Nowy Rok to dobry czas na porządki, ale sprzątanie najlepiej zacząć od głowy!
nowy-rok-to-dobry-czas-na-porzadki-ale-sprzatanie-najlepiej-zaczac-od-glowy

 

„Mam za dużo na głowie. Nie ogarniam. Mam dość…”. Jak często zdarzyło ci się coś takiego ostatnio wypowiedzieć albo wykrzyczeć? Co takiego zajmuje ci pół mózgu, ćwierć albo tę jedną komórkę, która uwiera, kłuje i nie daje spać? Zidentyfikuj co to jest i spróbuj odnaleźć odpowiedź, dlaczego tak bardzo domaga się uwagi. Następnie dokończ, zadzwoń, zlikwiduj, wyrzuć, oddaj, domknij. Zrób coś. Zrób cokolwiek. Wykonaj ruch!

Mam takie doświadczenie, że warto od czasu do czasu zrobić porządki we własnej głowie. Usunąć rzeczy, które są tam bez sensu. Wiem, że to nie jest łatwe… Jednak nawet mały „bezsens” usunięty z głowy daje nam miejsce na nowe, lepsze rzeczy. Dokańczanie rzeczy, zrobienie czegoś, co odkładamy już od dłuższego czasu, rezygnacja z jakieś sprawy, domknięcie projektu, powoduje, że zwalniają nam się przestrzenie w mózgu. Niedokończone historie, niedomknięte znajomości, niewysłane dokumenty, niewykonane telefony, niezrobione badania, niezrealizowane pomysły, nieosiągnięte cele, nieodhaczone pozycje na zgubionych już dawno listach rzeczy do zrobienia, nieprzeczytane książki, nieobejrzane filmy, niezrealizowane pasje. Dokończ, wyrzuć, porzuć! Zrób przestrzeń na życie i oddech. Wyciągnij ręce do góry i przeciągnij się.

Wiem, że to prawdy oczywiste… Jednak nawet przypomnienie prawd oczywistych czasem jest odkryciem roku. A nuż dziś trafią na dobry grunt i kilka spraw załatwisz od ręki. Wykonasz telefon, umówisz się do dentysty, wyrzucisz stertę kartonów z przedpokoju, odbędziesz rozmowę z partnerem na temat tego co dalej, zapiszesz się na kurs angielskiego, pomalujesz w końcu rodzicom balkon, zszyjesz dziecku misia, pójdziesz z Jolka na kawę.

Co takiego zajmuje ci pół mózgu i pączkuje rozrastając się coraz bardziej? Co pierwsze, drugie, trzecie pojawiło się, kiedy to czytasz? Na szybko, intuicyjnie, bez myślenia wymień trzy takie rzeczy, które obracasz w ciele i głowie już długo. Rzeczy, które ciążą jak by były z ołowiu i to w dodatku z mackami włochatymi wczepione w ciało. Co będzie pierwszą rzeczą, jaką zrobisz, aby udrożnić swoją głowę? Zrób trochę miejsca na oddychanie! Wybierz małą albo dużą sprawę. Łatwą albo tą najbardziej „włochatą i obślizgłą”. Zrób ruch. Wybierz coś. Wybierz siebie i lepsze oddychanie. Zrób!

Czytaj więcej na stronie autorki: Karina Sęp - Strona Autorki
oraz fun page dedykowanej Mapie Marzeń - Mapie Celów
Tagi

jak przygotować się do zmian jak realizować cele coaching czas dla mnie bądź sobą czego potrzebuję w życiu bądź uważny na życie

Opublikowano: 2018-12-28

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

badz-troche-samolubny-5-waznych-zasad-jak-troszczyc-sie-o-siebie

Bądź trochę samolubny - 5 ważnych zasad, jak troszczyć się o siebie

Troszczenie się o siebie to umiejętność nazywania i zaspokajania własnych potrzeb oraz przekonanie, że skuteczność i możliwość dawania siebie innym są wynikiem regularnego dbania o własne samopoczucie. Nieustanne przedkładanie potrzeb innych nad swoje, to jeden z wielu z sygnałów, który może świadczyć o tym, że niewystarczająco dbasz o siebie. 

czytaj dalej »

odczarowac-coaching-coaching-jako-madry-przewodnik-po-zyciu

ODCZAROWAĆ COACHING: Coaching jako mądry przewodnik po życiu

Odwiedziłam wiele miejsc, szkoleń, konferencji, warsztatów, korzystałam z sesji coachingowych i… nie ukrywam, że zmartwiło mnie to, co zobaczyłam. Coachowie byli wszędzie – niestety często zajmowali się coachingiem tylko z nazwy. Dlatego postanowiliśmy przygotować na portalu cykl, mający na celu pokazanie zalet coachingu i wytłumaczenie, czym tak właściwie coaching jest.

czytaj dalej »

czy-dalbys-sobie-drugie-zycie

Czy dałbyś sobie drugie życie?

Często, kiedy rozmawiam z pracownikami, menedżerami czy też właścicielami firm, którzy narzekają na zbyt dużo pracy, nieatrakcyjność zadań i zbyt małe dochody, stawiam im jedno, proste pytanie: „Czy Ty sam zapłaciłbyś sobie 100% wynagrodzenia za dzisiejszy dzień?”. To pytanie – tester...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.