Podróżować każdy może
podrozowac-kazdy-moze

 

„Znowu gdzieś jedziesz?”, „Ciągle jesteś w rozjazdach!”, „Skąd bierzesz na to pieniądze, mnie ledwo stać na wyjazd raz do roku?”, „Skąd masz na to czas?”, „Serio, chce ci się?!”. Tak, chce mi się i właśnie dlatego mam na to czas i pieniądze! Proste? Proste!

Podróże to moja pasja, uwielbiam być w drodze, niezależnie od tego, czy lecę gdzieś dalej, czy tylko wyjeżdżam na weekend w Polskę. Nie ma wyjazdów lepszych i gorszych, każde miejsce może nas nauczyć czegoś nowego i dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Większość z nas ma tyle samo urlopu i wolnych dni. Tylko garstkę osób stać na to, żeby spełniać wszystkie swoje zachcianki – reszta musi uważnie dysponować swoim budżetem.

Wiele osób nie ma kredytów ani większych, regularnych zobowiązań, a mimo wszystko wydaje im się, że podróże są poza ich możliwościami. Czy można jeździć zarabiając poniżej średniej krajowej? Oczywiście! Potrzebna jest motywacja i wytrwałość w wyszukiwaniu połączeń i noclegów. Na pozór może się to wydawać trudne i nudne, ale prawie każdy, kto spróbuje raz, szybko łapie bakcyla.

Ja dziś nie wyobrażam sobie dnia bez sprawdzenia ofert tanich linii lotniczych i przewoźników autobusowych, w napięciu oczekuję świeżego mailingu ze strony serwisów hotelowych i pilnuję pojawiających się w wielu serwisach promocji. Przeglądając kolorowe katalogi biur podróży pełne dobrej klasy hoteli z wyżywieniem all inclusive faktycznie można odnieść wrażenie, że podróże są drogie. Wiem, że istnieje grupa osób, dla których wypoczynek to drink z palemką przy basenie i kilka dni spędzonych na leżaku. Wierzę jednak, że mnóstwo osób traktuje podróż jak spotkanie z lokalną kulturą, możliwość spędzenia aktywnie czasu w gronie przyjaciół czy rodziny, co oczywiście nie wyklucza chwili leniwego odpoczynku od codziennych trosk.

Podróżowanie na własną rękę może być wielką przygodą już na etapie samych przygotowań. W przypadku wielu destynacji jest też zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo niż wyjazdy zorganizowane. Każda z form ma swoje plusy i minusy. Atrakcyjne oferty czekają, trzeba tylko umieć ich szukać. Prowadząc blog staram się udowadniać czytelnikom, że naprawdę można ruszyć przed siebie niewielkim kosztem, ale wymaga to zmiany sposobu myślenia i planowania codziennych wydatków. Dla mnie najbardziej wartościowe podróże to te, które pozwalają mi poznać mieszkańców odwiedzanych miejsc, spróbować tradycyjnej kuchni, odnaleźć zakątki pomijane w dostępnych w księgarniach przewodnikach. Wyjście poza strefę komfortu bywa trudne, ale jest niezbędne, by w pełni smakować każdą chwilę. O tym będę chciała pisać i do tego Państwa zachęcać. Jeśli chociaż jedna osoba kupi bilet i powie „Faktycznie, można!”, będę bardzo szczęśliwa.

Tagi

podróże rozwój osobisty świadome podróżowanie tanie podróżowanie aktywność

Opublikowano: 2014-06-18

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

zawsze-jestes-o-jedna-decyzje-od-innego-zycia-czyli-jak-wyladowalam-na-madagaskarze

„Zawsze jesteś o jedną decyzję od innego życia”, czyli jak wylądowałam na Madagaskarze

Czasami życie przynosi nam mniejszy lub większy wstrząs, a my nie mamy wyboru, musimy coś zmienić. Częściej jednak sami musimy wywołać taki wstrząs. To luksus, którego zdajemy się nie doceniać. Jest takie powiedzenie: „Zawsze jesteś o jedną decyzję od innego życia”...

 

czytaj dalej »

jak-znalezc-szczescie-psychologia-pozytywna-na-co-dzien

Jak znaleźć szczęście? Psychologia pozytywna na co dzień!

Zawsze mamy wybór. Jasne, że życie czasami przytłacza i napiera, tak, że ciężko uwierzyć, że jeszcze będzie dobrze, jednak w dużym stopniu od naszej postawy zależy czy i na jak długo pogrążymy się w nieszczęściu. 

czytaj dalej »

chowasz-sie-za-murem-przed-swiatem-a-chcialbys-wreszcie-zyc-pelnia-zycia-sprawdz-jak-to-zrobic

Chowasz się za murem przed światem, a chciałbyś wreszcie żyć pełnią życia? Sprawdź, jak to zrobić!

Bywa, że napotykamy w naszym życiu taki moment, kiedy potrzebujemy się schować, poczuć bezpiecznie. Nie chcemy wystawiać się na wysiłek, bezradność czy ból. Dobrze, jeśli jest to chwila, gorzej, jeśli staje się to sposobem na życie.

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.