Osiem rzeczy, które zmienią się w Twoim życiu, jeśli zaczniesz pić wodę.
osiem-rzeczy-ktore-zmienia-sie-w-twoim-zyciu-jesli-zaczniesz-pic-wode

 

Osiem rzeczy, które zmienią się w Twoim ciele, jeśli zaczniesz pić wodę

Jeśli zaczniesz pić wodę, to – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – w Twoim ciele wiele zacznie się zmieniać na lepsze. Co konkretnie się stanie, jeśli zaczniesz pić regularnie, małymi porcjami 2-2,5 l wody dziennie?

  1.  Będziesz piękniejsza

Nawodnienie największego organu w Twoim ciele, jakim jest skóra, sprawi, że przestaniesz wyglądać na wiecznie zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości jesteś. Poprawi się jej wygląd, bo znikną wypryski, zaczerwienienia, szorstkość, wypełnią się drobne zmarszczki. Skóra będzie bardziej elastyczna, promienna i młodsza. Oczy zaczną znów błyszczeć, bo będą lepiej nawodnione, a to spowoduje, że będziesz wyglądać młodziej. Dzięki temu, że zaczniesz pić więcej wody, zwolni Twój proces starzenia i poprawi się Twój wygląd.

  1. Staniesz się zdrowsza

Kiedy cały Twój organizm będzie dostawał regularnie porcję wody potrzebną do jego odpowiedniego funkcjonowania, poprawią się wszystkie procesy w nim zachodzące. Układ kostny zacznie funkcjonować lepiej. Wszystkie chrząstki i dyski międzykręgowe będą lepiej nawodnione, lepiej będą amortyzować ruch i przestaną boleć. Poprawi się funkcjonowanie układu krwionośnego, bo rzadsza krew jest łatwiejsza do pompowania przez serce niż gęsta – dzięki temu serce ma łatwiejszą pracę i wyrównuje się ciśnienie krwi. Dzięki wodzie lepiej funkcjonuje także układ trawienny: trawienie wszystkich pokarmów jest sprawniejsze, przestają Ci dokuczać zaparcia, czujesz się lżejsza. Dodatkowo, dobrze nawodniony organizm szybciej wraca do formy po chorobach, bo łatwiej jest mu pozbyć się toksyn i zarazków znajdujących się w organizmie.

  1. Poprawi się Twoja witalność

Tylko dzięki temu, że zaczniesz pić regularnie wodę, będziesz miała więcej chęci do życia. Praca zacznie ci sprawiać przyjemność, zaczniesz się częściej uśmiechać. Jeśli stwierdzisz, że czas na zmiany, to przyjdzie Ci to znacznie łatwiej. Wszystko stanie się znacznie prostsze, bo wszystko w Twoim ciele będzie znacznie prostsze i będzie wymagało mniejszego wysiłku.– a w końcu co wewnątrz, to i na zewnątrz. Dzięki wodzie odtrujesz swoje ciało, pozbędziesz się wszystkich toksyn oraz tego, co zatruwało Twój organizm i Twoje życie.

  1. Twój metabolizm przyspieszy

Kiedy jest za mało wody, metabolizm spowalnia, bo wszystkie organy i procesy w Twoim ciele mają utrudnioną pracę. Co za tym idzie, zaczynasz przybierać na wadze. Twoje ciało staje się coraz większe, bo Twój organizm musi magazynować wodę niezbędną mu do funkcjonowania. A wystarczy tylko przez kilka dni pić regularnie wodę, by Twój metabolizm przyspieszył i wszystkie funkcje zaczęły się poprawiać. Bez względu na to, ile masz lat, dzięki piciu wody Twój wiek metaboliczny będzie zdecydowanie niższy niż faktyczny.

  1. Polubisz stawanie na wadze

Dzięki piciu wody poprawia się metabolizm, a więc i wynik na wadze staje się niższy. Przestajesz mieć zaparcia, trawienie się poprawia, przestajesz być wiecznie głodna. Niestety, w wyniku ewolucji ludzki mózg przestał odróżniać uczucie głodu od uczucia pragnienia. Dlatego zamiast napić się wody, sięgasz po batona lub drożdżówkę, czy coś szybkiego do przekąszenia, a to oczywiście powoduje, że tyjesz. Jeśli zaczniesz pić wodę, po prostu niepostrzeżenie schudniesz.

  1. Będziesz mieć więcej energii

Kiedy zaczniesz pić wodę, poprawi się Twój metabolizm, schudniesz i będziesz miała więcej energii. Miną znużenie i zmęczenie. Twoje ciało będzie pobierało wodę z porcji, które wypijasz, a nie ze swoich tkanek i komórek. Zaczniesz odczuwać więcej energii, będziesz miała ochotę na spacer czy jakiś inny ruch – a to już same korzyści dla zdrowia.

  1. Poczujesz się lepiej

Tylko dzięki temu, że zaczniesz pić wodę, poprawi się metabolizm, schudniesz i będziesz miała więcej energii, a dzięki temu na pewno poprawi się także Twoje samopoczucie. Przestaniesz chować się w kącie, żeby Cię nikt nie zauważył, przestanie Cię wiecznie boleć głowa, znikną zawroty głowy, problemy z koncentracją czy kłopoty z nieświeżym oddechem. To przyniesie pozytywną zmianę.

  1. Będziesz cieszyć się życiem

Dzięki wszystkim wcześniejszym korzyściom z picia wody, w rezultacie przestaniesz być wiecznie poirytowana i wściekła na cały świat. Zaczniesz się uśmiechać do ludzi i chętnie z nimi rozmawiać. Będziesz czuła się bardziej pewna siebie i zadowolona ze swojego życia.

Do szczęścia trzeba tak niewiele – wystarczy zacząć pić 2-2,5l wody dziennie. To znacznie tańsze niż tony leków na wszystkie dolegliwości, które do tej pory dokuczały Ci codziennie.

Jednak jeśli pomimo wypijania przez dłuższy czas (ok. 2-3 tygodnie) odpowiedniej ilości wody niektóre dolegliwości nie miną, skontaktuj się z lekarzem. Woda to cudowny środek na poprawę zdrowia i jakości życia, jednak niestety nie pomaga w przypadku bardziej zaawansowanych chorób.

 

Tagi

zmiany zdrowie zdrowe odżywianie dieta zdrowe nawyki żywieniowe woda

Opublikowano: 2016-08-19

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

dialog-miedzy-pokoleniami

Dialog między pokoleniami

Jak minione czasy widzą ludzie, którzy mieli okazje ujrzeć je w kolorowym świetle? Co myślą o dzisiejszym, scyfryzowanym świecie? Jak odnajdują się w pędzie codzienności? O to wszystko – i trochę więcej – zapytałam dwie bliskie mi kobiety: babcię urodzoną tuż po wojnie w 1948 roku oraz mamę dorastającą w trakcie stanu wojennego w Polsce.

czytaj dalej »

z-poradnika-opornika-postanowienia-noworoczne

Z poradnika opornika: Postanowienia noworoczne

„Drogi Panie Onufry, co roku, w Sylwestra, postanawiam, że będę żyć inaczej. Bardzo chcę, na początku nawet mi wychodzi i… finalnie wszystko wraca do punktu wyjścia. Co robić?” Zenon 

czytaj dalej »

kaizen-malymi-krokami-do-zmian

Kaizen: małymi krokami do zmian

Kaizen opiera się na metodzie małych kroków. Zamiast wprowadzać wielkie zmiany do swojego życia, skup się na małych działaniach. Przykładowo: jeśli chcesz nauczyć się języka obcego, zgodnie z zasadami kaizen zacznij przyswajać jedno nowe słowo dzienne, a po tygodniu zwiększ zakres do dwóch nowych słów. 

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.