Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce wydarzenie Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej. Wszyscy zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zdobyć cenne informacje, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, skonsultować się z lekarzem, czy zajrzeć w zakamarki wzorcowego domu alergika. To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z szerokim zakresem oferty rynkowej produktów i usług z zakresu alergii i nietolerancji, a także poczynienia zakupów w promocyjnych cenach i skorzystania z licznych ofert wystawców.

               

Znajdą się wśród nich m.in. najbardziej cenieni producenci i dystrybutorzy:
• sprzętu medycznego: inhalatory, nebulizatory, testy
• sprzętu AGD: odkurzacze, urządzenia antyroztoczowe, oczyszczacze i nawilżacze powietrza
• pościeli antyalergicznej: kołdry, poduszki, pokrowce antyroztoczowych, poszewki antybakteryjne
• środków na roztocza: opryski, urządzenia UPR
• żywności: żywność BEZGLUTENOWA, EKOLOGICZNA, bez alergenów
• odzieży specjalistycznej: dla osób z problemami skórnymi, AZS
• kosmetyków: linie hipoalergiczne, bez parabenów, emolienty, do skóry atopowej
• środków czystości BIO i EKO: ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt rozwiązania, ciekawe alternatywy dla „chemii” domowej

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to także szansa na aktywne spędzenie czasu. Osoby, które zapiszą się na warsztaty organizowane podczas wydarzenia, będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach praktycznych z naszymi ekspertami.
Pojawi się tu zespół z portalu ekorodzice.pl, który po raz kolejny będzie odkrywać nieocenione właściwości naturalnych pogromców brudu.
Z pomocą sody oczyszczonej, octu, cytryny i boraksu zadzieją się „czary”, czyli… na własne oczy zobaczycie, że wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. A wszystkie niedowiarki w końcu uwierzą, że ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze, zdrowsze i mniej skomplikowane niż powszechnie sie nam wszystkim wydaje.

Dla szukających inspiracji w kuchni, warsztaty kulinarne poprowadzi Katarzyna Jankowska – autorka bijącego rekordy popularności bloga „Mama Alergika Gotuje”. Przyrządzimy wspólnie Bezmleczne Śniadanie, ugotujemy Bezglutenowy Obiad a w niedzielę dowiemy się co podać na Podwieczorek Alergika i jak zorganizować Pizza Party. Osoby, które nie zdążą zapisać się na warsztaty, będą mogły obserwować co dzieje się w naszej kuchni na żywo ze strefy EKO-NATURA.

Przez cały weekend podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będą odbywać się także wyjątkowe wykłady prowadzone przez ekspertów i specjalistów z zakresu alergologii, dermatologii, ekologii i żywienia. Będziemy mówić o tym jak diagnozować, leczyć, ale też jak zapobiegać alergii i nietolerancji, oraz dlaczego warto żyć świadomie i dbać o środowisko. Zapraszamy Państwa już teraz do naszych dwóch stref wykładowych, gdzie będzie można wysłuchać wystąpień naszych gości:
Wykłady w ramach Panelu MED to okazja, by dowiedzieć się co na temat alergii, nietolerancji pokarmowych i chorób z nimi związanych do powiedzenia ma medycyna konwencjonalna. Jest to też niepowtarzalna okazja, by spotkać się z najbardziej uznanymi lekarzami i ekspertami w Polsce.

Poza tym w sobotę i w niedzielę zaprosimy Państwa na spotkanie ze Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, którego przedstawiciele przybliżą na czym polega Menu bez glutenu oraz co właściwie oznacza i gdzie szukać symbolu przekreślonego kłosa na produktach bezglutenowych.

W drugiej strefie, EKO-NATURA posłuchamy wykładów na temat świadomego stylu życia. Wysłuchamy tu wykładu o tym, dlaczego naturalne i ekologiczne środki czystości mają znaczenie dla naszego zdrowia. Nasz wyjątkowy gość, Reni Jusis powie nam jak i po co właściwie żyć Eko i jak być EKOMAMĄ, zaprosimy też Państwa na spotkanie z portalem Hipoalergiczni.pl – porozmawiamy o tym, czy można zapobiegać
alergiom już na etapie niemowlęctwa, jaką rolę mają tu emocje i jak naturalnie się bronić. Niemal wszyscy uczestnicy będą mogli otrzymać specjalne wydanie bezpłatne Magazynu Hipoalergiczni.

Podczas Dni Alergii, każdy zwiedzający będzie mógł wykonać bezpłatne testy i skonsultować się ze specjalistami z dziedziny alergologii, dermatologii i dietetyki, a także zajrzeć ze swoją pociechą do Strefy Relaksu, gdzie Fundacja Alabaster zaprosi m.in. do wspólnej zabawy podczas warsztatów psychologicznych.

BILETY NA DNI ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWEJ DOSTĘPNE: na stronie www.dnialergii.pl oraz w dni targów na miejscu.
Cena biletów: 12 zł – bilet normalny, 8 zł – bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji), dzieci do lat 16 – wstęp wolny.

 Serdecznie zapraszamy. Przyjdż i zmień swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i lepsze.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.