Norbert Grzybek
z-poradnika-opornika-mecze-sie-w-swojej-pracy Kariera

Z poradnika opornika: Męczę się w swojej pracy!

„Drogi panie Onufry, od jakiegoś czasu męczę się w swojej pracy. W firmie jest coraz gorzej, wymagają wciąż więcej i więcej, atmosfera już nie taka sama, wciąż jakieś zmiany, od dwóch lat brak podwyżek, każdego dnia zmuszam się aby tam iść. Co robić?” 

z-poradnika-opornika-postanowienia-noworoczne Wiedza

Z poradnika opornika: Postanowienia noworoczne

„Drogi Panie Onufry, co roku, w Sylwestra, postanawiam, że będę żyć inaczej. Bardzo chcę, na początku nawet mi wychodzi i… finalnie wszystko wraca do punktu wyjścia. Co robić?” Zenon 

pytania-do-onufrego-niepewnosc-siebie Wiedza

Pytania do Onufrego: niePewność siebie

„Drogi Panie Onufry, mam problem. Chciałbym być bardziej pewny siebie. Co mam robić?”. Po pierwsze, czy jesteś absolutnie pewien, że masz problem? Tak? To gdzie problem z pewnością siebie? Absolutne "tak" brzmi całkiem pewnie. 

zdobyc-kazbek Wiedza

Zdobyć Kazbek

Nie jest to opowieść o trekkingu. Nie jest to również opowieść o mnie, ani o moim przyjacielu zwanym potocznie Galatianem. O czym jest? Chyba o tym, co zechcesz z niej wziąć… 

to-jest-zle-skonstruowane Relacje

To jest źle skonstruowane

To jest źle skonstruowane. Od samego początku. Jeszcze się człowiek nie przyzwyczai, że wyskoczył z ciepłego, a już go leją po tyłku. I co z tego, że protestuje? Później trzeba się nauczyć chodzić. To druga duża zmiana. Niejednokrotnie związana z wysiłkiem, potknięciami, siniakami. Jakby ewolucja od razu nie mogła o to zadbać. A potem kolejne.

z-poradnika-opornika-czesc-2-petla-zmiany-zaprzeczanie Wiedza

Z poradnika opornika - część 2. Pętla zmiany - zaprzeczanie

Na początku się oburzyłem. Napociłem się, opuszki palców na klawiaturze wytarłem, z sercem jak na dłoni do ludzi, to mi osła jako ilustrację artykułu wsadzili. Poprzedniego, bo co teraz wymyślą jeszcze nie wiem. Wracając do rysunku, zwierzęciu się nawet nie dziwię. Charakterne, wie czego nie chce, czego chce wiedzieć nie potrzebuje.

z-poradnika-opornika-czesc-1 Wiedza

Z poradnika opornika - część 1

Nazywam się Grzmot, Onufry Grzmot. Wysoki. Przystojny. Owiany słońcem i bryzą, oparty o solidnie ubłocony terenowy wóz mężczyzna. Masz to? To nie ja. A ten obok? Niski, wciąż uśmiechnięty starszy pan? Nieco krępy. O! Skoczył przez murek i turla się po trawie z czwórką dzieciaków. Czwórka wnuków? Turlanie po trawie? Nic dziwnego, że jest łysy niczym kolano.

Norbert Grzybek

Kim jestem i co robię: Lubię myśleć o sobie jak o poszukiwaczu… tego jak być dobrym ojcem, przyjacielem, partnerem, biznesmenem. Jak żyć w zgodzie ze sobą, z innymi i czerpać z tego satysfakcję. Zawodowo jestem coachem, trenerem, współwłaścicielem firm: Mogę Móc – wspierającej liderów w procesach zmian indywidualnych i organizacyjnych oraz PROVOCARE – rozwijającej nurt pracy prowokatywnej w terapii i coachingu. 

Dlaczego tu jestem: Wierzę, że portal będzie miejscem inspirującym ludzi do zmian, dającym odwagę do lepszego, bardziej odważnego życia, a ja lubię kiedy ludzie wokół rosną. Będę pisał o sprawach prostych codziennych, czasem wprost, czasem z niecodziennej perspektywy, zawsze prowokując do refleksji nad sobą i otoczeniem.

Z czego jestem dumny w moim życiu: z Syna (zawsze, wszędzie i niezależnie od tego co zbroi) i wszystkich „trudnych” decyzji, które podjąłem wbrew popularnym opiniom.

Moje słabości: Praca w chaosie i brak konsekwencji w działaniach długoterminowych. Utrzymanie regularności w pisaniu może być dla mnie nie lada wyzwaniem.

Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: Góry. Jak są akurat pod ręką. Jak nie – dobra muzyka i wysiłek fizyczny.

Największa zmiana w moim życiu: Nie umiem odpowiedzieć. Było wiele „tych dużych”.

Miejscowość: Warszawa tel. 602-717-171


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.