Czas przy wigilijnym stole okiem Kariny Sęp
czas-przy-wigilijnym-stole-okiem-kariny-sep

 

Koniec roku to czas podsumowań. To czas zatrzymania się i zastanowienia się nad tym, co też wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy. Nawet jeśli wydaje nam się, że tego nigdy nie robimy, to w jakiś sposób jesteśmy tak zaprogramowani, że dzieje się to mimowolnie. Nowy rok to pewna cezura. To koniec i początek.

Im jesteśmy starsi, tym szybciej te kolejne tygodnie, miesiące i lata mijają. Kilka dni temu piekłam świąteczne ciastka z moimi nastoletnimi córkami. Jedna z nich mówi: „Mamo, przecież my te ciastka robiłyśmy niedawno. To już znowu czas żeby je wycinać? Mam poczucie, jakbym wycinała je co tydzień."

Tak wiec podsumowanie. 

Jestem uporządkowana, tabelkowa, planowa i zorganizowana. Moja Mapa Marzeń  - Mapa Celów, którą opisuje w drugim już wydaniu książki pt. „Twoja Mapa Marzeń” ma wielorakie zastosowanie. Oprócz układania i porządkowania życia jest też bardzo dobrym narzędziem do takiego spokojnego przyjrzenia się swojemu życiu.

Kilka lat temu wprowadziłam w swoim domu zwyczaj, że przy wigilijnym stole (na którym swoją drogą nie ma wigilijnych potraw, bo ich nie lubimy, za to są takie, które chcemy) każdy opowiada co fajnego, dobrego, twórczego, miłego, budującego, spełniającego wydarzyło mu się w miniowym roku. Drugim pytaniem jest co chcesz, aby wydarzyło się w kolejnym roku. Taka miniwersja mapy marzeń.

Aby sobie przypomnieć o różnych rzeczach i nie zapomnieć o ważnych wydarzeniach, sytuacjach, o ludziach i emocjach, używamy pół mapy.

Może pojawił się  waszym życiu jakiś ważny człowiek, który zmienił patrzenie na świat? Może byliście na fantastycznym szkoleniu, które pomogło wam w karierze zawodowej? Może zdaliście ważny egzamin? Może podczas wakacji zobaczyliście miejsca, do których na pewno będziecie wracać, bo pobyt tam dobrze wam robi. Może zaczęliście uprawiać nową dziedzinę sportu i okazało się, że to jest to, czego od dawna poszukiwaliście? Może wasza marka osobista przeżywa rozkwit, a klienci doceniają to, co owocuje wielością zamówień? Może wasza mama, tata albo ktoś inny bliski jest zdrowy albo lepiej się czuje w wyniku działań, które zostały podjęte? Może znaleźliście bratnią dusze, przyjaciela, mentora, a może miłość swojego życia? Może wasze życie seksualne osiągnęło szczyty spełnienia i satysfakcji, a słowo bliskość nie jest już tylko znane z literatury fachowej? Może wasze dzieci w końcu się bardziej usamodzielniły i odzyskaliście sporo czasu dla siebie? A może znaleźliście nowe hobby albo pasję, a do tego grupę ludzi pasjonujących się tym samym? To tylko luźno rzucone hasła dobrych, ważnych rzeczy, które mogły  się przydarzyć.

A co was dobrego spotkało w tym roku?

Czego oczekujecie od kolejnego roku?

Czytaj więcej na stronie autorki: Karina Sęp - Strona Autorki
oraz fun page dedykowanej Mapie Marzeń - Mapie Celów
Tagi

celebrowanie posiłków jak osiągnąć cel celebracja życia jak osiągnąć sukces coaching czas dla mnie jak określić cel chwilo trwaj czego potrzebuję w życiu jak ma wyglądać moje życie czy będę szczęśliwy

Opublikowano: 2018-12-24

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

jak-sie-motywowac-by-osiagac-cele

Jak się motywować, by osiągać cele?

Umiejętne wyznaczanie celów to kluczowa kwestia, gdy chcemy osiągnąć to, czego pragniemy. Okazuje się jednak, że utrzymanie motywacji na poziomie, który pozwoli wytrwale dążyć do tego, co sobie zaplanujemy czy wymarzymy, nie jest wcale takie łatwe. 

czytaj dalej »

nadaj-zyciu-kierunek-i-plyn-zamiast-bezwladnie-dryfowac

Nadaj życiu kierunek i płyń, zamiast bezwładnie dryfować!

Kiedy jesteśmy dziećmi wszystko wydaje się proste i jasne. Nawet na pytanie kim będziesz w przyszłości najczęściej mamy gotową odpowiedź. Z czasem, nabieramy pewnej ostrożności do tak jednoznacznej wizji. Mimo to w młodzieńczym okresie jesteśmy w stanie jasno wskazać, czego chcemy od życia i świata w najbliższych latach. Nie wiedzieć kiedy, w maratonie zwanym życiem, nagle tracimy ten impet i życiowy zadzior...

czytaj dalej »

jesienna-chandra-dlaczego-nas-dopada-i-jak-z-nia-sobie-radzic-sprawdz

Jesienna chandra - dlaczego nas dopada i jak z nią sobie radzić? Sprawdź!

Z końcem lata temperatura na zewnątrz spada. Zamiast słońca za oknem coraz częściej dostrzegamy deszcz i szarówkę. Aura, jaka zaczyna nam towarzyszyć, sprawia, że nasz nastrój ulega pogorszeniu. Jak stawić czoła jesiennej chandrze, aby w dobrym nastroju przetrwać do wiosny?

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.