ODCZAROWAĆ COACHING: Coaching jako mądry przewodnik po życiu
odczarowac-coaching-coaching-jako-madry-przewodnik-po-zyciu

 

18 czerwca minęła druga rocznica powstania portalu Zmiany w Życiu. Kiedy zdecydowałam się na odejście z korporacji, nie miałam pojęcia, w którą stronę się udać. Wiedziałam już, czego nie chcę robić, ale nadal nie wiedziałam, czego chcę. W pierwszym momencie pomyślałam o studiach z psychologii – zawsze interesował mnie człowiek, ale w natłoku pracy, przeprowadzek i innych zawirowań te zainteresowania zeszły na dalszy plan. 15 lat temu, kiedy pracowałam jako stewardessa na małym, prywatnym odrzutowcu, poznałam magazyn Zwierciadło – zawsze był na pokładzie. Już wtedy w mojej głowie pojawiła się myśl o własnym wydawnictwie, za którego pomocą mogłabym wspierać ludzi w zakresie psychologii. Ta myśl wróciła do mnie po odejściu z korporacji. Czynnik czasu miał jednak znaczenie – ponieważ zbliżałam się do „czterdziestki”, pomyślałam, że zamiast kolejnych 5 lat studiów zacznę od coachingu, aby zobaczyć, czy na pewno nadal interesuje mnie ten temat.

Poczytałam, popytałam i z rekomendacji udałam się do Rafała Nykla – trenera International Coaching Community. Postanowiłam na własnej skórze sprawdzić, o co chodzi. Jednym z moich postanowień było, że podczas szkolenia będę poruszać tylko tematy zawodowe i generalnie raczej słuchać. Już po pierwszym dniu okazało się, że moje plany nie mają racji bytu – kiedy wchodzimy w proces zmiany, to już nie ma odwrotu J.

Czas spędzony z Rafałem i grupą pokazał mi, że coaching jest cudownym narzędziem do poukładania swoich zasobów i głębszego poznania siebie na każdej płaszczyźnie. Właśnie po zrobieniu kursu i certyfikacji postanowiłam ostatecznie zrealizować swoje plany sprzed lat, czyli zbudować portal. Zrozumiałam też, że nie muszę sama wszystkiego się uczyć, bo jest wielu fantastycznych ludzi, którzy od lat zgłębiają tajniki ludzkiej psychiki i zachowań, dlatego zaczęłam od zaproszenia do portalu ludzi z mojej grupy i oczywiście Rafała Nykla.

Kiedy przygotowywałam projekt, odwiedziłam wiele miejsc, szkoleń, konferencji, warsztatów, korzystałam z sesji coachingowych i… nie ukrywam, że zmartwiło mnie to, co zobaczyłam. Coachowie byli wszędzie – niestety często zajmowali się coachingiem tylko z nazwy. Od mojej zastępczyni Matyldy Skubikowskiej dowiedziałam się, że nawet w środowisku przyszłych psychologów wśród niektórych coaching budzi niepokój, kojarzy się z "praniem mózgu" i nie jest postrzegany jako forma pomocy równie wartościowa co np. psychoterapia. Dlatego zdecydowałyśmy się rozpocząć na portalu cykl, który ma na celu pokazanie zalet coachingu i wytłumaczenie, czym tak właściwie jest ta forma doradztwa psychologicznego.

W ostatnim czasie obserwuję dużo hejtu i negatywnych opinii dotyczących coachingu i coachów. Mogę to zrozumieć, jednak nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka. Chcę, abyście mogli korzystać z tego wsparcia, tak jak ja skorzystałam kilka lat temu, i odnaleźć właściwe ścieżki – nie tylko dzięki wiedzy czerpanej z artykułów naszych ekspertów, ale również dzięki ewentualnemu udziałowi w sesjach. 

Jesteśmy w większości miast, a za pomocą Skype’a możemy dotrzeć do każdego z Was. Dzięki nowej, uruchomionej właśnie funkcji, możecie też zadawać pytania naszym ekspertom za pomocą czatu. Pamiętajcie – ten portal powstał dla Was, abyście mogli świadomie i odpowiedzialnie zmieniać swoje nawyki, zachowanie, zadbać o siebie, o swoją rodzinę i karierę. W ramach akcji „Odczarować coaching” czekają na Was cykl artykułów i przestrzeń do dyskusji, a po wakacjach spotkanie podsumowujące – już wkrótce zdradzimy więcej szczegółów.

Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z sesji coachingowych – co Wam się podobało, co wspierało, a co sprawiło, że uznaliście, że coaching jest zły? Zachęcam do dyskusji i do spotkań z naszymi ekspertami i ze mną :) 

Tagi

rozwój osobisty coaching odczarowaccoaching

Opublikowano: 2016-06-20

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

szkola-moze-warto-polubic

Szkoła, może warto polubić?

Pomimo tego, że wszyscy w klasie jesteśmy inni, że mamy różne zainteresowania, że przyjaźnimy się z innymi ludźmi, inaczej spędzamy czas i mamy różne problemy, wszystkich nas łączy jedno: szkoła, która każdemu czasami trochę przeszkadza.

czytaj dalej »

zdrowy-egoizm-jest-potrzebny

Zdrowy egoizm jest potrzebny

Jakiś czas temu spotkała mnie niezbyt sympatyczna, ale bardzo przełomowa konfrontacja z rzeczywistością – nieważne, co bym zrobiła i nieważne, jakbym się starała, jest pewna grupa ludzi, której nie jestem w stanie zadowolić.

czytaj dalej »

odczarowac-coaching-3-mity-na-temat-coachingu

ODCZAROWAĆ COACHING: 3 mity na temat coachingu

Coaching to ostatnio bardzo popularny temat. Zaczęliśmy bardziej o siebie dbać, więc trudno się dziwić, że sfera rozwoju osobistego stała się dla nas ważna. Posiadanie coacha jest modne, jednak z jakichś powodów wielu z nas przestało ufać w sens tej formy samorozwoju lub zraziło się do niej, zanim zdążyło jej doświadczyć…

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.