Co Twoje ubranie mówi dziś o Tobie?
co-twoje-ubranie-mowi-dzis-o-tobie

 

Wiele osób nie zgadza się ze stwierdzeniem zawartym w temacie artykułu. Uważają, że są ponad to, że przecież najważniejsze jest wnętrze człowieka i to, jaki jest. Owszem, ale działa to wyłącznie w przypadku osób, które już znamy, choć też nie do końca. Widząc bliską Ci osobę, która od kilku tygodni chodzi w dresie nie pierwszej świeżości zapala Ci się czerwona lampka, że może dzieje się u niej coś złego. Wracając do obcych osób, kiedy spotykamy na swojej drodze kogoś, kogo nie znamy nasz mózg automatycznie ocenia go po tym, jak wygląda. 7 SEKUND – dokładnie tyle potrzebuje mózg, aby dokonać wstępnej oceny. Jest to działanie zupełnie nieświadome, chroniące nas przed niebezpieczeństwem. Dzięki temu, gdy idziesz po zmierzchu przez park i zobaczysz zakapturzoną postać z nożem w ręce prawdopodobnie zaczniesz uciekać albo krzyczeć.

Dlaczego zatem nie przełożyć tego na swoją korzyść? Wizerunek to podstawowy element komunikacji podczas spotkań z klientami czy rozmowy kwalifikacyjnej. W zależności od zawodu, jaki wykonujemy, strój będzie odpowiedni na takie spotkanie. Każda branża ma jednak swoje charakterystyczne elementy stroju, które warto wykorzystać. Nie pójdziemy przecież na budowę w garniturze czy szpilkach ani w szortach do biura, w którym obowiązuje dress code. 

Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, kogo akurat spotkasz na swojej drodze. Być może będzie to właściciel firmy, w której praca jest Twoim największym marzeniem. A może wpadniesz na miłość Twojego życia podczas spaceru z psem? Pewnie znasz historie, kiedy ludzie żałowali, że nie wyglądali w danej chwili lepiej, mimo że mieli taką możliwość. Dlatego warto przez chwilę zastanowić się, jak chcemy być odbierani przez innych. Polecam zaczerpnąć nieco inspiracji z brandingu, czyli budowania wizerunku marki, w tym przypadku osobistej. Badania wykazują, że nawet kupując makaron wybierzemy ten w ładniejszym opakowaniu (przy założeniu, że pozostałe zmienne są identyczne). Ubranie to nic innego, jak Twoje opakowanie. Jeśli zależy Ci zatem, aby zainteresować swoją osobą innych ludzi staraj się zawsze wyglądać najlepiej, jak potrafisz. Dzięki temu poczujesz się znacznie pewniej we własnej skórze i nie tylko zwiększysz swoje szanse na nawiązanie ciekawych relacji, ale także inni będą postrzegać Cię jako osobę stylową. Pisałam w poprzednim artykule: „Własny styl, czyli jak połączyć modę i osobowość w spójną całość?”

Tagi

czas dla mnie czy wygląd ma znaczenie czas sam na sam boję się ocen czego potrzebuję w życiu

Opublikowano: 2019-05-13

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

ciezko-jest-wybierac-kiedy-wszystkie-opcje-sa-ciekawe-co-robic

Ciężko jest wybierać, kiedy wszystkie opcje są ciekawe! Co robić!?

Dlaczego wybór przysparza nam tyle stresu? Dlatego, że bardzo boimy się, że nasz wybór nie będzie idealny.  Lęk przed dokonaniem wyboru broni nas przed żalem i rozczarowaniem. Kiedy istnieje tak wiele możliwych kierunków, odkładamy wybór w nieskończoność, aż do ostatecznego momentu, który często wcale nie przynosi wiele odpowiedzi.

czytaj dalej »

postaw-z-odwaga-na-siebie-i-zacznij-zyc-tak-jak-chcesz-podpowiadamy-jak-to-zrobic

Postaw z odwagą na SIEBIE i zacznij żyć tak, jak chcesz! Podpowiadamy, jak to zrobić

Jeśli raz posmakuje się przyjemności wynikającej z życia po swojemu, czyli realizowania i obronie własnych wartości, mówienia otwarcie o swoich przekonaniach i uczuciach – z każdym kolejnym krokiem będzie już łatwiej...

czytaj dalej »

czy-w-xxi-wieku-relacje-sa-nam-jeszcze-potrzebne

Czy w XXI wieku relacje są nam jeszcze potrzebne?

Kontakt społeczny to dość pojemna mieszanka różnych więzi. W tym miksie mieszczą się zarówno intymne wsparcie najbliższego partnera czy partnerki, otucha bliskiego przyjaciela, codzienny kontakt z kolegami z pracy, spotkania z sąsiadami, jak i wszystkie inne mniej lub bardziej przypadkowe relacje...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.