Nie odkładaj życia na jutro!
nie-odkladaj-zycia-na-jutro

 

Mam 48 lat. Można powiedzieć, że to druga połowa życia, w której zaczynamy, coraz częściej, zastanawiać się co dalej z naszym życiem i jak ma ono wyglądać. Na początku 2019 roku wyjdzie moja nowa książka „Orgazm na szczycie, czyli jak zrobić sobie dobrze w drugiej połowie życia”, która będzie właśnie o tym, co dalej, jak ogarnąć wszystkie sprawy, jak zidentyfikować gdzie jesteśmy i co chcemy. Ale nie o tym teraz…

Jakoś tak ostatnio, coraz częściej, wkoło pojawiają się zdarzenia, które są pewnym memento, aby nie odkładać życia na później. Niby oczywiste, niby wiemy i rozumiemy, a jednak niewielu z nas wprowadza to w życie. Piszę ten artykuł  w grudniowy dzień siedząc  w samolocie zmierzającym do Afryki. Lecę tam, aby nurkować, bo nie chce tego odkładać cały czas na później. Mogę to lecę. Dziś. Nie wiem, co będzie za miesiąc, za rok. Wcześniej nigdy tak nie robiłam. Za kolejne kilka miesięcy znowu tam polecę, bo chcę, lubię i  dobrze to wpływa na moją głowę, ciało, umysł i ducha.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zmarła moja koleżanka. Miała milion planów, oczywiście na później: dzieci, miłość. Trzy miesiące choroby i jej nie ma...Natomiast znajomy walczy o przetrwanie w szpitalu. Zaprzyjaźniona osoba straciła partnera. Kobieta, którą spotykałam codziennie w pracy ma męża w śpiączce po wypadku. Komuś serce odmówiło posłuszeństwa. Ktoś inny ma problemy z chodzeniem. Wszystkie te rzeczy dotykają naszego zdrowia i życia. W pewnym wieku zaczynamy coraz częściej życzyć sobie zdrowia, bo jak zdrowie będzie to już wszystko inne też będzie. Zrobiło się pesymistycznie i złowrogo. No tak. Tak to jest. Zresztą o to mi chodziło. 

Nie odkładajmy NIC na później!  Jutra może nie być. Zrób dziś to, co chcesz i możesz. Zrealizuj marzenia, wyjazdy, pasje, kursy, spotkania, zmiany w życiu. Powiedz komuś, że go kochasz albo odwrotnie, że nie chcesz już nim być, bo szkoda prądu i zdrowia. Odetnij kontakt z ludźmi, którzy mają na Ciebie zły wpływ. Zadbaj bardziej o ludzi ważnych i dobrych dla Ciebie.

Od dziś miej chociaż trochę życia, jakie chcesz mieć. Masz jedno. Zacznij dziś. 

Co zrobisz?

Czytaj więcej na stronie autorki: Karina Sęp - Strona Autorki oraz odwiedź funpage dedykowanej Mapie Marzeń - Mapie Celów
Tagi

celebracja życia głos wewnętrzny czego potrzebuję w życiu gdzie chcę żyć czy będę szczęśliwy co będzie dla mnie najlepsze

Opublikowano: 2019-01-02

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

filmik-motywacyjny-chcesz-isc-droga-na-skroty

Filmik motywacyjny - chcesz iść drogą na skróty?

Każdy cel przypomina czubek góry. Jeśli chcesz go zbobyć, musisz przygotować się na wyprawę, mieć wygodne buty i opracowaną drogę. Czy można dostać się tam inną drogą?

czytaj dalej »

badz-zaangazowany-w-swoje-zycie-i-poczuj-ze-zyjesz

Bądź zaangażowany w swoje życie i poczuj, że żyjesz!

Podczas gdy ludzie zazwyczaj najbardziej boją się śmierci, ja szczególnie obawiam się nieżycia naprawdę – życia w uśpieniu, mechanicznego, bezrefleksyjnego działania zamiast pełnego zmysłowości budzenia się każdego ranka od nowa. 

czytaj dalej »

praca-nad-soba-to-najbardziej-oplacalne-zajecie-jakie-mozesz-podjac-w-zyciu

Praca nad sobą to najbardziej opłacalne zajęcie, jakie możesz podjąć w życiu!

Praca nad sobą, w szerszym ujęciu, może stać się najbardziej opłacalnym zajęciem w naszym życiu. Nauka, wyciągnięta z tego doświadczenia, pozostaje w nas na zawsze. Nikt nam jej nie odbierze. Dlatego też powinniśmy przez całe życie pracować na rzecz siebie i wyciągać z tego jak najwięcej korzyści. Co możemy zyskać, pracując nad sobą?

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.