Magda Urbanek-Hudziak
chcesz-zyc-jak-w-filmie-dobierz-do-niego-odpowiednia-muzyke Wiedza

Chcesz żyć jak w filmie? Dobierz do niego odpowiednią muzykę!

Muzyka może wzruszać, pobudzać do działania, motywować, uspokajać, wzmagać agresję. Może kojarzyć się z sytuacjami, osobami lub obrazami z przeszłości, czyli z tym co znane. Możemy również utorować dźwiękom zupełnie nowe skojarzenia, zestawiając je z nowymi obiektami. Zapraszam do eksperymentu!

6-pytan-ktore-warto-sobie-zadac-jesli-nie-jestes-szczesliwy Zdrowie

6 pytań, które warto sobie zadać, jeśli nie jesteś szczęśliwy

„Nikt mnie nie kocha. Nikt mnie nie lubi. Zostałem zwolniony z pracy. Złamałem nogę, a na dodatek pogoda jest beznadziejna. Całe życie pod górkę... A tamten? Ten to ma szczęście!” Są takie chwile w życiu, kiedy własna rzeczywistość jest daleka od wymarzonej, a poczucie nieszczęścia zdaje się być bezgraniczne... 

jesli-nienawidzisz-swojej-pracy-twoje-cialo-szybko-da-ci-o-tym-znac Kariera

Jeśli nienawidzisz swojej pracy, Twoje ciało szybko da Ci o tym znać.

Nie zawsze nieprzyjemne objawy kojarzymy od razu z pracą. Wiele z nich może być następstwem wielu codziennych stresujących sytuacji. Dlatego warto rozpocząć obserwacje przez jakiś czas i wyłapać powtarzające się reakcje organizmu, a następnie spróbować ustalić ich źródło. Dla osób o niższej samoświadomości może...

matka-niedoskonala-5-powodow-dlaczego-dzieci-cenia-twoje-wady Relacje

Matka niedoskonała - 5 powodów, dlaczego dzieci cenią Twoje wady

Wiele kobiet dokłada wszelkich starań, aby w oczach dziecka uchodzić za Matkę Idealną. Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest obawa przed utratą autorytetu rodzicielskiego. Rodzicom często się wydaje, że z chwilą, gdy dziecko zorientuje się, że rodzic nie jest doskonały w każdym calu, przestanie darzyć ich szacunkiem...

czuje-ze-musze-cos-zmienic-w-moim-zyciu-tylko-nie-wiem-co-znacie-to-uczucie Wiedza

"Czuję, że muszę coś zmienić w moim życiu... Tylko nie wiem co!" Znacie to uczucie?

Któż  z nas nie miał takiego momentu w życiu, w którym obudził się pewnego dnia, rozejrzał i... nie spodobało mu się to, co zobaczył? Któż nie miał momentu, w którym pomyślał: Muszę coś ze swoim  życiem zrobić, muszę coś zmienić...?

Magda Urbanek-Hudziak

Spotkaj się ze mną, jeśli:

  • chcesz porozmawiać lub pomilczeć o ważnych dla Ciebie sprawach
  • chcesz wyrazić i poprzeżywać wszystkie emocje, również te trudne i “społecznie nieakceptowane”
  • potrzebujesz wspierającego towarzystwa na którymś odcinku swojej drogi
  • szukasz bratniej duszy, ostoi, zrozumienia dla niezrozumiałego

Nie poprowadzę Cię za rękę, ale pokażę możliwe kierunki. Nie przewidzę, co spotkasz za zakrętem, ale powiem Ci, dlatego warto to sprawdzić. Nie powiem Ci jak żyć, ale podpowiem, gdzie znajdziesz odpowiedzi.

Kim jestem i co robię:

Psychologiem z wykształcenia, marketingowcem z doświadczenia. Zajmuję się transferem wiedzy psychologicznej oraz umiejętności komunikacyjnych do zastosowań biznesowych. Satysfakcjonuje mnie lokalizowanie źródeł nieporozumień i wypracowywanie rozwiązań “bez ofiar w ludziach”.  

Jestem także copywriterem i autorem tekstów psychoedukacyjnych.   

Po godzinach pisuję na blogu “Bliscy z wyboru”, gdzie propaguję wartość bliskich relacji międzyludzkich w czasach naznaczonych brakiem zaufania i czasu.  

Dlaczego tu jestem:

Powód jest prozaiczny - bardzo mi się podoba to miejsce, dlatego chcę je współtworzyć :)

Mam taką obserwację, że im bardziej społeczeństwo promuje rozwój osobisty i wychodzenie ze strefy komfortu, tym bardziej boimy się przyznać, że zmiany budzą w nas lęk. Boimy się zatem podwójnie: samych zmian, jak i presji z nimi związanych. To spore obciążenie, które powoduje blokadę naturalnego potencjału rozwojowego. Jeśli mogę w jakikolwiek sposób pomóc komuś moimi spostrzeżeniami, przykładami i wiedzą w przedostaniu się na drugi brzeg, to z chęcią to zrobię.  

Z czego jestem dumna w moim życiu:

Z umiejętności budowania trwałych i satysfakcjonujących relacji z ważnymi osobami w moim życiu oraz z faktu, że odważyłam się zostać matką.

Moje słabości: 

Lubię pospać :)

Mój sprawdzony sposób na zły humor:

Sprawdzony, ale nie sposób, bo nie inicjowany przeze mnie: niespodziewany telefon od przyjaciela albo ulubiona piosenka, którą właśnie puszczają w radiu.

Największa zmiana w moim życiu:

Do dnia dzisiejszego jeszcze chyba nic nie pobiło zmian, jakie nastąpiły w moim życiu po urodzeniu dziecka. Doceniam również wiele drobnych zmian, które robią jakościową różnicę, na przykład zmiana mentalności po odkryciu sokratejskiej mądrości: "Sekretem zmiany jest skupienie całej swojej energii nie na walczeniu ze starym, ale na budowaniu nowego.”

Miejscowość i numer kontaktowy:

Katowice, tel 791 298 607

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.