Motywacja jesienią. Jak utrzymać entuzjazm, kiedy na zewnątrz szaro?
motywacja-jesienia-jak-utrzymac-entuzjazm-kiedy-na-zewnatrz-szaro

 

Wstając rano - zamiast słonecznego dnia - za oknem widzisz tylko szaro-bure barwy? Wychodząc na zewnątrz odczuwasz nieprzyjemny, zimny i przeszywający wiatr? Jedyne o czym myślisz to ciepły koc i gorąca herbata w domowym zaciszu? To może być znak, że nadeszła jesień. Czy jednak naprawdę chcesz ją spędzić w większości czasu w domu, czekając aż w końcu przyjdzie wiosna?

Zacznijmy od kilku faktów. Licząc od dnia, w którym powstawał ten tekst (05.10), do wiosny jest jeszcze 147 dni! Przed nami praktycznie cała jesień, po której czeka nas jeszcze zima. Październik to miesiąc, w którym mamy jeszcze dodatnie, nie tak niskie wbrew pozorom, temperatury. Zaraz po nim przyjdą jednak chłodniejsze. Możemy spodziewać się opadów zarówno deszczu, jak i śniegu. Prognozy na kolejne miesiące nie są zbyt optymistyczne (o ile kochasz wiosnę i lato, tak jak ja). Czy to jednak oznacza, że przez ten czas masz wpaść w depresję albo zaszyć się w domu w oczekiwaniu na cieplejsze i bardziej słoneczne miesiące?!

Nie wiem jak Ty, ale ja mam zamiar cieszyć się życiem, mimo pogody. Zgadzam się, że aura na zewnątrz nieco to może utrudniać. Dlatego poniżej przedstawiam Ci kilka sposobów, które być może pozwolą Ci zachować motywację do działania jesienią i utrzymać entuzjazm, aż do wiosny. 

Sposób 1: Stawiaj na przyjemności, które dają radość tylko jesienią

Gorąca, długa kąpiel? Wieczór z książką przy kominku? A może ulubione wariacje kulinarne z dynią w roli głównej? Stwórz listę aktywności, rzeczy, jedzenia i wszystkiego innego, co dostępne jest tylko jesienią lub co ma sens, tylko o tej porze roku. W końcu gorąca kąpiel, kiedy na zewnątrz jest ponad 30 stopni to raczej wątpliwa przyjemność? Skup się na swojej liście i staraj się jak najczęściej wdrażać jej elementy do swojego życia, każdorazowo doceniając je.

Sposób 2: Postaw na aktywność fizyczną

Uprawianie sportu jest czynnością, która pozwala uwolnić nam ogromną ilość endorfin, a stan pozytywnego nastawienia po wysiłku, może się utrzymywać nawet kilka godzin po zakończonym treningu. Jesienią takie doznania mogą być nam szczególnie potrzebne. Postaw więc na regularną aktywność na siłowni, w trakcie spacerów lub w domu. Oprócz tego, że poprawisz sobie nastrój to jeszcze zadbasz o sylwetkę, co dla wielu z nas może być dodatkowym powodem do radości.

Sposób 3: Zadbaj o to, co jesz 

Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jesienią wielu z nas ma tendencję do sięgania po niezdrowe, pełne cukru i o wysokim indeksie glikemicznym produkty. To z pewnością nie pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju. Dlatego w trosce o swój nastrój, warto zadbać o to, co jemy. 

Sposób 4: Spróbuj zmienić swoje nastawienie

Dlaczego powstał ten tekst? Bo większość z nas z góry zakłada, że jesień to depresyjna pora roku i wszystko, co jest przed wiosną i po lecie jest po prostu gorsze. Gdyby tak spróbować zmienić nastawienie do tej pory roku? Starać się odkryć w niej więcej pozytywów? Spróbuj w tym roku stworzyć pozytywną listę rzeczy, związanych z jesienią. Zapisuj tylko to, co jest miłe. Może za rok, jak zerkniesz na swoją listę, Twoje nastawienie będzie zupełnie odwrotne? 

Tagi

jak pokonać własne ograniczenia jak osiągnąć cel jesień jak pokonać lenia

Opublikowano: 2018-10-22

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

nie-ma-zmian-bez-motywacji

Nie ma zmian bez motywacji

Motywacja to metaforyczny medal, o który warto stanąć do gry! Gdy celem jest złoto, pojawia się siła, walka z przeszkodami i wewnętrzna determinacja. Gdy cel jest mrzonką, rodzajem utopii czy chwilową fantazją, jedyny przewidziany medal to ten z tombaku.

czytaj dalej »

filmik-motywacyjny-masz-przeciez-tylko-jedno-zycie

Filmik motywacyjny - masz przecież tylko jedno życie!

Wszyscy mamy wybór - w każdej sekundzie możesz zdecydować, że TERAZ jest Twój czas. Zmieniaj swoje życie od dziś, nie od jutra. Możesz zacząć od małych kroków, a możesz wywrócić wszystko do góry nogami. Często decyzja i pierwszy krok są bardzo trudne, ale to nie znaczy, że nie starczy Ci na nie odwagi. Po prostu przejmij inicjatywę i żyj swoim życiem!a 

czytaj dalej »

czuje-ze-musze-cos-zmienic-w-moim-zyciu-tylko-nie-wiem-co-znacie-to-uczucie

"Czuję, że muszę coś zmienić w moim życiu... Tylko nie wiem co!" Znacie to uczucie?

Któż  z nas nie miał takiego momentu w życiu, w którym obudził się pewnego dnia, rozejrzał i... nie spodobało mu się to, co zobaczył? Któż nie miał momentu, w którym pomyślał: Muszę coś ze swoim  życiem zrobić, muszę coś zmienić...?

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.