O rywalizacji na złych poziomach
o-rywalizacji-na-zlych-poziomach

 

Wraz z moimi najlepszymi przyjaciółmi próbujemy się dostać na wolne miejsce do tej samej szkoły. Wszystkim nam bardzo na tym zależy, ale miejsce jest tylko jedno. Chcąc nie chcąc, w pewnym stadium rozmowy zaczynamy ze sobą rywalizować. Targować się o to, kto bardziej chce, kto się bardziej stara. Widzę, jak źle to wpływa na nasze stosunki, że to tylko kwestia czasu i zaczniemy się kłócić. Ale to nie jest nawet ten zły rodzaj rywalizacji. Ten stwarza kłótnie, ale nie jest toksyczny. Na co dzień spotykamy się z tym drugim, gorszym. Wszyscy całe życie uczestniczymy w wielkim konkursie. Podświadomie marzymy o tym, żeby być jak Regina George z Mean Girls (królowa szkoły). Większość rzeczy, które robimy, robimy po to, żeby coś pokazać. Może to strasznie płytkie, ale tak widzę nas dzisiaj. Zakładamy najlepsze ciuchy, bywamy na imprezach, wstawiamy zdjęcia. Po co? Czym chcemy się pochwalić? Wyglądem? Pieniędzmi? Jak to się stało, jeżeli całe życie wpaja nam się, że to nie są pierwszorzędne wartości, takie jak przyjaźń czy rodzina?

Szczerze mówiąc, myślę, że to przez to, jak wielką rolę odgrywają dziś w naszym życiu portale społecznościowe, które ogólnie rzecz biorąc polegają głównie na autoreklamie. Ta, jak każda reklama, ma przyciągać uwagę tym, jak wygląda, ma być atrakcyjna, a niekoniecznie inteligentna. Takie promowanie się poprzez złe wartości towarzyszy nam cały czas. I cały czas próbujemy być lepsi od innych. Moim zdaniem, kontynuując takie działania, nie idziemy w dobrym kierunku. To my jesteśmy dorastającym pokoleniem i to my kształtujemy świat, w jakim będziemy żyć, więc jeżeli coś komuś przeszkadza, to jedyną radą jest zmiana, do której to my możemy doprowadzić.

Tagi

dobre relacje z ludźmi rekrutacja do liceum okiem młodych przyjaźń rywalizacja

Opublikowano: 2014-11-12

Zobacz inne artykuły w kategorii Relacje »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

joanna-keszka-radosc-z-seksu

Joanna Keszka. Radość z seksu

Joanna Keszka – Autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”, ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności, pisarka scenariuszy erotycznych i nieustraszona testerka wibratorów. Redaktorka naczelna najseksowniejszego portalu dla kobiet – Barbarella.pl 

czytaj dalej »

czy-male-gesty-moga-zmienic-swiat

Czy małe gesty mogą zmienić świat?

Każdego dnia spotykamy wielu ludzi. W dużych miastach mijamy ich tysiące, z niektórymi wchodzimy w interakcje. Musimy załatwić coś w banku, w punkcie usługowym, w biurze notarialnym, zrobić zakupy w sklepie, kupić bilet w kiosku, zamówić sałatkę i kawę w restauracji...

czytaj dalej »

dlaczego-warto-sluchac

Dlaczego warto słuchać?

Nieumiejętność słuchania jest niebezpieczna. Prowadzi na manowce, oddala od siebie, rodzi niechęć, denerwuje współtowarzyszy, drażni. Nie słuchają tylko ignoranci, prześmiewcy i cynicy.

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.