Małgorzata Ruszkowska
podroz-po-laosie-historia-o-tym-jak-pogodzilam-sie-z-moja-samotnoscia Wiedza

Podróż po Laosie - historia o tym, jak pogodziłam się z moją samotnością

Nie chciałam jechać sama w tę podróż. Planowałam ją z chłopakiem, którego poznałam w Sajgonie kilka tygodni wcześniej, a który był doświadczonym podróżnikiem (warto podkreślić, że do tego bardzo przystojnym!). Z drugiej jednak strony miałam w głowie wyobrażenie samotnego objazdu południowego Laosu – marzenie, które chciałam spełnić, ale bałam się...

 

Małgorzata Ruszkowska

1. Spotkaj się ze mną, jeśli chesz pogadać o tym jak zacząć podróżować daleko, bądź blisko, ale w nieznane. Kiedy chcesz zmiany, ale w tym samym czasie się jej boisz.

2. Kim jestem i co robię? Jestem nałogowym podróżnikiem i obywatelem świata. Po 16-stu latach spędzonych po za krajem, poczas których mieszkałam na trzech kontynentach zdecydowałam się powrócić do Polski. Na co dzień pracuję w turystyce, promuję Polskę za granicą i świat w Polsce. Piszę też artykuły na tematy-podróżniczo-społeczne na moim blogu zatytuowanym The Alternative Ideas. 

3. Dlaczego tu jestem? Jestem zapaloną idealistką. Wierzę, że poprzez bliższe poznanie siebie i pracę nad sobą sprawiamy że świat staje się lepszym miejscem, ponieważ kiedy my się zmieniamy, naturalnie tą zmianą wpływamy na innych. Wierzę również w siłe opowiadania historii, po których usłyszeniu ludzie otwierają serca.

4. Z czego jestem dumna w moim życiu: Z tego, że potrafię zacząć nowe życie w każdym miejscu na ziemi, a także z moich samotnych podróży w nieznane. Z tego, że mam wielu przyjaciół na całym świecie, i słowo 'przyjacel" nie jest tutaj przesadzone.

5. Moje słabości: Czasem zanadto przywiązuję się do ludzi.

6. Mój sprawdzony sposób na zły humor: Taniec, muzyka, śpiewanie lub po prostu rozmowa z przyjacielem.

7. Największa zmiana w moim życiu:  Zostawinie ‘wszystkiego’ i wyjazd na 3 miesiące na Madagaskar. Druga ważna zmiana to zamieszkanie w Warszawie po 16 latach pobytu po za Polską w 9-ciu różnych krajach.

Miejscowość i numer kontaktowy: Warszawa, tel: 723735428

Odwiedź mnie na The Alternative Ideas gdzie w formie coachingowej piszę po polsku i angielsku o moich przygodach i spostrzeżeniach, zapraszam: https://www.thealternativeideas.com/ideas-1

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.