Znajdź czas na miłość!

Luty nazywany jest miesiącem miłości z racji przypadającego w nim dnia świętego Walentego, potocznie zwanego walentynkami. Miłość, zaraz za zdrowiem, wymieniana jest jako jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Niestety sporo osób narzeka na jej brak. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być wiele, jednak moje doświadczenie w pracy z klientkami, w ramach mojego autorskiego programu Znajdź czas na to, co ważne! pokazuje mi, że tak naprawdę kluczowymi z nich są dwa: miłość do siebie i czas, które wzajemnie się przeplatają.

O co chodzi z tą miłością do siebie i co ma do tego czas?

Miłość do samego siebie związana jest z szacunkiem do własnej osoby, a co za tym idzie – do danego jej czasu. Charakteryzuje się ona wiarą w siebie i pragnieniem bycia dla siebie dobrym. Osoba, która kocha siebie, wie, że w życiu warto mieć czas na rzeczy naprawdę ważne, a jedną z nich jest posiadanie czasu dla siebie, dzięki któremu pojawia się i miejsce na miłość. Jeśli doceniasz siebie, to dbasz o to, aby Twoje życie było zgodne z wyznawanymi przez Ciebie wartościami. Istotne jest dla Ciebie zachowanie zdrowego balansu pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Cieszysz się urokami dnia codziennego i pozwalasz sobie na drobne przyjemności.

Niestety, chorobą cywilizacyjną naszych czasów jest ciągła “zajętość” i związany z nią brak czasu. Ciągle gdzieś biegniemy lub godzinami wpatrujemy się w ekrany telefonów bądź tabletów, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Chyba sami przyznacie, że w tym pędzie i braku uważności wobec drugiego człowieka i otaczającego nas świata, trudno jest kogoś dostrzec, a co dopiero zaprosić go do swojego życia. Nadmiar obowiązków i tracenie czasu na rzeczy błahe sprawiają, że coraz trudniej znaleźć nam przestrzeń i czas na miłość, która wymaga zaangażowania się i zrezygnowania z ciągłego biegu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele w naszym życiu może zmienić zatrzymanie się i zastanowienie, czego tak naprawdę chcemy oraz z czego decydujemy się zrezygnować, aby pojawiło się w naszym życiu miejsce właśnie na to, czego pragniemy.

Czy wiesz, dlaczego jeszcze miłość do siebie i czas są tak istotne?

Tylko dając miłość sobie, możesz dać ją innym. Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie partnera, który jest radosny, czuły, pełny energii oraz posiada czas na swoje pasje, najpierw sama powinnaś się taka stać. Trudno jest przyciągnąć do swojego życia miłość, zajmując się tylko pracą, siedząc przed komputerem lub telewizorem, i wciąż narzekając. Takie działania nie sprawią, że będziesz bardziej lubić siebie i tryskać pozytywną energią.

Niestety bardzo często jest tak, że pragniemy, aby ktoś pojawił się w naszym życiu, bo to wypełni pustkę, która jest w nas. Błędem jest myślenie, że wraz z pojawieniem się tej osoby nasze życie całkowicie się zmieni. Szkoda tracić czas na coś, co jest iluzją. Miłość to umiejętność dzielenia się tym, co mamy. Nie polega na uzupełnianiu naszych braków i oczekiwaniu, że wszystko się zmieni, gdy ten wymarzony ktoś się pojawi. Miłość jest wynikiem pozytywnych emocji, które mamy w sobie. Jeśli jesteś uśmiechnięta, otwarta i pełna radosnej energii, to jesteś gotowa na przyjęcie miłości do swojego życia.

Zacznij więc zmianę od siebie. Zmień swoje negatywne nawyki na pozytywne. Nie siedź w domu sam (a), zdołowana (y) negatywnymi myślami, że jesteś samotna (y). Zadbaj o siebie, zacznij ćwiczyć i częściej wychodź na zewnątrz. Wybierz się na kawę do ulubionej restauracji i ze spokojem delektuj się nią, uśmiechając się do osób, które są wokół Ciebie. Pamiętaj, aby każdego dnia choć na chwilę zrezygnować z ciągłego przeglądania stron w internecie i nie tracić cennych minut na życie w wirtualnym świecie. Angażując się w wirtualny świat sprawiasz, że niewiele czasu pozostaje Ci na prawdziwe relacje, a Twoje prawdziwe życie przelatuje przez palce.

Avatar
Marta Kaim

Kim jestem i co robię: Life & Business Coach ACC ICF, Trener. Z pasją prowadzę sesje indywidualne i warsztaty grupowe. Jako life coach pracuję głównie z osobami, które żyją w pędzie, chaosie i stresie. Czują, że straciły kontrolę nad swoim życiem i zapętliły się w pracę. Pomagam im w taki sposób zorganizować swoje życie, aby znalazło się w nim miejsce na to, co faktycznie ważne. Wspieram je w realizacji marzeń, pomagam odzyskać radość życia, spokój oraz wiarę w siebie. Dlaczego tu jestem: Życie jest zmianą, dzięki temu ciągle się rozwijamy. To od nas jednak zależy czy i jak ją wykorzystujemy. W moich artykułach będę chciała pokazać Wam jak duży wpływ na jakość naszego życia mają zmiana złych nawyków, nabranie wiary w siebie, podążanie za swoją pasią oraz efektywne zarządzanie sobą i swoją energią. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem dumna z tego, że coraz częściej słucham siebie i mojej intuicji i że krok po kroku realizuję moje marzenia i pasje. Moje słabości: Z trudnością odpuszczam nowe projekty. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: Długi spacer, basen lub samotne chwile w bujanym fotelu na tarasie. Największa zmiana w moim życiu: W moim życiu było tak wiele zmian, że trudno wybrać jedną. Uświadomiły mi one, że wszystko jest po coś, a życie jest przygodą, która często weryfikuje nasze plany i cele. Miejscowość:

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.