Ilona Adamska. Nie boję się zmian!
ilona-adamska-nie-boje-sie-zmian

 

Ostatnio odkrywam, że coraz więcej osób decyduje się na radykalne zmiany w swoim życiu. To cudowne, bo tylko słuchając własnego serca, nawet kiedy wiatr wieje w oczy, dojdziemy do miejsca zwanego "Moje prawdziwe życie". Ilość bodźców zewnętrzych niestety nam tego nie ułatwia, każdego dnia ktoś lub coś może pociągnąć nas w inną stronę. To szczególnie trudne w świecie mediów i fleszy. To, jak ważne jest wytyczenie wlasnego toru, by nie popłynąć z prądem, wie nasz dzisiejszy gość i prelegentka konferencji „Zmiany w życiu – pierwszy krok”: Ilona Adamska. Kiedy spotkałam Ilonę, szybko okazało się, że wspólnym mianownikiem naszej rozmowy  jest spójność i wartości, jakimi się kierujemy na każdej płaszczyźnie życia. Zapraszam na spotkanie z naszym gościem i zachęcam do zadania sobie pytania: co jest fundamentem mojego życia?
– Anna Węgrzyn, redaktor naczelna

Wydałaś ostatnio drugą książkę pt. „Szczęście na wagę złota, czyli jak osiągnąć sukces”. Rozmawiasz w niej ze swoimi gośćmi na temat definicji sukcesu. Sukces według Ilony Adamskiej to...

Zacznę może od tego, że moja druga książka jest dość nietypowym projektem. Nie jest to powieść, nie są to wywiady. Jest to swoistego rodzaju zbiór myśli, aforyzmów, sentencji różnych ludzi na temat tego, czym jest sukces i szczęście. Do projektu zaangażowałam osoby z pierwszych stron gazet, np. Otylię Jędrzejczak, Omenę Mensah, Mariolę Bojarską-Ferenc, Annę Kalatę, Andrzeja Krzywego oraz znajomych, którzy swoim życiem dowodzą, że cierpliwość, pokora i wytrwałość popłacają. Że marzenia same się nie spełniają, lecz marzenia się spełnia. Chciałam pokazać różne oblicza i różne definicje sukcesu. Bo dla jednych sukcesem jest szczęśliwa rodzina, dla drugich zdobycie Kilimandżaro. Dla jeszcze innych nowy dom, samochód czy modna torebka.  Wstęp do książki napisał sam wicepremier Janusz Piechociński, który z kolei zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię – pomoc innym. Wspieranie słabszych i potrzebujących jako źródło radości i szczęścia. 

Dochód ze sprzedaży swoich książek przekazujesz zawsze na wybrane organizacje. Swoją pierwszą książką wspierałaś i promowałaś Fundację Krwinka z Łodzi zajmującą się dziećmi chorymi na raka. Druga książka pisana była z myślą o Fundacji Sukces wspierającej samotne mamy. Niedawno zorganizowałaś plebiscyt Polskie Lwice Biznesu, który także połączony był z akcją charytatywną na rzecz Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”, które pomaga dzieciom z zespołem Downa. Czy to wartości, jakie wyniosłaś z domu rodzinnego? Rodzina jest dla Ciebie taka ważna?

Sophia Loren mawiała: „Rodzina jest w życiu oparciem. Czymś, co chroni, co daje siłę”. To prawda! Rodzina jest dla mnie najważniejsza. To w niej szukam zawsze wsparcia, gdy mi źle. Mam cudownych rodziców, wyjątkowego brata, który jest moim najlepszym przyjacielem. Od małego nasza mama uczyła nas szacunku do ludzi, do osób starszych, potrzebujących. Mama jest z wykształcenia pedagogiem, ma duszę społecznika. Sama bardzo często pomaga potrzebującym. Działa w różnych organizacjach. Kocha być wśród ludzi. Chyba odziedziczyłam to po niej. Ogromną radość sprawia mi pomaganie. Wierzę, że dobro wraca. Miłosz Brzeziński w książce „Biznes, czyli sztuka budowania relacji” mówi, że „proces pomagania innym buduje poczucie sprawczości, własnej wartości, a dzięki temu – dobre samopoczucie”. Wsparcie i pomoc innym jest kosmiczną rzeczą! Daje nam uczucie spełnienia, permanentną motywację do działania, radość z tego, co robimy. Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Warto kierować się w życiu tą dewizą.

Wróćmy zatem do pierwszego pytania. Czym jest sukces według Ilony Adamskiej?

 Sukces w moim pojęciu to szczęśliwa rodzina i udane życie zawodowe. To możliwość robienia tego, co się kocha. Otaczanie się cudownymi ludźmi. To szeroko pojęta niezależność, wewnętrzna wolność. Prowadzenie ciekawego życia i możliwość pozostawania zawsze sobą niezależnie od sytuacji. Wierność własnemu „ja”.

Tagi

zmiany rozwój osobisty wsparcie ilona adamska sukces wywiad

Opublikowano: 2015-07-27

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

6-krokow-aby-znalezc-motywacje-do-pracy-ktorej-nie-lubisz

6 kroków, aby znaleźć motywację do pracy, której nie lubisz

Większości z nas zdarzyło się kiedyś wykonywać pracę, która nie dostarczała satysfakcji. Być może w chwili, gdy to czytasz, również znajdujesz się w podobnej sytuacji. Nawet jeśli nasza praca daleka jest od tej wymarzonej, warto postarać się dostrzec jej dobre strony.

czytaj dalej »

filmik-motywacyjny-postaw-na-rozwoj-osobisty

Filmik motywacyjny - postaw na rozwój osobisty

Pozytywne nastawienie, sposób myślenia i określenie przeznaczenia, to naprawdę działa. Potrzebujesz motywacji, aby zacząć, ale też samodyscypliny, kiedy Twoja motywacja osłabnie. Zbierz swoje najlepsz cechy i wykorzystaj je, aby stać się jeszcze lepszą wersją samego siebie. 

czytaj dalej »

odczarowac-coaching-coaching-jako-madry-przewodnik-po-zyciu

ODCZAROWAĆ COACHING: Coaching jako mądry przewodnik po życiu

Odwiedziłam wiele miejsc, szkoleń, konferencji, warsztatów, korzystałam z sesji coachingowych i… nie ukrywam, że zmartwiło mnie to, co zobaczyłam. Coachowie byli wszędzie – niestety często zajmowali się coachingiem tylko z nazwy. Dlatego postanowiliśmy przygotować na portalu cykl, mający na celu pokazanie zalet coachingu i wytłumaczenie, czym tak właściwie coaching jest.

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.