Postanowienia noworoczne - druga szansa! Jak zwiększyć swoją skuteczność?
postanowienia-noworoczne-druga-szansa-jak-zwiekszyc-swoja-skutecznosc

 

Na początku współpracy z magazynem zmianywżyciu.pl poproszono mnie o wypełnienie ankiety, która miała zdefiniować mnie jako człowieka, jaka jestem i co jest dla mnie ważne. Z niechęcią pomyślałam o tej części pracy „Będzie trzeba coś napisać…” Ta informacja była niezbędna, żeby mój profil pojawił się na stronie portalu. W następnym kroku musiałam ustalić działania dotyczące moich artykułów. 

Czemu pojawiła się we mnie taka niechęć? 

Takie odpowiedzi wymagają skupienia, myślenia i szczerości ze sobą. W naszym życiu są kwestie, nad którymi, być może, nigdy wcześniej się nie zastanawialiśmy - stąd ten opór! Odpowiedzi na takie pytania wymagają pracy i zaangażowania. Zmuszają do refleksji i przywołania tego wszystkiego, czego doświadczyliśmy: dobrego, ale często też trudnego. Pozwalają też z perspektywy czasu zobaczyć lekcje, jakie odrobiliśmy i kim dzisiaj się staliśmy.

Zatem, któregoś dnia zaplanowałam swój dzień, zrobiłam sobie herbatę, zadbałam o to, żeby nikt mi nie przeszkadzał i przystąpiłam do pisania. Kiedy zaczęłam zastanawiać się kim jestem, bo takie było pierwsze pytanie, odpowiedzi popłynęły same, prosto z serca. Wtedy pojawiło się miejsce na to, co naprawdę dla mnie ważne. Wróciła do mnie, tak jakby przy okazji, siła i wiara w siebie, w marzenia, postanowienia i cele.

Pomyślałam…tyle wydarzeń już było w moim życiu, które ukształtowały mnie jako człowieka. Ze wszystkim sobie poradziłam!

W życiu czasem bywa tak, że utkniemy. Może i Ty teraz utknąłeś, ale wiesz co? Możesz jeszcze zacząć od nowa, bardziej po swojemu. Myślę, że powinieneś odpowiedzieć sobie na te pytania. Jeśli odpowiedzi nie pojawią się od razu, daj sobie trochę czasu. Zauważ to, co dzieje się w Tobie, kiedy będziesz szukał odpowiedzi. Kiedy coś sobie zaplanujemy i nie możemy ruszyć z miejsca warto zatrzymać się i jeszcze raz sprawdzić czy my naprawdę tego pragniemy?

Kim jestem i co robię?

Z czego jestem dumna/y w swoim życiu?

Największa zmiana w moim życiu?

Mój sprawdzony sposób na zły humor?

Dodałabym jeszcze…

Dlaczego to jest dla mnie takie ważne?

Nowe rozpoczęcie…

Masz czas, żeby zrobić coś inaczej niż zawsze, tak jak zawsze miałeś na to ochotę, nie dla innych, a dla siebie. Twój początek może być na twoich zasadach, to nie muszą być wielkie rzeczy. Ważne, żeby to były Twoje rzeczy. To, co czujemy, widzimy i słyszymy wewnątrz nas ma ogromną siłę, potrafi bowiem dodać skrzydeł i zmotywować do działania lub zatrzymać i nigdy nie pozwolić dojść do głosu. 

Wiesz przecież, że wszystkie odpowiedzi masz w sobie. Jeśli masz poczucie, że jesteś w niewygodnych butach, zmień to! Zrób inaczej, rusz do przodu w swoją stronę. Jeśli mimo wielości aktywności, w których uczestniczysz, czegoś Ci brakuje, szukaj swojej drogi. Twoim obowiązkiem jest zadbanie o siebie.

Czy potrafisz mówić o tym, co dzisiaj jest dla Ciebie tak naprawdę ważne? Czy potrafisz zrobić miejsce i zadbać o rzeczy dla Ciebie istotne? Czego teraz najbardziej potrzebujesz?

Teraz jest czas na zatrzymanie się, może na odpoczynek, na ważne pytania i okazanie sobie życzliwości. Pogadaj ze sobą.

Pamiętaj, słowo "jutro" nie istnieje.

Tagi

wiara jak pokonać własne ograniczenia jak osiągnąć cel jak osiągnąć sukces wiara w siebie dobra organizacja marzenia działanie cel czas dla mnie zadbaj o siebie jak być sobą jak określić cel satysfakcja czego potrzebuję w życiu działaj

Opublikowano: 2018-03-30

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

znowu-mi-nie-wyszlo-czyli-o-szukaniu-swojego-miejsca-na-rynku-pracy

"Znowu mi nie wyszło", czyli o szukaniu swojego miejsca na rynku pracy

Kolejna zmiana pracy i kolejna porażka? „Ta” posada miała być już na dłużej, a okazała się kompletną klapą? Masz problem, żeby znaleźć swoje miejsce na rynku pracy? Zastanów się, z czego to może wynikać!

czytaj dalej »

jak-byc-produktywnym-zamiast-ciagle-zajetym

Jak być produktywnym, zamiast ciągle zajętym?

Coraz więcej osób mówi o tym, że doskwiera im ciągły brak czasu i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Czują się tak, jakby żyli w chaosie lub w ciągłym pędzie. W praktyce okazuje się jednak, że ich główny problem to nie brak czasu, a zapętlenie się w złe nawyki.

czytaj dalej »

olga-barej-zaufaj-sobie

Olga Barej. Zaufaj sobie

Olga Barej – wokalistka, która w muzyce odnalazła swoją siłę. Głos, uśmiech i naturalna sceniczna osobowość Olgi potrafią oczarować każdego słuchacza. Finalistka trzeciej edycji programu X Factor, gdzie wykonywała utwory takich gwiazd rocka jak Aerosmith czy Skunk Anansie.

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.