Najważniejszą na świecie osobą dla siebie jesteś TY! Zacznij wreszcie podążać za sobą
najwazniejsza-na-swiecie-osoba-dla-siebie-jestes-ty-zacznij-wreszcie-podazac-za-soba

 

Od wielu lat robię z ludźmi Mapy Marzeń – Mapy Celów. Przez moje ręce, moją głowę i mój umysł przewinęło się wiele ludzkich żyć.

Zawsze staram się pomóc ludziom najpierw uporządkować to, co mają, oraz przyjrzeć się obecnej sytuacji, a następnie zmieniać i kombinować z czymś innym, nowym, rewolucyjnym.

Co pojawia się na wielu mapach? 

W centralnej części mapy znajduje się pole żółte. To pole JA. Najważniejsze, kluczowe, podstawowe i decydujące o wszystkim. Jeżeli nie wiemy, co w nim jest i co ma być, to reszta mapy w zasadzie nie ma uzasadnienia, bo nie istnieje nic, na czym możemy bazować. Nie ma JA osadzonego w mocny i trwały sposób. Nie ma konstrukcji, która buduje i inspiruje, ale też takiej, która wytrzyma zachwianie i ewentualną burzę.

Na czym najpierw skupiamy się z osobą, z którą pracuję nad jej mapą? Na tym, czy wie, jakie jest JA, czy wie, czym jest JA i co to oznacza.

Często okazuje się, że ludzie nie wiedzą, kim są, czego chcą i w jakim kierunku idą; co jest ich, a co nie jest ich. Często żyją nie swoim życiem; podążają czyjąś ścieżką, wdrażają w życie czyjeś pomysły i realizują czyjeś cele: rodziców, partnera, firmy.

Pole żółte to pole JA. W trakcie pracy nad tym polem zastanówmy się, jaki jest cel naszego życia. Gdzie jesteśmy i dokąd idziemy? Czy mamy odwagę żyć i działać? Czy mamy siłę, aby codziennie rano wstawać i przezywać nowy dzień?

Poniżej kilka pytań z mojej najnowszej książki „Twoja Mapa Marzeń”, które ułatwią Ci zastanawianie się nad własnym JA. U części osób wzmacniają ich poczucie JA, u części wywołują popłoch („Przecież ja nie wiem…!”, „Tego też nie wiem…!”). Tak może być. Pytania powstały właśnie po to, aby obudzić w nas JA. JA na nowy, 2018 rok.

Pytania

Czy masz zdjęcia, na których lubisz siebie? Kogo na nich widzisz? Czy potrafisz opisać tę osobę? Zawsze młodą dziewczynę czy starą, zmęczoną kobietę? Nie ma znaczenia, w jakim wieku jesteś.

Co codziennie dostarcza ci siły, energii i mocy? Dbasz o siebie? Jak często to robisz? Co ładuje twoje akumulatory? Muzyka, przyroda, podróże, ukochana praca, pasja, dobre jedzenie, przyjaciele, partner, seks, używki, aktywność fizyczna? A może jeszcze coś innego?

Czy żyjesz odważnie i pełną piersią? Czy nosisz wysoko głowę i potrafisz patrzeć innym prosto w oczy? Czy robisz to, co chcesz, czy też te wymarzone rzeczy odkładasz na później, czyli na „święte nigdy”? Czy warto tak żyć? A może już czas zacząć robić to, co jest dla ciebie najważniejsze?

Co wiesz, jaki jesteś i jakimi wartościami się kierujesz? Czy wiesz, czemu nigdy w życiu się nie sprzeniewierzysz? Czego nigdy nie zrobisz, a co zrobisz zawsze?

Czy wiesz, czym jest spójność i czym grozi jej brak? Czy wiesz, że brak spójności skutkuje zaburzeniami pracy organizmu, chorobami autoimmunologicznymi i psychosomatycznymi?

Jaki jesteś: chaotyczny, spontaniczny, planowy, poukładany, rozbiegany? Czym to skutkuje? Czy jest ci dobrze z tym, jaki jesteś? Na ile to akceptujesz, a na ile chcesz to zmodyfikować?

Co jest dla ciebie ważne, a jednocześnie do czego boisz się przyznać przed sobą i światem?

Co chcesz wyrzucić ze swojego życia? Co ma zniknąć w najbliższym roku? Co na pewno chcesz zmienić?

Co odbiera ci energię i nie pozwala oddychać?

Czy masz w sobie zdrowy egoizm? Czy potrafisz go obronić i wybrać siebie, zaopiekować się sobą?

Książkę ze spersonalizowaną dedykacją można zamówić jeszcze na mojej stronie: karinasep.com, a wkrótce również na portalu Zmiany w życiu.

Tagi

jak osiągnąć cel jak osiągnąć sukces karina sęp mapa marzeń mapamarzeń mapacelów

Opublikowano: 2017-12-20

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

sukces-przez-rozne-s

Sukces przez różne S

W świecie biznesu organizowane są dla niego wyścigi szczurów, w walce o korporacyjny tron zastawia się na innych pułapki, a w pogoni za awansem można drzeć koty z kompanem zza biurka. Wszystko to w jego imię. 

czytaj dalej »

adrian-lipskee-lipinski-tancz-zycie-mimo-przeciwnosci-losu

Adrian "Lipskee" Lipiński. Tańcz życie mimo przeciwności losu!

Adrian "Lipskee" Lipiński – tancerz i nauczyciel z Gdańska, finalista programu Mam Talent

czytaj dalej »

zmiany-jak-to-zrobic-zeby-uniknac-rozczarowania

Zmiany - jak to zrobić, żeby uniknąć rozczarowania?

Nowy Rok ma w sobie niecodzienną energię, która skłania nas do refleksji na naszymi dotychczasowymi wyborami i naszym życiem. Warto pochylić się nad swoimi pomysłami, marzeniami i przyjrzeć się temu, z czym na co dzień nam niewygodnie. Chociaż nie istnieje przymus formułowania postanowień noworocznych, niejedna osoba czuje w tym czasie potrzebę porzucenia „tego, co stare”...

czytaj dalej »

 


                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.