Maciek Cichocki
plazing-refleksje-przed-i-po-czyli-tekst-wkurzonego-czytelnika Relacje

Plażing: refleksje przed i po, czyli tekst wkurzonego czytelnika

Po zeszłorocznym, plażowym debiucie (pierwszy raz w życiu wbijałem parawan w miałki, nadbałtycki piach), w tym roku przyszedł czas na wyższy poziom. Cały urlop nad morzem i to od razu w Chorwacji. Stacjonarnie. Dla dzieci. 

jestem-na-tak-czyli-odkryj-swoje-mocne-strony Wiedza

Jestem na TAK, czyli odkryj swoje mocne strony

To był zwykły, prawie wiosenny dzień. Prawie, jeśli chodzi o pogodę i idący z nią w parze nastrój, robi wielką różnicę. Było szaro. Zarówno na niebie, jak i w moich chęciach do działania. Po co ja tak wcześnie wstawałem?

o-tym-jak-sztywni-usztywniaja-elastycznych Relacje

O tym, jak sztywni usztywniają elastycznych

Kilka miesięcy temu mój syn namówił mnie na założenie mu serwera Minecraft. Zakładam, że szczęśliwi posiadacze dzieci w wieku komputerowym doskonale wiedzą, co się za tą nazwą kryje.

historia-kolem-sie-toczy Wiedza

Historia kołem się toczy

Rzecz będzie o Kole, czyli jak donosi wszechwiedząca Wikipedia: "zbiorze wszystkich punktów płaszczyzny, których odległość od ustalonego punktu na tej płaszczyźnie (środka koła) nie przekracza pewnej wartości (promienia koła)". Jak widać wszystko jasne.

blue-monday-i-do-przodu Wiedza

Blue Monday... i do przodu!

Najpierw trochę faktów i mitów na temat tytułowego Blue Monday. Termin ten wprowadził w 2004 roku pan Cliff Arnall, brytyjski psycholog, który, co niezbyt typowe dla jego „pseudonauki”, posłużył się precyzyjnym wzorem matematycznym. W swoim algorytmie uwzględnił czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne.

owczy-ped-i-nie-tylko Zdrowie

Owczy pęd i nie tylko

Od jakiegoś czasu biegam. Nie dlatego, że to modne. Po prostu biegam. Nie będę się rozpisywał o tej formie aktywności, o jej walorach i o tym, czemu biegający są "naj". Propagandę zostawię innym. 

cicha-syberia Zdrowie

Cicha Syberia

Od lat marzyłem o Syberii. Czytałem Badera, Koperskiego, snułem plany i dopieszczałem marzenia. Jeszcze w samolocie podsycałem swoje wyczekiwanie reportażami z Rosji. Teraz, po trzech tygodniach w tym niesamowitym miejscu, mam wreszcie swoje własne, warte więcej niż setki stron książek odczucia i wrażenia. 

randka-przez-internet-z-meskiego-punktu-widzenia Wygląd

Randka przez Internet z męskiego punktu widzenia

Jakiś czas temu Naczelna przesłała listę tematów zaproponowanych przez Czytelników. Wśród nich znalazł się wątek „Jak znaleźć partnera przez Internet?”. Nie przywiązując się szczególnie do rodzaju rzeczownika zawartego w tym zdaniu, spontanicznie odpisałem – biorę to. Temat jak temat, dam radę.

pluszowy-remanent Wiedza

Pluszowy remanent

Zanim zgasną światła, ucichnie gwar i podniesie się kurtyna poznajmy kontekst i bohatera opowieści...

Rzecz będzie o zmianie, a w zasadzie o naszej (mojej i Twojej) do niej gotowości. Tej prawdziwej i tej deklaratywnej, niesionej na sztandarze niczym niezmąconej pewności siebie. Skąd zatem „remanent” w tytule? 

gdzie-oni-sa Wygląd

Gdzie oni są?

„Gdzie jest ta kobieta, w której się kiedyś zakochałem?” – pomyślał ze smutkiem i lekką irytacją Jurek, kiedy trzasnęły drzwi od samochodu. Powiódł wzrokiem za Jolą przechodzącą przez obrotowe, szklane drzwi biurowca. Jak co dzień rano odwiózł żonę do pracy, po czym ruszył w mozolną podróż przez miejskie korki.

jedynie-zmiana-jest-pewna Wiedza

Jedynie zmiana jest pewna

Całkiem niedawno na portalu Gazeta.pl pojawił się krótki artykuł przewidujący niedługi koniec mojego dobrego przyjaciela. Mowa o małym, estetycznym i wręcz nieodłącznym odtwarzaczu mp3.

przeprowadzilem-sie

Przeprowadziłem się

Wielka mi rzecz. Tysiące ludzi to robi. Za chlebem, za wodą, a czasem po prostu nad wodę. Mój powód był i jest blondwłosy i długonogi. I zdecydowanie wart przeprowadzki.

Maciek Cichocki

Kim jestem i co robię: Jestem trenerem, inspiratorem i konsultantem. Z przekonania i zamiłowania skupiam się na wspieraniu zmiany zarówno tej osobistej, jak i biznesowej. Pracuję z liderami, menedżerami oraz tymi, którzy nie chcą już czekać aż coś się kiedyś wydarzy…

Dlaczego tu jestem? Najkrócej rzecz ujmując jestem tu, bo lubię działać. Wierzę w siłę i potencjał zmian, a ten portal utożsamia właśnie te wartości. Jestem przekonany, że moje doświadczenie, zamiłowanie do patrzenia na sprawy z możliwie wielu perspektyw mogą zainspirować i wesprzeć w wykonaniu kroku w stronę zmiany.

Z czego jestem dumny w moim życiu: Najbardziej dumny jestem z tego, że pomimo (albo dzięki) kliku potknięciom jestem tu gdzie jestem i bardzo lubię swoje życie.

Moje słabości: Mogę powiedzieć potem? No właśnie, czasem lubię odłożyć coś na później.

Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: To zależy. Czasem będzie to cisza i niczym nie zmącony widnokrąg w górach, czasem rozmowa z bliską mi osobą.

Największa zmiana w moim życiu: Ojcowski debiut, odejście z korporacji, start w TransCarpatii, początek trenerstwa, wyprawa z fundacją Jaśka Meli, wyprowadzka z Warszawy, wymarzona Syberia, oświadczyny w Lizbonie. Nie potrafię wybrać tej jednej, każda z nich na swój sposób była i jest największa i najważniejsza.

Miejscowość: Starogard Gdański / Warszawa tel. 664-056-256


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.