Co się zmienia, kiedy naprawdę kochasz siebie? 6 rzeczy, które widać i czuć
co-sie-zmienia-kiedy-naprawde-kochasz-siebie-6-rzeczy-ktore-widac-i-czuc

 

Związek z samym sobą to najdłuższa relacja w naszym życiu. Dłuższej nie ma! Nie możemy uciec, wyprowadzić się, rozwieść, zmienić towarzystwa, obrazić czy strzelić focha. Na zawsze jesteśmy razem!

Dla niektórych jest to związek najtrudniejszy, niezwykle wymagający i potrzebujący troski, dlatego warto zainwestować w to matrimonium, bo nie ma większej miłości niż miłość do siebie.

Dajemy to, co mamy, więc im więcej miłości masz dla siebie, tym więcej możesz z siebie dać. Jedynie ten, kto kocha siebie, może kochać innych. To prawda!

Wiele osób podejmuje trud pokochania siebie. Często jest to ciernista i wyboista droga, ale gdy przejdzie się pomyślnie, dzieją się prawdziwe cuda.

Co takiego dzieje się wtedy wokół nas? Jak rozpoznać, że naprawdę kochamy siebie?

1. Jestem w porządku – samoakceptacja niedoskonałości

Gdy kochasz siebie niezależnie od sytuacji, wiesz, że jesteś we właściwym miejscu i czasie. Jesteś w porządku, o ile z premedytacją nie krzywdzisz innych. Zyskujesz spokój i zaufanie do samego siebie. Znika wewnętrzny krytyk; akceptujesz w pełni wszystkie swoje wady, zalety i ograniczenia. Bierzesz odpowiedzialność za swoje porażki i błędy i wyciągasz z nich refleksje. Jeżeli ze strony innych spotka Cię krytyka, sprawdzasz jej zasadność i ważność. Nie atakujesz i nie uprawiasz samokrytyki. Jesteś wyjątkową jednostką i zasługujesz na to, aby czuć się ze sobą najlepiej! 

2. Szacunek do siebie – rozwój

Już niczego nie musisz, niczego nie nadrabiasz, nie jesteś dla wszystkich miły. Jesteś sobą. Nie wszyscy muszą Cię kochać, nie tkwisz w toksycznych relacjach. Nie krzywdzisz, lecz dbasz o siebie. 

Szanujesz siebie na tyle, aby porzucić wszystko, co Ci nie służy, co Cię nie rozwija i co nie daje Ci szczęścia. Z troski o siebie dbasz o samorozwój i skupiasz się na swoich talentach i mocnych stronach. 

Dbasz o higienę psychiczną, prowadzisz szczere rozmowy o swoich uczuciach i potrzebach. Już wiesz, co Cię wzmacnia i buduje!

3. Miłość i szacunek do innych 

Miłość do innych wyrasta z prawdziwej miłości do samego siebie. Zdrowa miłość do siebie jest bazą, na której możemy budować prawdziwe i wartościowe relacje; jest podstawą autentycznej, prawdziwej miłości do innych. Jesteśmy w stanie budować trwałe związki, kochać własne dzieci, tworzyć wspaniałe przyjaźnie. Dlatego warto podjąć trud pokochanie siebie.

Czego naprawdę ludzie żałują przed śmiercią? Zaniedbywania kontaktów z najbliższymi. Poświęcaj zatem relacjom więcej czasu i dbaj o to, aby być blisko z ludźmi, z którymi czujesz się najlepiej.

4. Zatrzymanie się – świadomość życia tu i teraz

Już nie pędzisz, nie uciekasz, nie żyjesz w biegu; potrafisz zatrzymać się i spojrzeć z dystansu na to, co Cię otacza. Kiedy zaczynasz kochać siebie, uwalniasz się od przeszłości i toksycznych wspomnień, które ograniczają Cię i blokują. Przestajesz się zamartwiać, przestajesz żyć w lęku. ZACZYNASZ żyć TU i TERAZ, z wielką uważnością czerpiąc radość z tego, co Cię spotyka. Tuż po przebudzeniu czujesz wdzięczność, że dostajesz w prezencie kolejny dzień, i przyjmujesz go z radością!

5. Podejmowanie decyzji 

Nagle okazuje się, że Twoje zdanie jest najważniejsze. Wszystkie rady i opinie innych są istotne, ale są tylko informacjami. Wykorzystujesz je, o ile są pomocne, ale decyzje podejmujesz TY – na podstawie swoich wyborów – głęboko wierząc w ich słuszność. Nie obwiniasz siebie i nie masz wątpliwości, że są najlepsze dla Ciebie w danym momencie, bo są TWOJE. 

6. Luz i przyjemności

Twoje ciało jest wyluzowane, klatka piersiowa wypięta, idziesz pewnie, wyprostowany, patrzysz przed siebie. Inni odbierają Cię jako osobę spokojną, zdecydowaną, opanowaną i pewną swojego. I oczy Ci się śmieją! Luz przejawia się także w stosunku do siebie, dystansie i zwyczajnym żartowaniu z siebie.

Pozwalasz sobie na przyjemności! Potrafisz celebrować najmniejsze sukcesy. Doceniasz siebie! Nie są wyrafinowane nagrody, bo czasami wystarczą drobnostki w postaci kawy wypitej w ulubionym miejscu, kupionych sobie kwiatów lub pójścia na masaż. Nasze życie tworzą małe rzeczy. Jeżeli docenimy te najmniejsze, zyskamy poczucie ciągłej nagrody! 

Bo jeżeli kochamy siebie w zdrowy sposób, najbardziej na świecie zasługujemy na wszystko, co najlepsze!

Życzę Wam tej najpiękniejszej miłości. Reszta sama do Was przyjdzie! 

PS. To kiedy powiesz do siebie głośno i z miłością: „KOCHAM CIĘ?”.

 

Tagi

uważność rozwój osobisty miłość samoświadomość samoakceptacja

Opublikowano: 2017-10-11

Zobacz inne artykuły w kategorii Miłość i Związki »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

5-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-o-asertywnosci

5 rzeczy, które warto wiedzieć o asertywności

Zachowanie asertywne polega na uznaniu, że jest się tak samo ważnym jak inni. Nie mniej, ale też nie bardziej. Stąd wniosek, że asertywność nie objawia się uległością ani agresywnością, lecz jest wyrażaniem tego, co ważne, czyli swoich odczuć i potrzeb z szacunkiem dla innych.

czytaj dalej »

randka-przez-internet-z-meskiego-punktu-widzenia

Randka przez Internet z męskiego punktu widzenia

Jakiś czas temu Naczelna przesłała listę tematów zaproponowanych przez Czytelników. Wśród nich znalazł się wątek „Jak znaleźć partnera przez Internet?”. Nie przywiązując się szczególnie do rodzaju rzeczownika zawartego w tym zdaniu, spontanicznie odpisałem – biorę to. Temat jak temat, dam radę.

czytaj dalej »

trzy-klucze-do-serca-buntujacego-sie-dziecka-czesc-1-milosc

Trzy klucze do serca buntującego się dziecka. Część 1: Miłość

Nawet najbardziej spokojnej, poukładanej i wesołej rodzinie może przytrafić się coś, co spędzi sen z powiek rodziców, a dzieci skłoni do pokazania rogów. Pojawiający się bunt dziecka, złość, niezadowolenie ze wszystkiego i wszystkich, czasem jakby bez przyczyny i możliwości nawiązania kontaktu to trudny okres dla całej rodziny. 

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.