I Ty możesz zostać prezydentem!
i-ty-mozesz-zostac-prezydentem

 

Jak o sobie myślisz? Kim jesteś dla samego siebie? Jak widzisz swoją przyszłość? To kluczowe pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, ponieważ właśnie ta odpowiedź wpływa na ostateczny kształt Twoich decyzji – być może tych najważniejszych. Dzisiaj chcę zająć się jednym pytaniem: jak widzisz siebie w przyszłości? Czy jesteś zdeterminowany do działania, dążysz odważnie do postawionych sobie celów, a przeszkody są dla Ciebie kolejnym krokiem do sukcesu? Czy odwrotnie – poddałeś się w swojej głowie, dla siebie jesteś "już" przegranym i myślisz, że "zawsze tak będzie" bo "nic mi się nigdy nie udaje"?

To ważne – nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo! Ludzie dzielą się na tych, którzy czekają i ich ulubione słowa to "może kiedyś", oraz na tych, którzy działają, a ich ulubionym słowem jest "mogę". Można by było sobie teraz pomyśleć, że ci drudzy pewnie są dobrze urodzeni, mają wspaniale wpływające na nich środowisko i ich życie zawsze było takie łatwe – ale jeśli tak uważasz, to w 99% przypadków (na szczęście) się mylisz. Żebyś nie pomyślał, że rzucam słowa na wiatr, podam Ci mocny i konkretny przykład. 

Les Brown. Były polityk, aktualny mówca motywacyjny. Ma własną firmę, prowadził program w telewizji – czyli jeden z tych, na których patrzysz i mówisz "szczęściarz". Cały sęk w tym, że od urodzenia wcale nie miał szczęścia. Nic nawet nie zapowiadało, że jego życie będzie wyglądało tak, jak wygląda dziś. Ten cudowny człowiek, który dziś motywuje setki ludzi do zmiany swojego życia na lepsze, urodził się na podłodze w opuszczonym budynku! Później został oddany do adopcji i mieszkał razem z bratem w niezbyt bogatej rodzinie zastępczej. W szkole również nie było kolorowo – uznano go za opóźnionego umysłowo i cofnięto z 5 do 4 klasy. Później nie zdał do ósmej klasy, studiów również nie ukończył. Zawsze był porównywany ze swoim bratem bliźniakiem – inteligentnym, dobrze się uczącym. Na niego samego wołali natomiast "DB" – "durny bliźniak". W pewnym momencie swojego życia był bezdomny i sypiał na podłodze biurowca w Detroit. Jak sam mówi, musiał chować się przed portierami i kąpać w umywalce na korytarzu.

 Wyobrażasz sobie, co działoby się z nim teraz, gdyby wtedy pomyślał o sobie jako o nieudaczniku? Jako o bezdomnym, bez szans na lepsze życie? Równie dobrze mógł skazać się na śmierć i już zawsze ubolewać nad swoim losem. Czy to zrobił? Nie! I właśnie to zaważyło na jego przyszłości – nie poddał się. Nie przypiął sobie metki "tego biednego, któremu zawsze życie podkłada kłody pod nogi". Jak sam powiedział: ciężkie i twarde czasy nie definiują człowieka, który je przeżywa. Trzeba patrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy ważne, abyśmy posiadali umiejętność patrzenia poza to, co jest teraz. Patrz na to, dokąd zmierzasz, nie na to, gdzie jesteś dziś, bo inaczej pozbawisz się siły.Jeśli więc dziś stoisz w miejscu, w którym nie widzisz żadnych pozytywów, ani żadnych realnych szans na bycie tym, kim chcesz być – bo rodzina demotywuje, bo brakuje pieniędzy na podstawowe środki, bo w szkole idzie źle, bo nie masz planów na przyszłość, bo czujesz się samotny – nie myśl, że już zawsze tak będzie. Nie stawiaj się na przegranej pozycji! Wyobraź sobie, kim chciałbyś kiedyś być – choćby nie wiem jak "niewyobrażalne" by się to wydawało – i rozłóż to na części pierwsze. Do każdego celu przyporządkuj kroki, jakie musisz zrobić, aby go osiągnąć. Uwzględnij zarówno zmiany na zewnątrz, jak i te w Tobie, ponieważ zmiana myślenia jest równie ważna, o ile nie najważniejsza. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej! Stwórz sobie warunki, ale przede wszystkim DZIAŁAJ, ponieważ posiadając tylko teoretyczną wiedzę i nic z nią nie robiąc, będziesz stać w miejscu. Wyjdź swoim lękom i dołującym przekonaniom naprzeciw i pokaż innym, ale przede wszystkim samemu sobie, że potrafisz. Ja w Ciebie wierzę!

Tagi

sukces zawodowy okiem młodych jak osiągnąć sukces wiara w siebie samoocena

Opublikowano: 2015-04-24

Zobacz inne artykuły w kategorii Miłość i Związki »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

czym-jest-coaching-kariery

Czym jest coaching kariery?

Coaching kariery to proces, który pomaga klientowi znaleźć i osiągnąć satysfakcję z wykonywanej pracy. Korzystając z coachingu kariery, klient może uświadomić sobie, że kariera marzeń tak naprawdę nie istnieje oraz że jest wiele dróg do osiągnięcia tego samego celu.

czytaj dalej »

jak-oswoic-lek-przed-porazka

Jak oswoić lęk przed porażką?

Która z nas nie zna tego uczucia. Mamy ambitne marzenia, cele, chcemy wreszcie dokonać zmiany w życiu, a tu bach. Lęk przed porażką dopada nas w najmniej odpowiednim momencie, ściska za gardło, krąży w żołądku i do tego nie pozwala spokojnie spać.

czytaj dalej »

seksmisja-czyli-o-kobietach-liderkach

Seksmisja, czyli o kobietach-liderkach

Dlaczego na czele firm, rządów i dużych organizacji jest tak mało kobiet? Jak pokazują badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez Jacka Zengera i Josepha Folkmana, wśród 24 tysięcy osób na wysokich stanowiskach tylko 35% stanowiły kobiety. 

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.