mindfulness

Wyłącz autopilota - włącz uważność!

Z pewnością się zdziwisz na wiadomość, że ponad 40% Twoich codziennych reakcji może być nawykowa. W celu lepszego zobrazowania, podzielmy… czytaj dalej »

Mindfulness jest dla każdego! Kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zacząć

Czym jest mindfulness? Słowo mindfulness jest najczęściej tłumaczone na język polski jako uważność, uważna obecność lub też pełna obecność.  Jon… czytaj dalej »

Pokonaj swoje lęki! - 6 użytecznych sposobów

Czy można całkowicie pozbyć się lęku? Czy życie bez lęku nie byłoby łatwiejsze? Lęk uchodzi za jeden z bardziej nieprzyjemnych… czytaj dalej »

Jak mieć z życia więcej, czyli o roli odprężenia na co dzień

Jest coraz lepiej. Albo tylko tak mi się wydaje, bo to „moja branża”. A jednak wyraźnie zauważam wzrost zainteresowania terapią… czytaj dalej »

Sztuka wyboru, czyli o uważnym podejmowaniu decyzji

Własny wybór – czyżby? Robimy to codziennie. W zasadzie w każdej chwili. Czasami świadomie, ale nadzwyczaj często automatycznie. Bywa, że… czytaj dalej »

Mindfulness: przypowieść o dwóch wilkach

Film przedstawiający indiańską opowieść o dwóch wilkach, a także wielką siłę, jaką daje nam uważność – siłę spostrzegania naszych myśli… czytaj dalej »

Jak to jest się zatrzymać? Moja droga od pośpiechu do uważności

Odkąd pamiętam, zawsze mi się spieszyło. Robiąc jedną rzecz, już planowałam kolejną, a wszystko z największą troską o maksymalną efektywność… czytaj dalej »

"Mała księga spokoju. Odstresownik" Joanna Nogaj

Historia mojego spotkania z tą książką jest dla mnie czytelnym dowodem na to, że w życiu nie ma przypadków. Odstresownik wpadł… czytaj dalej »

Co karmisz w sobie teraz?

Pewnego dnia wnuczek przyszedł do dziadka z wyrazem gniewu na twarzy. Dziadek powiedział: „Chodź, usiądź, opowiedz mi, co się dzisiaj… czytaj dalej »

Gdzie jest szczęście, czyli o sile wdzięczności

Wdzięczność – jakie to dzisiaj niepopularne słowo. Kto by się zastanawiał nad tym, co już posiada, kiedy w kolejce czeka… czytaj dalej »

Jak nie stracić ani dnia, czyli o radości życia

Niezależnie od tego, czy należysz do grona osób robiących postanowienia noworoczne, czy do tej drugiej grupy bojkotującej tę ideę, dobrze… czytaj dalej »

Co zrobić, żeby mieć więcej czasu, czyli dlaczego czasami warto usiąść

Pewien niezwykle zapracowany i zajęty człowiek zwrócił się do nauczyciela duchowego po radę:– Mistrzu, co zrobić, żeby mieć więcej czasu?–… czytaj dalej »

Uważnym być

Z angielskiego mindfulness, po polsku – uważność. Wszyscy chyba wiemy, czym jest – to nic innego jak forma świadomości, do której… czytaj dalej »

Życie szyte na miarę, czyli o roli uważności na co dzień

Ręka do góry, kto nie miał poczucia, że dzień za szybko minął? Że działo się za dużo, w zbyt dużym… czytaj dalej »

Co daje doświadczanie siebie?

Wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Nasze szkielety są podobnie zbudowane. Możemy wizualnie zauważyć, że u każdego z nas widoczne są… czytaj dalej »

Mindfulness: wystarczy 10 uważnych minut

  Kiedy ostatnio przez 10 minut nie robiłeś absolutnie nic? Ekspert mindfulness Andy Puddicombe udowadnia, że w medytacji nie chodzi… czytaj dalej »

Jak stosować na co dzień zasady mindfulness?

Mindfulness jest sztuką świadomego życia. Polega na obserwacji nie tylko tego, co się dzieje z naszym umysłem, ale i tego co… czytaj dalej »

Katarzyna Żak. O sztuce uważności i kompromisu, czyli recepta na kobietę szczęśliwą

Katarzyna Żak – aktorka telewizyjna i teatralna, piosenkarka. Na co dzień żona i matka dwóch córek. Wspiera nie tylko rodzinę,… czytaj dalej »


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.