Czas przy wigilijnym stole okiem Kariny Sęp
czas-przy-wigilijnym-stole-okiem-kariny-sep

 

Koniec roku to czas podsumowań. To czas zatrzymania się i zastanowienia się nad tym, co też wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy. Nawet jeśli wydaje nam się, że tego nigdy nie robimy, to w jakiś sposób jesteśmy tak zaprogramowani, że dzieje się to mimowolnie. Nowy rok to pewna cezura. To koniec i początek.

Im jesteśmy starsi, tym szybciej te kolejne tygodnie, miesiące i lata mijają. Kilka dni temu piekłam świąteczne ciastka z moimi nastoletnimi córkami. Jedna z nich mówi: „Mamo, przecież my te ciastka robiłyśmy niedawno. To już znowu czas żeby je wycinać? Mam poczucie, jakbym wycinała je co tydzień."

Tak wiec podsumowanie. 

Jestem uporządkowana, tabelkowa, planowa i zorganizowana. Moja Mapa Marzeń  - Mapa Celów, którą opisuje w drugim już wydaniu książki pt. „Twoja Mapa Marzeń” ma wielorakie zastosowanie. Oprócz układania i porządkowania życia jest też bardzo dobrym narzędziem do takiego spokojnego przyjrzenia się swojemu życiu.

Kilka lat temu wprowadziłam w swoim domu zwyczaj, że przy wigilijnym stole (na którym swoją drogą nie ma wigilijnych potraw, bo ich nie lubimy, za to są takie, które chcemy) każdy opowiada co fajnego, dobrego, twórczego, miłego, budującego, spełniającego wydarzyło mu się w miniowym roku. Drugim pytaniem jest co chcesz, aby wydarzyło się w kolejnym roku. Taka miniwersja mapy marzeń.

Aby sobie przypomnieć o różnych rzeczach i nie zapomnieć o ważnych wydarzeniach, sytuacjach, o ludziach i emocjach, używamy pół mapy.

Może pojawił się  waszym życiu jakiś ważny człowiek, który zmienił patrzenie na świat? Może byliście na fantastycznym szkoleniu, które pomogło wam w karierze zawodowej? Może zdaliście ważny egzamin? Może podczas wakacji zobaczyliście miejsca, do których na pewno będziecie wracać, bo pobyt tam dobrze wam robi. Może zaczęliście uprawiać nową dziedzinę sportu i okazało się, że to jest to, czego od dawna poszukiwaliście? Może wasza marka osobista przeżywa rozkwit, a klienci doceniają to, co owocuje wielością zamówień? Może wasza mama, tata albo ktoś inny bliski jest zdrowy albo lepiej się czuje w wyniku działań, które zostały podjęte? Może znaleźliście bratnią dusze, przyjaciela, mentora, a może miłość swojego życia? Może wasze życie seksualne osiągnęło szczyty spełnienia i satysfakcji, a słowo bliskość nie jest już tylko znane z literatury fachowej? Może wasze dzieci w końcu się bardziej usamodzielniły i odzyskaliście sporo czasu dla siebie? A może znaleźliście nowe hobby albo pasję, a do tego grupę ludzi pasjonujących się tym samym? To tylko luźno rzucone hasła dobrych, ważnych rzeczy, które mogły  się przydarzyć.

A co was dobrego spotkało w tym roku?

Czego oczekujecie od kolejnego roku?

Czytaj więcej na stronie autorki: Karina Sęp - Strona Autorki
oraz fun page dedykowanej Mapie Marzeń - Mapie Celów
Tagi

celebrowanie posiłków jak osiągnąć cel celebracja życia jak osiągnąć sukces coaching czas dla mnie jak określić cel chwilo trwaj czego potrzebuję w życiu jak ma wyglądać moje życie czy będę szczęśliwy

Opublikowano: 2018-12-24

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

filmik-motywacyjny-pelna-moc-odwagi

Filmik motywacyjny - pełna moc odwagi!

Czym jest strach? Jak nie dać się lękowi i spełniać swoje marzenia? Jak stać się odważnym? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w krótkim wykładzie Jacka Walkiewicza! Zapraszamy do oglądania! 

czytaj dalej »

coaching-kariery-droga-do-twojego-sukcesu-czesc-1-zakres-pracy

Coaching kariery - droga do Twojego sukcesu! Część 1: Zakres pracy

Ostatnio na moim blogu zostałam poproszona o napisanie kilku słów na temat coachingu kariery. Temat jest szeroki, bo coaching kariery jak każdy dobry coaching rządzi się żelazną zasadą: „niczego nie oczekuj, wszystkiego się spodziewaj”. 

czytaj dalej »

kim-jest-wspolczesny-mezczyzna-sprawdz-co-warto-o-nim-wiedziec

Kim jest współczesny mężczyzna? Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Odpowiedź na powyższe pytanie zdaje się na pozór prosta, ale tak jest tylko do momentu, kiedy faktycznie spróbujemy na nie udzielić odpowiedzi. Kiedy zagłębimy się w temat, dowiemy się, że obecnie mamy do czynienia z kryzysem męskości. Wynika on generalnie z faktu, że dawne podziały na to, co męskie i kobiece uległy zatarciu...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.