Nowa Marka o nazwie Ty. Lekcja 6. „Unikalny Kod Osobisty albo tajemnica pasków zebry”
nowa-marka-o-nazwie-ty-lekcja-6-unikalny-kod-osobisty-albo-tajemnica-paskow-zebry

 

Twój „kod paskowy”

Wszystkie poprzednie dywagacje na temat poznawania swoich talentów, wartości i przekonań sumują się w niepowtarzalną kombinację, jaką jesteś TY. Ten zestaw jest unikalny i przypisany tylko do nas, jak nasze DNA.

Jakkolwiek wartości czy pewne preferencje wśród przyjaciół, znajomych, rodziny mogą być podobne, to nikt nie jest taki sam. Tak jak nie ma dwóch takich samych zebr ;-) Umaszczenie i paski każdej zebry, mimo złudnego podobieństwa różnią się od siebie, a młode uczy się poznawać po nich swoją mamę. Każda zebra ma swój niepowtarzalny układ pasków – naturalny kod paskowy.

Na "rusztowaniach" domu

W świecie produktów, poza kodem paskowym, istnieje pojęcie USP (unique selling proposition). Jest to "wyróżnik", stanowiący o odrębności danej rzeczy od pozostałych, świadczący o jej wyjątkowości.

U ludzi ta „wyróżniająca” kombinacja składa się z umiejętności i doświadczeń, nabytych właśnie przy użyciu różnych talentów oraz na bazie określonych wartości i przekonań. Talent może być wykorzystany wielorako i daje początek wielu umiejętnościom. Na przykład talent do pracy ze słowem może rozwinąć się w umiejętności pisarskie, dziennikarskie, tłumacza, redaktora, scenarzysty itp.; talent do organizowania ludzi może objawić się w roli dyrektora, promotora koncertów, komendanta czy kierownika projektu.

Im więcej doświadczenia nabywamy, używając określonego talentu w specjalny sposób, tym bliżej jesteśmy poznania naszego Kodu. Jeśli wyobrazimy sobie nasz budynek reprezentujący „Markę o nazwie TY”, ten unikalny KOD jest strukturą powstającą na fundamentach, zanim dodamy ściany. Są to betonowe podłogi, stropy, powały, windy, schody, podpory itp. Ta wyjątkowa i jedyna struktura postawiona jest na fundamentach z Twoich wartości i podłożu z Twoich talentów w danym miejscu i czasie.

Jeśli ją poznamy, możemy zacząć skuteczniej:

-       budować życie w oparciu o swoje mocne strony i skoncentrować sie na tym, co robimy najlepiej;

-       przyspieszyć proces pozyskiwania wiarygodności i zaufania;

-       przyciągać do siebie ludzi (przyjaciół, klientów czy pracowników), z którymi naprawdę chcemy być czy pracować;

-       wnosić wkład, służyć innym bez uszczerbku dla siebie i z szacunkiem dla własnych wartości oraz tego, co dla nas ważne. 

Unikalny Kod Osobisty to esencja naszej tożsamości. Wyraża się przez naszą osobowość, oznajmia światu kim jesteśmy i jak możemy się sobą z innymi podzielić w najbardziej naturalny sposób. Stanowi swoisty łącznik miedzy Marką Wewnętrzną i Marką Zewnętrzną.

Dla jego identyfikacji niezbędne jest zrozumienie swoich możliwości (umiejętności) i korzyści, jakie przynoszą innym.

Pytania do zastanowienia:

Co mamy do zaoferowania światu? Czym możemy się podzielić, co umiemy robić najlepiej?

Jak przedstawilibyśmy siebie i swoje możliwości w 30 sekund, jadąc windą z Billem Gatesem lub inną ważną dla nas osobą?

To właśnie Bill Gates powiedział:

„Nie porównuj się z nikim innym na świecie. Jeśli to robisz, to siebie obrażasz”.

Jasną odpowiedź daje na to Deepak Chopra:

Bo... „każdy z nas jest wyjątkową nicią w skomplikowanej sieci życia i ma unikalne zadanie do wykonania wśród całej ludzkości dla jej dobra”.

Tagi

rozwój osobisty autoprezentacja samoświadomość jak żyć w zgodzie ze sobą personal branding

Opublikowano: 2014-10-08

Zobacz inne artykuły w kategorii Sukces i Pieniądze »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

co-musi-sie-stac-zebys-wreszcie-byl-szczesliwy

Co musi się stać, żebyś wreszcie był szczęśliwy?

Szczęście to emocja opisywana jako krótkotrwałe poczucie radości, entuzjazmu, zadowolenia związane z jakimś pozytywnym doświadczeniem. Czy aby czuć się szczęśliwymi, musimy być wiecznie uśmiechniętymi optymistami? Na szczęście nie.

czytaj dalej »

karo-akabal-to-moze-byc-najseksowniejsza-zima-w-twoim-zyciu

Karo Akabal: To może być najseksowniejsza zima w Twoim życiu!

Karo Akabal – założycielka Sex & Love School, sex coach, edukatorka seksualna dla dorosłych, trenerka komunikacji intymnej, wydawca Sex & Love TV. W rozmowie z Anną Węgrzyn opowiada o tym, jak samoświadomość przekłada się na sukces w budowaniu udanego życia seksualnego – i nie tylko! 

czytaj dalej »

podroze-w-glab-siebie-w-sobie-znajdziesz-swoich-przodkow

Podróże w głąb siebie: W sobie znajdziesz swoich przodków

Podczas odwiedzin na grobach naszych przodków mamy możliwość doświadczyć wrażenia przemijania – uświadomić sobie, że przecież nas również to dotyczy. Nie jest już ważne, czy nasi przodkowie byli dla nas kochającymi i wspierającymi opiekunami, czy opiekunami tylko z nazwy. 

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.