Podróżować każdy może
podrozowac-kazdy-moze

 

„Znowu gdzieś jedziesz?”, „Ciągle jesteś w rozjazdach!”, „Skąd bierzesz na to pieniądze, mnie ledwo stać na wyjazd raz do roku?”, „Skąd masz na to czas?”, „Serio, chce ci się?!”. Tak, chce mi się i właśnie dlatego mam na to czas i pieniądze! Proste? Proste!

Podróże to moja pasja, uwielbiam być w drodze, niezależnie od tego, czy lecę gdzieś dalej, czy tylko wyjeżdżam na weekend w Polskę. Nie ma wyjazdów lepszych i gorszych, każde miejsce może nas nauczyć czegoś nowego i dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Większość z nas ma tyle samo urlopu i wolnych dni. Tylko garstkę osób stać na to, żeby spełniać wszystkie swoje zachcianki – reszta musi uważnie dysponować swoim budżetem.

Wiele osób nie ma kredytów ani większych, regularnych zobowiązań, a mimo wszystko wydaje im się, że podróże są poza ich możliwościami. Czy można jeździć zarabiając poniżej średniej krajowej? Oczywiście! Potrzebna jest motywacja i wytrwałość w wyszukiwaniu połączeń i noclegów. Na pozór może się to wydawać trudne i nudne, ale prawie każdy, kto spróbuje raz, szybko łapie bakcyla.

Ja dziś nie wyobrażam sobie dnia bez sprawdzenia ofert tanich linii lotniczych i przewoźników autobusowych, w napięciu oczekuję świeżego mailingu ze strony serwisów hotelowych i pilnuję pojawiających się w wielu serwisach promocji. Przeglądając kolorowe katalogi biur podróży pełne dobrej klasy hoteli z wyżywieniem all inclusive faktycznie można odnieść wrażenie, że podróże są drogie. Wiem, że istnieje grupa osób, dla których wypoczynek to drink z palemką przy basenie i kilka dni spędzonych na leżaku. Wierzę jednak, że mnóstwo osób traktuje podróż jak spotkanie z lokalną kulturą, możliwość spędzenia aktywnie czasu w gronie przyjaciół czy rodziny, co oczywiście nie wyklucza chwili leniwego odpoczynku od codziennych trosk.

Podróżowanie na własną rękę może być wielką przygodą już na etapie samych przygotowań. W przypadku wielu destynacji jest też zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo niż wyjazdy zorganizowane. Każda z form ma swoje plusy i minusy. Atrakcyjne oferty czekają, trzeba tylko umieć ich szukać. Prowadząc blog staram się udowadniać czytelnikom, że naprawdę można ruszyć przed siebie niewielkim kosztem, ale wymaga to zmiany sposobu myślenia i planowania codziennych wydatków. Dla mnie najbardziej wartościowe podróże to te, które pozwalają mi poznać mieszkańców odwiedzanych miejsc, spróbować tradycyjnej kuchni, odnaleźć zakątki pomijane w dostępnych w księgarniach przewodnikach. Wyjście poza strefę komfortu bywa trudne, ale jest niezbędne, by w pełni smakować każdą chwilę. O tym będę chciała pisać i do tego Państwa zachęcać. Jeśli chociaż jedna osoba kupi bilet i powie „Faktycznie, można!”, będę bardzo szczęśliwa.

Tagi

podróże rozwój osobisty świadome podróżowanie tanie podróżowanie aktywność

Opublikowano: 2014-06-18

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

cel-wszystkich-celow

Cel Wszystkich Celów

Ostatnie kilkanaście lat przyniosło znaczne zwiększenie niemalże wszystkich dziedzin szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Każdy ma własną motywację do zajmowania się daną dziedziną, ale gdyby pokusić się o wyłonienie tego, co może być w tym najważniejsze, to wskazałbym dwa procesy, które uzupełniając się, łączą się w całość.

czytaj dalej »

a-czy-ty-lubisz-siebie

A czy Ty lubisz siebie ?

Jak często patrzysz w lustro i myślisz super kobieta, super mężczyzna? Lubię ją, jego. Młodo i fajnie wyglądam. Jaki będzie dzisiejszy dzień?

czytaj dalej »

szukanie-szczescia-w-malych-rzeczach

Szukanie szczęścia w małych rzeczach

Jakiś czas temu, lecząc w domu skręconą kostkę, przeczytałam po raz kolejny kilka książek Lucy Maud Montgomery. Zwróciłam uwagę na wspólną cechę głównych bohaterek – skupienie na drobiazgach i zachwyt nad z pozoru zwykłymi momentami codzienności.

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.