Dobra cena za projekt - co to znaczy?
dobra-cena-za-projekt-co-to-znaczy

 

Mam wrażenie, że podejmowanie decyzji to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z którymi trzeba się zmierzyć. A podejmowanie decyzji w sprawach niezupełnie dla nas jasnych wydaje się koszmarem.

Dotyczy to także decyzji o wyborze projektanta. W tym, jak również w wielu innych przypadkach, za pierwsze i najważniejsze kryterium nie powinniśmy przyjmować ceny. Ktoś może powiedzieć, że to bardzo subiektywna rada. Ale jak się nad tym głębiej zastanowić i zestawić sobie sytuacje z przeszłości dojdziemy do wniosku, że cena ważna jest tylko na początku, za to na końcu ważna jest jakość i bezawaryjność, estetyka i wygoda oraz oszczędność czasu i zaangażowania, które musieliśmy włożyć.

Dlatego może nie warto zlecać projektu cząstkowego, projektu pojedynczych pomieszczeń, bo przecież i tak trzeba będzie zająć się resztą – wytłumaczyć ekipie, wybrać materiały, okreslić sposób układania okładzin ściennych i podłogowych itd, a co za tym idzie prosić szefa o urlop i przyjechać na budowę.

W rezultacie okazuje się, że zatrudniliśmy projektanta, a i tak musimy być na miejscu, wybierać i decydować. Paradoksalnie wychodzi na to, że najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jest projekt całościowy wnętrza, który niczego nie pomija, podaje gotowe rozwiązania, proponuje materiały, z których musimy tylko wybrać te nam najbardziej odpowiadające.

Oczywiście mam świadomość ograniczeń finansowych, z którymi każdy się zmaga, tu jednak mamy specyficzną sytuację. Inwestujemy niejako w coś, czego plony będziemy zbierać przez kolejne lata zamieszkując w wymarzonym „M” i korzystając z rozwiązań i materiałów tam użytych.

 Rada na koniec nasuwa się sama: najlepsza cena za projekt to nie cena najniższa, ale taka, która zawiera w sobie najszerszą usługę. Daje komfort i możliwość skupienia się na sprawach zawodowych w czasie kiedy prace wykończeniowe w naszym nowym mieszkaniu idą jak po przysłowiowym sznurku.

Tagi

finanse zarządzanie pieniędzmi budżet domowy remont jak wybrać architekta wnętrz

Opublikowano: 2014-08-12

Zobacz inne artykuły w kategorii Dom »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

mieszkanie-szyte-na-miare

Mieszkanie szyte na miarę

Szukamy rozwiązań idealnych dla nas. Tak jest w każdej dziedzinie życia. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku mieszkań. I bardzo dobrze – nasze mieszkanie powinno być przede wszystkim nasze. 

czytaj dalej »

mikro-przestrzen-makro-mozliwosci

Mikro przestrzeń, makro możliwości

Wiele razy słyszeliśmy od znajomych posiadających bardzo małe (lub całkiem malutkie) mieszkania, że"z tym się nie da nic zrobić". Ot, wstawić meble, powiesić jakiś obrazek i tyle, projektant nie ma tu nic do roboty. I choć bardzo lubimy naszych znajomych, to niestety musieliśmy im wielokrotnie powtarzać, że się mylą – i to wcale nie malutko.

czytaj dalej »

przeprowadzka-jak-szybko-i-skutecznie-zaaklimatyzowac-sie-w-nowym-miejscu-czesc-2

Przeprowadzka: jak szybko i skutecznie zaaklimatyzować się w nowym miejscu? Część 2

Dzięki pozytywnemu postrzeganiu sytuacji możemy w wysokim stopniu uodpornić się na stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania. W tej części zajmiemy się trzema ostatnimi pytaniami: pytaniem o poczucie decyzyjności, o kwestię wpływu na relacje z bliskimi oraz o poczucie sprawiedliwości sytuacji.

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.