Mieszkanie szyte na miarę
mieszkanie-szyte-na-miare

 

Szukamy rozwiązań idealnych dla nas. Tak jest w każdej dziedzinie życia. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku mieszkań. I bardzo dobrze – nasze mieszkanie powinno być przede wszystkim nasze. 

Już przeglądając oferty developerów, wybieramy mieszkanie, które odpowiada nam lokalizacyjnie i cenowo. To etap pierwszy. Zwykle jeszcze w tym momencie analiza pod kątem urządzenia wewnątrz sprowadza sie najczęściej do pobieżnej oceny, czy odpowiadają nam ilość pomieszczeń i ich kształt, czy mieszkanie jest ustawne.

Ale już na tym etapie warto wstępnie skonsultować swoje typy z projektantem wnętrz. Mieć przygotowane rzuty kilku mieszkań i bazując na tym, poprosić o radę i opinię, które ze wstępnie wybranych będzie najodpowiedniejsze pod kątem przyszłej jego aranżacji. Doświadczona osoba z pewnością ma szersze spojrzenie i zaproponuje rozwiązania, o których istnieniu czasem nawet nie mamy pojęcia.

Dobrze jest też spisać listę swoich oczekiwań w stosunku do nowego mieszkania i traktować ją jako swoisty szablon, do którego będziemy "przykładać" kolejne mieszkania. Podczas spotkania z projektantem warto przedstawić ten spis jako listę założeń. 

Takie podejście do wyboru mieszkania, jak również konsekwencja i trzymanie się przyjętych założeń, uchronią nas przed działaniem pod wpływem chwili i impulsu. Przed podejmowaniem pochopnych, nie zawsze trafnych decyzji. Dobre przygotowanie i przemyślany zakup znacząco ułatwią kolejne etapy, a przy odbiorze mieszkania od developera pomoc fachowca może okazać się bardzo przydatna.

Jeśli zadbamy o tych kilka rzeczy, zaoszczędzimy sobie stresu i wydatków na etapie urządzania naszego nowego mieszkania.

Tagi

remont jak przygotować się do przeprowadzki urządzanie mieszkania architektura wnętrz

Opublikowano: 2015-01-07

Zobacz inne artykuły w kategorii Dom »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

sposoby-na-urzadzenie-malego-mieszkania-czesc-2

Sposoby na urządzenie małego mieszkania - część 2

W poprzednim artykule zdradziliśmy pierwszą część naszych ulubionych sposobów na małe przestrzenie i obiecaliśmy kontynuację tematu, słowa dotrzymujemy. Dla przypomnienia, dotychczas omówiliśmy następujące kwestie... 

czytaj dalej »

architekt-wnetrz-czy-warto-korzystac-z-jego-pomocy

Architekt wnętrz - czy warto korzystać z jego pomocy?

Prędzej czy później każdy zapragnie swojego własnego mieszkania. Stając przed taką zmianą połowa z nas całkowicie zbagatelizuje temat, a druga połowa będzie totalnie przerażona. I tak się składa, że żadna z postaw nie jest pomocna.

czytaj dalej »

przeprowadzka-jak-szybko-i-skutecznie-zaaklimatyzowac-sie-w-nowym-miejscu-czesc-1

Przeprowadzka: jak szybko i skutecznie zaaklimatyzować się w nowym miejscu? Część 1

Dwóch naukowców badających zjawisko stresu, Thomas Holmes i Richard Rahe, stworzyło listę różnorodnych wydarzeń życiowych. Każdemu wydarzeniu przypisali konkretną ilość jednostek stresowych. Na podstawie tej listy zmiana miejsca zamieszkania to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu.

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.