Zmiany w życiu, a za nimi często idą... zmiany w szafie! Znacie to?
zmiany-w-zyciu-a-za-nimi-czesto-ida-zmiany-w-szafie-znacie-to

 

Największe rewolucje w naszych szafach zachodzą zwykle w okresie dojrzewania, kiedy podejmujemy pierwszą pracę, a także po urodzeniu dziecka. Te trzy etapy naszego życia są dość znaczące dla naszego wyglądu i często powodują, że niemal całkowicie wymieniamy zawartość naszej szafy. Spowodowane jest to dużą zmianą wewnętrzną. Wyrastamy z dziecięcych ubranek i zaczynamy czuć się niemal, jak dorośli. Chcemy pokazać się światu z jak najlepszej strony w pierwszej pracy, wywrzeć dobre wrażenie, wyrobić sobie opinię. Rodzimy dziecko, ale zmienia się nie tylko nasze ciało, ale też nasze wnętrze, czujemy się odpowiedzialne za tego małego człowieka, a siebie często zaczynamy stawiać na drugim miejscu. Co z resztą życia? Jakie zmiany zachodzą w nas każdego dnia? Te, których często nie zauważamy w codziennej gonitwie. Jednak, kiedy przyjrzymy się im z perspektywy roku pokazują to, jak zmieniło się nasze ciało, preferencje albo styl życia. Jak podążać za małymi zmianami?

Tak, jak regularnie sprawdzamy stan naszego zdrowia, tak samo należy okresowo weryfikować zawartość garderoby. W zależności od tego, na jakim etapie życia jesteśmy - jak szybko zmienia się nasze ciało oraz środowisko, w którym przebywamy, tak często należy robić przegląd szafy. Jedni robią to odruchowo podczas zmiany ubrań z letnich na zimowe, inni raz do roku, jeszcze innym wystarczy co kilkanaście miesięcy. Nie ma na to reguły, choć przejrzenie ubrań raz w roku brzmi rozsądnie. W przypadku, gdy prowadzimy raczej stały tryb życia i niewiele się u nas zmienia, wietrzenie szafy co półtora roku też wystarczy. Jednak nie rzadziej! Okres dwóch lat to już całkiem długo. W tym czasie może znacznie zmienić się nasza sylwetka. Tu nam przybędzie, tam ubędzie i z sylwetki typu kolumna stajemy się gruszką. 

Oczywistym sygnałem do zmiany zawartości garderoby jest to, że w coś się już nie mieścimy albo odwrotnie, kiedy ubrania zaczynają na nas wisieć. Kiedy jednak nic takiego się nie dzieje, nie oznacza to, że mamy zapomnieć o tym, jak wyglądamy. Zmienia się moda i choć styl z modą ma niewiele wspólnego to jednak, nawet klasyki lekko zmieniają swój kształt. Pojawiają się nowe rodzaje tkanin, wykończenia czy detale. Właśnie dlatego raz na jakiś czas warto poświęcić chwilę na zastanowienie się czego potrzebujemy, jak mogłybyśmy odświeżyć swój wizerunek, co nowego przyjąć dla siebie z tego ogromu trendów, które pojawiają się w sklepach każdego sezonu.

Tagi

wygląd akceptacja siebie czy wygląd ma znaczenie bądź sobą

Opublikowano: 2019-04-05

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

praca-nad-soba-to-najbardziej-oplacalne-zajecie-jakie-mozesz-podjac-w-zyciu

Praca nad sobą to najbardziej opłacalne zajęcie, jakie możesz podjąć w życiu!

Praca nad sobą, w szerszym ujęciu, może stać się najbardziej opłacalnym zajęciem w naszym życiu. Nauka, wyciągnięta z tego doświadczenia, pozostaje w nas na zawsze. Nikt nam jej nie odbierze. Dlatego też powinniśmy przez całe życie pracować na rzecz siebie i wyciągać z tego jak najwięcej korzyści. Co możemy zyskać, pracując nad sobą?

czytaj dalej »

przestan-spelniac-oczekiwania-innych-ludzi-jak-wreszcie-byc-soba

Przestań spełniać oczekiwania innych ludzi! Jak wreszcie być sobą?

Jak być sobą? Bycie sobą oznacza szczerość wobec siebie, czyli wyrażanie tego, co w życiu naprawdę czujemy i myślimy. Bycie sobą to odwaga do poszukiwania własnej ścieżki, ponieważ jesteśmy autorami swojego życia.

czytaj dalej »

sztuka-zycia-czyli-jak-wybrac-siebie-i-wykorzystac-dobrze-czas-ktory-masz

Sztuka życia - czyli jak wybrać siebie i wykorzystać dobrze czas, który masz?

Jedną z kluczowych rzeczy jest wybieranie, priorytetyzowanie, umiejętność oddzielania tego co moje, od tego co nie jest moje. To sztuka życia! Życia po swojemu, na własnych warunkach, w swój własny sposób. Nawet jeśli jest to dziwne, inne, niespotykane i nie podoba się naszym rodzicom, znajomym, środowisku czy wreszcie partnerowi.

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.