Wywiad z Marianną Bartke
wywiad-z-marianna-bartke

 

Marianna Bartke - Z wykształcenia pedagog i terapeuta. Wypadek samochodowy w 1995 i przeżycie śmierci klinicznej spowodowało poszukiwanie Boga i zmianę sposobu myślenia. Poprzez poszukiwanie duchowe czyli pobyt w aszramie i spotkanie Sai Baby i wieloletnie studiowanie Kursu Cudów w Endeavour Academy w Wisconsin Dells, U.S.A. oraz innych ośrodkach Kursu Cudów, dokonała się przemiana która zaowocowała między innymi całkowitym uzdrowieniem siebie oraz wielu tysięcy osób. Dzisiaj w rozmowie z Anną Węgrzyn o sile naszych myśli i sztuce samouzdrawiania.

 

Już Marek Aureliusz mówił, że myśli kierują naszym życiem. Co w takim razie zrobić, żeby umiejętnie nimi zarządzać?

Myśli kierują naszym życiem, albowiem odzwierciedlają strukturę osobowości, nasz byt w czasie i przestrzeni. Myśl jest formą energii lub światła, której kształt nadaje świadomość. Zmieniając swoją świadomość, nieświadome wzorce, zmieniasz również sposób kształtowania światła, które przez ciebie przepływa. Dlaczego zatem większość ludzi nie cieszy się bogactwem, zdrowiem i wymarzonym związkiem? Ponieważ 88% myśli tworzy umysł podświadomy. Aby do niego dotrzeć, potrzeba czasem lat wytężonej pracy. Okazuje się jednak, że niesamowite i natychmiastowe efekty w tym względzie przynosi metoda Theta Healing®. 

Czym w takim razie jest metoda Theta Healing®?

Theta to stan fal mózgowych, który otwiera bramy podświadomości. Healing to szeroko rozumiane uzdrawianie fizyczne, emocjonalne, duchowe, mentalne.

Metoda Theta Healing® bazuje na umiejętności wprowadzania umysłu w stan fal Theta, które w zwykłych warunkach pojawiają się jedynie w szczególnych sytuacjach, na przykład podczas głębokiej medytacji, w czasie snu lub hipnozy. Gdy jesteśmy w stanie Theta, możemy wydobyć zakotwiczone głęboko w podświadomości przekonania, które blokują kreowanie szczęśliwej, wymarzonej rzeczywistości. Dzięki praktyce wchodzenia w stan Theta nabywamy umiejętność samoobserwacji, która umożliwia nam kontrolę myśli (polegającą na odróżnianiu tych myśli, które wpływają z pola świadomości grupowej) oraz ich eliminowanie lub zmianę. Naszym zadaniem jest rozpoznanie tych lekcji, które wynikają z trudnych sytuacji, wyciągnięcie z nich wniosków i uwolnienie, w przeciwnym razie będą się one powtarzać. Fale Theta umożliwiają aktywację takich zdolności parapsychicznych jak jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnoodczuwanie. Poprzez procesy uwalniania emocji z pamięci komórkowej obniżające wibracje, poprzez wybaczanie w stanie Theta mamy możliwość natychmiastowego wpajania uczuć, dzięki którym rozwija się świadomość duchowa. David R. Havkins przeprowadzał badania przez 20 lat i odkrył, że np. akceptacja, samoakceptacja tworzą rodzaj świadomości, dzięki któremu dokonuje się główna transformacja. Transformacja wiąże się ze zrozumieniem, że sami jesteśmy źródłem i twórcami doświadczeń w naszym życiu. Poniżej tego poziomu miewamy tendencję do postrzegania siebie jako ofiary będącej na łasce swojego życia. Tego typu przekonania w stanie Theta mogę przeprogramować natychmiast.

Często dzieje się tak, że boimy się „na zapas”, obawiamy się zdarzeń, które jeszcze nie nastąpiły, lub które w ogóle się nie wydarzą.

Im wyższy poziom świadomości, tym łatwiej rozprawić się z lękiem. W trakcie praktykowania Theta Healing wyobrażamy sobie sytuację, której się obawiamy, i dokonujemy przeprogramowania. Dzięki metodzie Theta Healing® uczymy się obserwować swoje stany lękowe i negatywne myśli. Przyglądamy się im i zadajemy pytanie: „Co jeszcze gorszego może się stać?”. Gdy uzyskamy wszystkie odpowiedzi, możemy usunąć je z własnej przestrzeni lub przestrzeni klienta, a w ich miejsce wprowadzić do pamięci komórkowej nowe uczucia: jak żyć bez strachu, jak mieć zaufanie. Jest to dla nas okazja do zastanowienia się, jaką lekcją byłyby dla nas dane uczucia, oraz jakie wnioski możemy z niej wyciągnąć.

Zwróćmy teraz uwagę na sam stan Theta. Już Josef Murphy w swojej książce „Potęga podświadomości" pisał o tym, że jeżeli wizualizujemy sobie cel i potrafimy usunąć przeszkody, które nie pozwalają nam dojść do niego (wpływając na podświadomość), możemy kreować swoją rzeczywistość. A jakie jest podłoże naukowe tej metody?

Fale Theta można zmierzyć za pomocą urządzenia EEG. W trakcie zajęć Theta Healing® dla początkujących w Instytucie Vianny Stibal, założycielki metody Theta Healing, każdy ze studentów był podłączany do takiego urządzenia. Wyniki badań potwierdziły, że osiągali oni stan Theta. W ramach kursu poznajemy metodę wprowadzania siebie w stan Theta przy jednoczesnym pozostawaniu świadomym wszystkiego, co dzieje się wokół. Dzięki częstej praktyce stan ten możemy osiągnąć nawet wtedy, gdy mamy otwarte oczy.

Metoda Theta Healing® umożliwia nam natychmiastową zmianę, natychmiastowe przeprogramowanie. W świetle odkryć fizyków kwantowych myśl ma natychmiastową siłę sprawczą. Gdy ktoś manifestuje spotkanie bratniej duszy, intencja powoduje uruchomienie potężnych sił pola, omija czas i przestrzeń. Bratnia dusza otrzymuje sygnał, nawet jeśli przebywa na drugiej półkuli. Przykładem jest moja koleżanka mieszkająca w Polsce, której druga połówka żyła w Kanadzie. Spotkali się w „przypadkowo” w Australii.

Czyli stan Theta jest idealnym narzędziem, a umiejętność wejścia w niego tak naprawdę należy do umiejętności korzystania z życia? Jest to trudne, bo mamy dzisiaj tyle zagłuszaczy, że trudno jest zrealizować hasło „żyj tu i teraz”.

To prawda, przeciętny Polak nie prowadzi życia tybetańskiego mnicha. Większość czasu poświęcamy pracy, rodzinie, dzieciom – dla nas samych pozostaje go niewiele. Theta Healing® – poprzez swoją prostotę i łatwość w uzyskaniu połączenia ze Stwórcą wszystkiego, co jest – pozwala wyraźnie usłyszeć głos własnej intuicji, własnej duszy; głębokiej mądrości, która ułatwia zrozumienie tego, co jest dla nas ważne, i umożliwia nam bycie „tu i teraz”. Pracując z przekonaniami ukrytymi, w stanie Theta możemy zmieniać i oczyszczać przeszłość, a jednocześnie kreować przyszłość na wszystkich poziomach podświadomości (podstawowym, genetycznym, historycznym, duszy).

Założycielka tej metody, Vianna Stibal, odkryła coś, co nazwała duchowym planem. Kiedy jako dusza zdecydowaliśmy się inkarnować na ziemi, wybierając zadanie do zrealizowania i rodziców, Stwórca umieścił nas w idealnym miejscu i czasie, żeby urzeczywistnić nasz plan w najlepszy możliwy sposób. Gdy przebywasz w stanie Theta, zwracasz uwagę na pragnienia własnej duszy; łączysz się również z potężną energią swojego serca i uczysz czytać jego wskazówki, tak aby podążać przez życie zgodnie z duchowym planem. Wtedy wszystkie czynności sprawiają ci radość, a Wszechświat sprzyja realizacji twoich marzeń.

Podam przykład: moim marzeniem było wziąć udział w „Kursie Cudów” w USA. Choć nie miałam ani wystarczających środków na jego realizację, ani nie znałam języka angielskiego, spełniłam je, ponieważ było zgodne z moim duchowym planem. W jaki sposób? Podczas „Kursu Cudów” w Niemczech poznałam pewnego nauczyciela. Zakochaliśmy się w sobie i zamieszkaliśmy razem. Moje dotychczasowe mieszkanie zajęła moja koleżanka, Grażynka, która właśnie się rozwodziła. Aby można było ubiegać się o wizę do USA, należało wykazać znaczne dochody. W szkole, w której pracowałam jako nauczycielka, właśnie wypłacono nam zaległe pensje, więc pojawiła się szansa. Dzień przed wyjazdem do Warszawy po wizę Grażynka uparła się, że przefarbuje mnie na rudo. Zgodziłam się, mimo że zawsze byłam jasną blondynką. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w Warszawie pani po drugiej stronie okienka okazała się również ruda! Długo rozmawiałyśmy na temat włosów; na moje dochody i dokumenty tylko zerknęła i… wbiła mi wizę na 10 lat! 

Nie znałam wtedy angielskiego i choć umysł mówił mi: „O czym ty marzysz...?! Jaka Ameryka, jakie studia w Ameryce?!”, serce szeptało: „Nie zważaj na nic. Kieruj się prosto do celu”. Wyobraź sobie, że przez cały pobyt miałam do dyspozycji dwóch tłumaczy wolontariuszy!

À propos serca i rozumu: kiedy mówimy o miłości, mamy pełną świadomość tego, że jeśli kierujemy się rozumiem, jesteśmy nieszczęśliwi. Skoro wybieramy miłość, kierując się sercem, to czy w przypadku pozostałych wyborów również powinniśmy odrzucać rozum?

Już od najmłodszych lat – przez dzieciństwo i okres szkolny –, jest rozwijana głównie lewa, rozumowa półkula mózgu, odpowiedzialna za logiczne, przyczynowo-skutkowe myślenie. W trakcie swojej wieloletniej praktyki nauczycielskiej stwierdziłam, że nie rozwija się u dzieci prawej, emocjonalnej półkuli. Nikt nie uczy tego, jak słuchać serca, a właśnie przez czakrę serca przepływa energia miłości, która zawiera informacje o tym, czy nasze odczucia wobec drugiej osoby, sytuacji, rzeczy są dla nas dobre i służą nam. Naukowcy odkryli, że pierwszy sygnał zawsze wysyła serce.

Hasło portalu Zmiany w Życiu brzmi: „Dbamy o jakość i świadomość życia", ponieważ uważam, że tylko świadomość siebie i życia pozwala nam zatrzymać się i zobaczyć sygnały, jakie wysyła nam wszechświat. Czym według ciebie jest świadomość siebie, świadomość życia? Jak poczuć ten moment, w którym jesteśmy gotowi?

Wszechobecne pole energii zwane świadomością posiada nieskończoną moc oraz wymiar, który znajduje się poza czasem i przestrzenią. Nie trzeba siłować się z iluzją, a jedynie pozwolić jej odejść. Nieskończone, nieliniowe pole świadomości nie jest tylko wszechobecne i wszechwiedzące, lecz także wszechmocne. Duch wzrasta w konsekwencji cech, które nabył dzięki własnej wolnej woli. Deepak Chopra twierdzi, że mamy podpowiadaczy, tzw. zbiegi okoliczności, które pokazują nam, czy idziemy dobrą drogą.

Dzisiaj na przykład zauważyłam synchroniczności. Najpierw na kurs w Krakowie zapisała się dziewczyna o imieniu Andromeda. Potem czytałam przekaz z Andromedy, a wieczorem przejeżdżałam obok restauracji o nazwie Andromeda. Ale tak naprawdę bycie świadomym to umiejętność samoobserwacji; dostrzegania tego, co myślisz i co czujesz. Wiele osób zwraca uwagę, że nie oddychają prawidłowo, że wstrzymują oddech i że robią to nawykowo. Nie mają jednak pojęcia, że mogą oddychać w ten sposób z powodu przekonania, że „odczuwanie miłości rani”. Sposób, w jaki siedzę i oddycham, oraz to, co czuję, jest wskaźnikiem tego, co jest w moim umyśle. Kiedy wchodzimy w stan Theta, o wiele łatwiej jest nam uświadomić sobie własne potrzeby, zatrzymać się, być uważnymi, nawet jeśli mamy tylko minutę. Błogosławieństwo jednej minuty, zatrzymania się, uważność.

Powiedziałaś o płytkim oddechu. Jednym z objawów depresji jest płytki oddech. Czy umiejętność wejścia w stan Theta może przeciwdziałać depresji?

Z depresją bywa różnie. Depresja może być jedną z faz naprawczych istniejącego konfliktu. Z biologicznego punktu widzenia została spowodowana przez organizm, który chce, aby dana osoba trochę odpoczęła, przyjrzała się sobie. Jednak przyczyn depresji może być wiele. Stan Theta pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie, co ją wywołało. Czy to depresja, czy jakiekolwiek inne schorzenie.

Diagnoza raka zazwyczaj oznacza dla kogoś wyrok. Dzięki Theta Healing® można nie tylko zobaczyć, jak namnażają się komórki rakowe, lecz także dowiedzieć się, jaki konflikt życiowy spowodował dysharmonię w ciele, a następnie przeprogramować i stać się obserwatorem uzdrowienia.

Niekiedy ludzie (zwykle palacze papierosów) spłycają oddech, żeby nie odczuwać strachu, bólu. Miewają wówczas problemy z odczuwaniem radości i miłości, dochodzi również uzależnienie od nikotyny. A uzależniamy się z różnych powodów. Czasem jest to chęć asymilacji – w tym przypadku jestem świetnym przykładem. Po podjęciu pracy w szkole zaczęłam palić, aby „wpasować” się w zwyczaje większości nauczycieli. Moja siostra z kolei zaczęła palić w wieku 16 lat; papierosy dawały jej poczucie niezależności i bycia dorosłą. Fakt, że wieku 18 lat mogła palić przy rodzicach, utrzymywał ją w nałogu. 

Popalam papierosy i tak sobie teraz myślę, że moi rodzice uprawiali tytoń. Nienawidziłam tej pracy. Kiedyś powiedziałam, że wypalę cały towar, który przygotowałam do produkcji. (śmiech)

Myślę, że już nie potrzebujesz tego robić. Prowadząc tak wspaniały portal, już pomagasz wielu osobom.

Chciałam jeszcze wrócić do jednej kwestii. Pomyślałam sobie, że stan Theta, a nawet sama umiejętność zatrzymania się, uświadamia nam, że mamy wpływ na swoje życie. Pamiętam, jak w punkcie ksero drukowałam mapy marzeń – mapy celów. Pani, która mnie obsługiwała, zapytała, do czego to jest. Wtedy powiedziałam, że do planowania przyszłości. Była bardzo zdziwiona. „Jak to – stwierdziła – przecież życia i przyszłości nie można zaplanować!”. A można?

Przyszłość nie jest wyryta w kamieniu. W każdej chwili tworzymy ja świadomie lub nieświadomie. Wiele osób płynie z prądem życia. Są przekonani, że rządzą nimi przeznaczenie, geny, wykształcenie, a oni sami nie mają wpływu ani na zmianę dochodów, ani miejsca zamieszkania. Nie wiedzą – lub nie chcą przyjąć do wiadomości – że sami mogą kreować własne życie. Że to, jak wygląda ono obecnie, jest wynikiem ich własnej kreacji. Jesteśmy przyczyną swojego doświadczenia. Jeśli sam nie zaplanujesz swojego życia, ktoś inny zaplanuje twój czas! Jednak warto to robić dopiero po tym, jak poznamy własny plan duchowy (który może dotyczyć całego życia lub jedynie jego fragmentu), bo niezgodne z nim manifestacje najzwyczajniej w świecie nie spełnią się lub ich efekt przysporzy nam więcej problemów niż korzyści. Wskazane jest, aby były one dobrze przemyślane i świadome – gdy jedna z pań podczas kreowania bratniej duszy zapragnęła mężczyzny z kasą, pojawił sie pan… sprzedający kasy fiskalne. 

Gdy wydaje ci się, że utknęłaś w martwym punkcie – zapytaj serca. Sama tak zrobiłam, gdy w 2011 roku, po pierwszych warsztatach, jakie przeprowadziłam w Warszawie (a mieszkałam wówczas w Chicago), mimo zielonej karty zaczęłam zastanawiać się nad powrotem do Polski. Serce doradziło mi powrót i realizowanie duchowego planu bliżej rodziny oraz rodaków. 

Wróćmy jeszcze do metody Theta Healing® i pracy z przekonaniami. Czy kiedy pojawia się w naszej głowie lęk, że pieniądze nam się kończą, to one będą się kończyć, a kiedy pozwalamy sobie na droższy prezent, który sprawi nam radość, to podnosimy wibracje i pojawiają się dodatkowe pieniądze?

Jeśli spojrzeć na tę sytuację z perspektywy pracy z przekonaniami w stanie Theta, należałoby na początek sprawdzić poziom genetyczny przekonań dotyczących braku pieniędzy, czyli sprawdzić, jak posiadanie pieniędzy wpływało na losy naszych przodków. Ważny jest również poziom historyczny, ponieważ żyjemy w przestrzeni, w której pieniądze były – i wciąż są – źródłem konfliktów, wojen, zła. Być może przekonanie to powstało na poziomie podstawowym i jest związane ze wczesnym dzieciństwem, a być może przeżyliśmy traumę związaną z brakiem pieniędzy – poziom duszy. Jeśli odkryjesz, jak programy kierują twoją podświadomością, stanie się dla ciebie jasne, dlaczego w twoim życiu kończą się pieniądze. 

Przykładem może być studentka z Wrocławia, która traciła kolejne prace. Podczas warsztatów Theta Healing® odkryła, że jej sytuacja była wynikiem przekonania z wczesnego dzieciństwa – ojciec, który był dla niej autorytetem, w kółko powtarzał, że pieniędzy brakuje. Jej podświadomość zapisała ten program w pamięci komórkowej. Piętnaście minut po przeprogramowaniu tego przekonania odkryła, że utrata pracy była dla niej korzystna, bo dzięki temu wzięła udział w kursie i odkryła, jak kreować status finansowy – energia serca, powołania, pasji. Odkryła również, że nie darzyła sympatią swoich poprzednich miejsc pracy, bo jej prawdziwą pasją jest fotografia. Ze względów finansowych bała się jednak całkowicie jej poświęcić. Zaproponowałam jej wymianę barterową – uczestnictwo w kursie w zamian za fotografowanie uczestników warsztatów. Wyższe wibracje spowodowane są zmianą świadomości oraz przekonań. Jeśli kupujesz sobie prezent bez poczucia winy, z radością, jest to wyraz świadomości obfitości. Prowadzę takie szkolenia Theta Healing: manifestacja obfitości. 

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak mieć przekonanie, że wszyscy, którzy przeczytają wywiad z Tobą w portalu Zmiany w Życiu, osiągną wszystko, czego chcą? 

Życzę im tego życzę z całego serca! Zmiana świadomości poprzez Theta Healing jest łatwa i przyjemna. Stan Theta to stan najgłębszego relaksu, połączenia z NAJWYZSZĄ MIŁOŚCIĄ. Moc jest w nas – dzięki niej nie tylko osiągamy to, czego życzmy sobie i swoim bliskim, lecz także dokonujemy kolejnych odkryć. Przez zmianę w naszym umyśle, przez zmianę świadomości zmienia się otaczający nas świat. 

Rozmawiała: Anna Węgrzyn

 

Tagi

wywiad zmianywżyciu thetahealing Marianna Bartke

Opublikowano: 2017-02-06

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

marcin-boncza-tomaszewski-jeden-krok-mniej-kilogramow

Marcin Bończa-Tomaszewski Jeden krok, mniej kilogramów

Założyciel „Sztuki Żywienia”, przeciwnik diet ale pasjonat zdrowego życia. Pokochaj tłuszcze! to jedna z 10 zasad, do których zachęca. 

czytaj dalej »

ilona-adamska-nie-boje-sie-zmian

Ilona Adamska. Nie boję się zmian!

Ilona Adamska – wydawca i redaktor naczelna Law Business Quality i Imperium Kobiet, właścicielka Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D. Media, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet, laureatka plebiscytu Kobiecy Biznes 2014. Od ponad 10 lat prowadzi z sukcesem swoją firmę, wydając nie tylko magazyny, ale także blogi, portale lifestyle’owe.

czytaj dalej »

dlaczego-boimy-sie

Dlaczego boimy się?

Czasami trzeba się nieźle wkurzyć, żeby coś zmienić - twierdzi Marek Skała, coach i właściciel Instytutu Szkoleń Megalit. 

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.