Znajdź czas na miłość!
znajdz-czas-na-milosc

 

Luty nazywany jest miesiącem miłości z racji przypadającego w nim dnia świętego Walentego, potocznie zwanego walentynkami. Miłość, zaraz za zdrowiem, wymieniana jest jako jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Niestety sporo osób narzeka na jej brak. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być wiele, jednak moje doświadczenie w pracy z klientkami, w ramach mojego autorskiego programu Znajdź czas na to, co ważne! pokazuje mi, że tak naprawdę kluczowymi z nich są dwa: miłość do siebie i czas, które wzajemnie się przeplatają.

O co chodzi z tą miłością do siebie i co ma do tego czas?

Miłość do samego siebie związana jest z szacunkiem do własnej osoby, a co za tym idzie – do danego jej czasu. Charakteryzuje się ona wiarą w siebie i pragnieniem bycia dla siebie dobrym. Osoba, która kocha siebie, wie, że w życiu warto mieć czas na rzeczy naprawdę ważne, a jedną z nich jest posiadanie czasu dla siebie, dzięki któremu pojawia się i miejsce na miłość. Jeśli doceniasz siebie, to dbasz o to, aby Twoje życie było zgodne z wyznawanymi przez Ciebie wartościami. Istotne jest dla Ciebie zachowanie zdrowego balansu pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Cieszysz się urokami dnia codziennego i pozwalasz sobie na drobne przyjemności.

Niestety, chorobą cywilizacyjną naszych czasów jest ciągła "zajętość" i związany z nią brak czasu. Ciągle gdzieś biegniemy lub godzinami wpatrujemy się w ekrany telefonów bądź tabletów, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Chyba sami przyznacie, że w tym pędzie i braku uważności wobec drugiego człowieka i otaczającego nas świata, trudno jest kogoś dostrzec, a co dopiero zaprosić go do swojego życia. Nadmiar obowiązków i tracenie czasu na rzeczy błahe sprawiają, że coraz trudniej znaleźć nam przestrzeń i czas na miłość, która wymaga zaangażowania się i zrezygnowania z ciągłego biegu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele w naszym życiu może zmienić zatrzymanie się i zastanowienie, czego tak naprawdę chcemy oraz z czego decydujemy się zrezygnować, aby pojawiło się w naszym życiu miejsce właśnie na to, czego pragniemy.

Czy wiesz, dlaczego jeszcze miłość do siebie i czas są tak istotne?

Tylko dając miłość sobie, możesz dać ją innym. Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie partnera, który jest radosny, czuły, pełny energii oraz posiada czas na swoje pasje, najpierw sama powinnaś się taka stać. Trudno jest przyciągnąć do swojego życia miłość, zajmując się tylko pracą, siedząc przed komputerem lub telewizorem, i wciąż narzekając. Takie działania nie sprawią, że będziesz bardziej lubić siebie i tryskać pozytywną energią.

Niestety bardzo często jest tak, że pragniemy, aby ktoś pojawił się w naszym życiu, bo to wypełni pustkę, która jest w nas. Błędem jest myślenie, że wraz z pojawieniem się tej osoby nasze życie całkowicie się zmieni. Szkoda tracić czas na coś, co jest iluzją. Miłość to umiejętność dzielenia się tym, co mamy. Nie polega na uzupełnianiu naszych braków i oczekiwaniu, że wszystko się zmieni, gdy ten wymarzony ktoś się pojawi. Miłość jest wynikiem pozytywnych emocji, które mamy w sobie. Jeśli jesteś uśmiechnięta, otwarta i pełna radosnej energii, to jesteś gotowa na przyjęcie miłości do swojego życia.

Zacznij więc zmianę od siebie. Zmień swoje negatywne nawyki na pozytywne. Nie siedź w domu sam (a), zdołowana (y) negatywnymi myślami, że jesteś samotna (y). Zadbaj o siebie, zacznij ćwiczyć i częściej wychodź na zewnątrz. Wybierz się na kawę do ulubionej restauracji i ze spokojem delektuj się nią, uśmiechając się do osób, które są wokół Ciebie. Pamiętaj, aby każdego dnia choć na chwilę zrezygnować z ciągłego przeglądania stron w internecie i nie tracić cennych minut na życie w wirtualnym świecie. Angażując się w wirtualny świat sprawiasz, że niewiele czasu pozostaje Ci na prawdziwe relacje, a Twoje prawdziwe życie przelatuje przez palce.

Tagi

związek miłość zarządzanie czasem samoakceptacja

Opublikowano: 2015-02-16

Zobacz inne artykuły w kategorii Miłość i Związki »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

niebezpieczne-uzaleznienie-od-milosci-sprawdz-czy-dotyczy-tez-ciebie

Niebezpieczne uzależnienie od miłości. Sprawdź, czy dotyczy też Ciebie

Choć uzależnienia od miłości nie ma w żadnej klasyfikacji zaburzeń, pod względem objawów nie różni się ono od innych rodzajów uzależnień. Osoby kochające do przesady są pochłonięte obsesyjnym rozmyślaniem na temat obiektu miłości, a gdy go nie ma – na temat nowych romantycznych relacji. 

czytaj dalej »

trzy-klucze-do-serca-buntujacego-sie-dziecka-czesc-1-milosc

Trzy klucze do serca buntującego się dziecka. Część 1: Miłość

Nawet najbardziej spokojnej, poukładanej i wesołej rodzinie może przytrafić się coś, co spędzi sen z powiek rodziców, a dzieci skłoni do pokazania rogów. Pojawiający się bunt dziecka, złość, niezadowolenie ze wszystkiego i wszystkich, czasem jakby bez przyczyny i możliwości nawiązania kontaktu to trudny okres dla całej rodziny. 

czytaj dalej »

mapa-marzen-mapa-celow-pilot-serialu

Mapa Marzeń - Mapa Celów - pilot serialu

Ten artykuł jest pilotem serialu i wstępniakiem do cyklu o mapie; sposobem zachęcenia Was do przyjrzenia się swojemu życiu, może uporządkowania go, wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy i postawienia na te, które są ważne.

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.