Zmiana: Dorota

 

Pozwolić sobie na marzenia...

Zmiany zaszły w moim życiu już jakiś czas temu... kiedy podjęłam świadomą decyzję by sobie na nie pozwolić. Jednak nie doszłam do tego sama. Znalazłam się w odpowiednim miejscu i czasie w grupie ludzi, którzy promują rozwój. Złapałam bakcyla i tak zaczęła się moja przygoda ze zmianą, która trwa do dziś.

W dzisiejszym pędzie jaki funduje nam świat, niełatwo się odnaleźć i zachować autentyczność – tak bardzo potrzebną do życia w zgodzie z własnymi wartościami... dlatego często dostosowujemy się do ludzi jakimi się otaczamy, środowiska w jakim żyjemy, nie zauważając jak zacierają się granice między tym, czego naprawdę w głębi duszy chcemy, a tym, czego oczekuje od nas świat. Wyrwanie z tego bezcelowego trwania bywa bolesne, lecz z perspektywy czasu to najlepsza rzecz jaką można dla siebie zrobić. Mi pomógł w dojściu do zmiany, a raczej odkurzeniu pajęczyn z moich zasobów coaching. I chociaż była to jedna sesja wygrana podczas szkolenia rozowojowego, to jej skutki odczuwam każdego dnia. Dla mnie zmiana, to odważenie się na postawienie pierwszego kroku. Kroku w stronę siebie, własnych potrzeb, marzeń. Dziś realizuję swoje cele jeden po drugim z rosnącym apetytem na jeszcze. Pozwalam sobie na poszerzanie mojej wyspy komfortu i wierzę w swoje możliwości. Wiem, że za tym pierwszym krokiem dzieje się już tylko magia realizacji. Ta przemiana pozwala mi na życie pełnią, decydowanie o sobie, pozbycie się lęku o przyszłość, traktowanie porażek jako lekcji i wyciskanie z życia tego co najlepsze. Uświadomienie sobie tej sprawczości i wpływu na bieg wydarzeń jest niesamowicie budujące! Nareszcie znalazł się czas na rozwój, realizację pasji, docenienie siebie. Powróciła dziecięca wiara w marzenia, za którą zdążyłam się stęsknić. Pojawiła się równowaga w obszarach życia, które do tej pory były zachwiane. Coaching zmienił wszystko w moim dotychczasowym życiu i do tej pory zadziwia i zachwyca mnie jego wpływ na moje wybory i decyzje. Gdy zachodzi zmiana, nagle budzisz się z letargu, nie stoisz w kącie, nie czekasz aż znajdą Cię odpowiedni ludzie i trafisz w miejsce w którym chcesz być. Po prostu sam odważnie tam zmierzasz! Zmiana to podróż do głębi, na którą trzeba sobie pozwolić, by móc podróżować daleko...

Tagi

historie

Opublikowano: 2014-11-26

Opisz swoją zmianę Zobacz inne historie czytelników »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.