Małgorzata Ruszkowska
historie-z-podrozy-czyli-o-tym-jak-odnalazlam-sie-na-madagaskarze-po-zakonczeniu-z-hukiem-zwiazku Wiedza

Historie z podróży, czyli o tym, jak odnalazłam się na Madagaskarze po zakończeniu z hukiem związku

Mały laptop Acer – prezent od mężczyzny mojego życia, którego kochałam na tyle mocno, że dawałam mu wiele szans na założenie ze mną wartościowego związku.

zawsze-jestes-o-jedna-decyzje-od-innego-zycia-czyli-jak-wyladowalam-na-madagaskarze Wiedza

„Zawsze jesteś o jedną decyzję od innego życia”, czyli jak wylądowałam na Madagaskarze

Czasami życie przynosi nam mniejszy lub większy wstrząs, a my nie mamy wyboru, musimy coś zmienić. Częściej jednak sami musimy wywołać taki wstrząs. To luksus, którego zdajemy się nie doceniać. Jest takie powiedzenie: „Zawsze jesteś o jedną decyzję od innego życia”...

 

pamietnik-z-podrozy-czyli-jak-to-sie-stalo-ze-zaczelam-cwiczyc-kickboxing-w-tajlandii Wiedza

Pamiętnik z podróży, czyli jak to się stało, że zaczęłam ćwiczyć kickboxing w Tajlandii

Po roku prowadzenia skutera w Sajgonie moje mięśnie nóg nie prężyły się już tak dumnie, bo chodzić ani nie było jak, ani kiedy. Moje ciało dosłownie domagało się uwagi, którą chciało na siebie skupić poprzez uprawianie sportu, a najlepiej – nauczenie się nowej aktywności fizycznej. Dlatego wymyśliłam wyjazd do Indii na miesięczny kurs jogi, podczas którego nie tylko wróciłabym do formy, lecz także zdobyłabym certyfikat trenera...

podroz-po-laosie-historia-o-tym-jak-pogodzilam-sie-z-moja-samotnoscia Wiedza

Podróż po Laosie - historia o tym, jak pogodziłam się z moją samotnością

Nie chciałam jechać sama w tę podróż. Planowałam ją z chłopakiem, którego poznałam w Sajgonie kilka tygodni wcześniej, a który był doświadczonym podróżnikiem (warto podkreślić, że do tego bardzo przystojnym!). Z drugiej jednak strony miałam w głowie wyobrażenie samotnego objazdu południowego Laosu – marzenie, które chciałam spełnić, ale bałam się...

 

Małgorzata Ruszkowska

1. Spotkaj się ze mną, jeśli chesz pogadać o tym jak zacząć podróżować daleko, bądź blisko, ale w nieznane. Kiedy chcesz zmiany, ale w tym samym czasie się jej boisz.

2. Kim jestem i co robię? Jestem nałogowym podróżnikiem i obywatelem świata. Po 16-stu latach spędzonych po za krajem, poczas których mieszkałam na trzech kontynentach zdecydowałam się powrócić do Polski. Na co dzień pracuję w turystyce, promuję Polskę za granicą i świat w Polsce. Piszę też artykuły na tematy-podróżniczo-społeczne na moim blogu zatytuowanym The Alternative Ideas. 

3. Dlaczego tu jestem? Jestem zapaloną idealistką. Wierzę, że poprzez bliższe poznanie siebie i pracę nad sobą sprawiamy że świat staje się lepszym miejscem, ponieważ kiedy my się zmieniamy, naturalnie tą zmianą wpływamy na innych. Wierzę również w siłe opowiadania historii, po których usłyszeniu ludzie otwierają serca.

4. Z czego jestem dumna w moim życiu: Z tego, że potrafię zacząć nowe życie w każdym miejscu na ziemi, a także z moich samotnych podróży w nieznane. Z tego, że mam wielu przyjaciół na całym świecie, i słowo 'przyjacel" nie jest tutaj przesadzone.

5. Moje słabości: Czasem zanadto przywiązuję się do ludzi.

6. Mój sprawdzony sposób na zły humor: Taniec, muzyka, śpiewanie lub po prostu rozmowa z przyjacielem.

7. Największa zmiana w moim życiu:  Zostawinie ‘wszystkiego’ i wyjazd na 3 miesiące na Madagaskar. Druga ważna zmiana to zamieszkanie w Warszawie po 16 latach pobytu po za Polską w 9-ciu różnych krajach.

Miejscowość i numer kontaktowy: Warszawa, tel: 723735428

Odwiedź mnie na The Alternative Ideas gdzie w formie coachingowej piszę po polsku i angielsku o moich przygodach i spostrzeżeniach, zapraszam: https://www.thealternativeideas.com/ideas-1

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.