Osiem rzeczy, które zmienią się w Twoim życiu, jeśli zaczniesz pić wodę.
osiem-rzeczy-ktore-zmienia-sie-w-twoim-zyciu-jesli-zaczniesz-pic-wode

 

Osiem rzeczy, które zmienią się w Twoim ciele, jeśli zaczniesz pić wodę

Jeśli zaczniesz pić wodę, to – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – w Twoim ciele wiele zacznie się zmieniać na lepsze. Co konkretnie się stanie, jeśli zaczniesz pić regularnie, małymi porcjami 2-2,5 l wody dziennie?

  1.  Będziesz piękniejsza

Nawodnienie największego organu w Twoim ciele, jakim jest skóra, sprawi, że przestaniesz wyglądać na wiecznie zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości jesteś. Poprawi się jej wygląd, bo znikną wypryski, zaczerwienienia, szorstkość, wypełnią się drobne zmarszczki. Skóra będzie bardziej elastyczna, promienna i młodsza. Oczy zaczną znów błyszczeć, bo będą lepiej nawodnione, a to spowoduje, że będziesz wyglądać młodziej. Dzięki temu, że zaczniesz pić więcej wody, zwolni Twój proces starzenia i poprawi się Twój wygląd.

  1. Staniesz się zdrowsza

Kiedy cały Twój organizm będzie dostawał regularnie porcję wody potrzebną do jego odpowiedniego funkcjonowania, poprawią się wszystkie procesy w nim zachodzące. Układ kostny zacznie funkcjonować lepiej. Wszystkie chrząstki i dyski międzykręgowe będą lepiej nawodnione, lepiej będą amortyzować ruch i przestaną boleć. Poprawi się funkcjonowanie układu krwionośnego, bo rzadsza krew jest łatwiejsza do pompowania przez serce niż gęsta – dzięki temu serce ma łatwiejszą pracę i wyrównuje się ciśnienie krwi. Dzięki wodzie lepiej funkcjonuje także układ trawienny: trawienie wszystkich pokarmów jest sprawniejsze, przestają Ci dokuczać zaparcia, czujesz się lżejsza. Dodatkowo, dobrze nawodniony organizm szybciej wraca do formy po chorobach, bo łatwiej jest mu pozbyć się toksyn i zarazków znajdujących się w organizmie.

  1. Poprawi się Twoja witalność

Tylko dzięki temu, że zaczniesz pić regularnie wodę, będziesz miała więcej chęci do życia. Praca zacznie ci sprawiać przyjemność, zaczniesz się częściej uśmiechać. Jeśli stwierdzisz, że czas na zmiany, to przyjdzie Ci to znacznie łatwiej. Wszystko stanie się znacznie prostsze, bo wszystko w Twoim ciele będzie znacznie prostsze i będzie wymagało mniejszego wysiłku.– a w końcu co wewnątrz, to i na zewnątrz. Dzięki wodzie odtrujesz swoje ciało, pozbędziesz się wszystkich toksyn oraz tego, co zatruwało Twój organizm i Twoje życie.

  1. Twój metabolizm przyspieszy

Kiedy jest za mało wody, metabolizm spowalnia, bo wszystkie organy i procesy w Twoim ciele mają utrudnioną pracę. Co za tym idzie, zaczynasz przybierać na wadze. Twoje ciało staje się coraz większe, bo Twój organizm musi magazynować wodę niezbędną mu do funkcjonowania. A wystarczy tylko przez kilka dni pić regularnie wodę, by Twój metabolizm przyspieszył i wszystkie funkcje zaczęły się poprawiać. Bez względu na to, ile masz lat, dzięki piciu wody Twój wiek metaboliczny będzie zdecydowanie niższy niż faktyczny.

  1. Polubisz stawanie na wadze

Dzięki piciu wody poprawia się metabolizm, a więc i wynik na wadze staje się niższy. Przestajesz mieć zaparcia, trawienie się poprawia, przestajesz być wiecznie głodna. Niestety, w wyniku ewolucji ludzki mózg przestał odróżniać uczucie głodu od uczucia pragnienia. Dlatego zamiast napić się wody, sięgasz po batona lub drożdżówkę, czy coś szybkiego do przekąszenia, a to oczywiście powoduje, że tyjesz. Jeśli zaczniesz pić wodę, po prostu niepostrzeżenie schudniesz.

  1. Będziesz mieć więcej energii

Kiedy zaczniesz pić wodę, poprawi się Twój metabolizm, schudniesz i będziesz miała więcej energii. Miną znużenie i zmęczenie. Twoje ciało będzie pobierało wodę z porcji, które wypijasz, a nie ze swoich tkanek i komórek. Zaczniesz odczuwać więcej energii, będziesz miała ochotę na spacer czy jakiś inny ruch – a to już same korzyści dla zdrowia.

  1. Poczujesz się lepiej

Tylko dzięki temu, że zaczniesz pić wodę, poprawi się metabolizm, schudniesz i będziesz miała więcej energii, a dzięki temu na pewno poprawi się także Twoje samopoczucie. Przestaniesz chować się w kącie, żeby Cię nikt nie zauważył, przestanie Cię wiecznie boleć głowa, znikną zawroty głowy, problemy z koncentracją czy kłopoty z nieświeżym oddechem. To przyniesie pozytywną zmianę.

  1. Będziesz cieszyć się życiem

Dzięki wszystkim wcześniejszym korzyściom z picia wody, w rezultacie przestaniesz być wiecznie poirytowana i wściekła na cały świat. Zaczniesz się uśmiechać do ludzi i chętnie z nimi rozmawiać. Będziesz czuła się bardziej pewna siebie i zadowolona ze swojego życia.

Do szczęścia trzeba tak niewiele – wystarczy zacząć pić 2-2,5l wody dziennie. To znacznie tańsze niż tony leków na wszystkie dolegliwości, które do tej pory dokuczały Ci codziennie.

Jednak jeśli pomimo wypijania przez dłuższy czas (ok. 2-3 tygodnie) odpowiedniej ilości wody niektóre dolegliwości nie miną, skontaktuj się z lekarzem. Woda to cudowny środek na poprawę zdrowia i jakości życia, jednak niestety nie pomaga w przypadku bardziej zaawansowanych chorób.

 

Tagi

zmiany zdrowie zdrowe odżywianie dieta zdrowe nawyki żywieniowe woda

Opublikowano: 2018-03-18

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

depresja-jak-ja-rozpoznac-i-leczyc

Depresja: jak ją rozpoznać i leczyć?

Warto dowiedzieć się jak najwięcej o depresji i nauczyć się rozpoznawać jej objawy u siebie i u innych. Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do roku 2020 depresja będzie drugą najczęstszą przyczyną problemów zdrowotnych na świecie. Wielu chorych nie jest w stanie wykonywać obowiązków zawodowych i domowych, a niektórzy nie są w stanie zaspokajać swoich elementarnych potrzeb życiowych.

czytaj dalej »

czy-da-sie-oswoic-czas

Czy da się oswoić czas?

Czas – pojęcie, które trudno do końca zdefiniować. Możemy je opisywać, wskazywać na określone jego cechy, dzielić na okresy, przyporządkowywać jego fragmentom konkretne znaczenie.

czytaj dalej »

przeprowadzilem-sie

Przeprowadziłem się

Wielka mi rzecz. Tysiące ludzi to robi. Za chlebem, za wodą, a czasem po prostu nad wodę. Mój powód był i jest blondwłosy i długonogi. I zdecydowanie wart przeprowadzki.

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.