Najważniejszą na świecie osobą dla siebie jesteś TY! Zacznij wreszcie podążać za sobą
najwazniejsza-na-swiecie-osoba-dla-siebie-jestes-ty-zacznij-wreszcie-podazac-za-soba

 

Od wielu lat robię z ludźmi Mapy Marzeń – Mapy Celów. Przez moje ręce, moją głowę i mój umysł przewinęło się wiele ludzkich żyć.

Zawsze staram się pomóc ludziom najpierw uporządkować to, co mają, oraz przyjrzeć się obecnej sytuacji, a następnie zmieniać i kombinować z czymś innym, nowym, rewolucyjnym.

Co pojawia się na wielu mapach? 

W centralnej części mapy znajduje się pole żółte. To pole JA. Najważniejsze, kluczowe, podstawowe i decydujące o wszystkim. Jeżeli nie wiemy, co w nim jest i co ma być, to reszta mapy w zasadzie nie ma uzasadnienia, bo nie istnieje nic, na czym możemy bazować. Nie ma JA osadzonego w mocny i trwały sposób. Nie ma konstrukcji, która buduje i inspiruje, ale też takiej, która wytrzyma zachwianie i ewentualną burzę.

Na czym najpierw skupiamy się z osobą, z którą pracuję nad jej mapą? Na tym, czy wie, jakie jest JA, czy wie, czym jest JA i co to oznacza.

Często okazuje się, że ludzie nie wiedzą, kim są, czego chcą i w jakim kierunku idą; co jest ich, a co nie jest ich. Często żyją nie swoim życiem; podążają czyjąś ścieżką, wdrażają w życie czyjeś pomysły i realizują czyjeś cele: rodziców, partnera, firmy.

Pole żółte to pole JA. W trakcie pracy nad tym polem zastanówmy się, jaki jest cel naszego życia. Gdzie jesteśmy i dokąd idziemy? Czy mamy odwagę żyć i działać? Czy mamy siłę, aby codziennie rano wstawać i przezywać nowy dzień?

Poniżej kilka pytań z mojej najnowszej książki „Twoja Mapa Marzeń”, które ułatwią Ci zastanawianie się nad własnym JA. U części osób wzmacniają ich poczucie JA, u części wywołują popłoch („Przecież ja nie wiem…!”, „Tego też nie wiem…!”). Tak może być. Pytania powstały właśnie po to, aby obudzić w nas JA. JA na nowy, 2018 rok.

Pytania

Czy masz zdjęcia, na których lubisz siebie? Kogo na nich widzisz? Czy potrafisz opisać tę osobę? Zawsze młodą dziewczynę czy starą, zmęczoną kobietę? Nie ma znaczenia, w jakim wieku jesteś.

Co codziennie dostarcza ci siły, energii i mocy? Dbasz o siebie? Jak często to robisz? Co ładuje twoje akumulatory? Muzyka, przyroda, podróże, ukochana praca, pasja, dobre jedzenie, przyjaciele, partner, seks, używki, aktywność fizyczna? A może jeszcze coś innego?

Czy żyjesz odważnie i pełną piersią? Czy nosisz wysoko głowę i potrafisz patrzeć innym prosto w oczy? Czy robisz to, co chcesz, czy też te wymarzone rzeczy odkładasz na później, czyli na „święte nigdy”? Czy warto tak żyć? A może już czas zacząć robić to, co jest dla ciebie najważniejsze?

Co wiesz, jaki jesteś i jakimi wartościami się kierujesz? Czy wiesz, czemu nigdy w życiu się nie sprzeniewierzysz? Czego nigdy nie zrobisz, a co zrobisz zawsze?

Czy wiesz, czym jest spójność i czym grozi jej brak? Czy wiesz, że brak spójności skutkuje zaburzeniami pracy organizmu, chorobami autoimmunologicznymi i psychosomatycznymi?

Jaki jesteś: chaotyczny, spontaniczny, planowy, poukładany, rozbiegany? Czym to skutkuje? Czy jest ci dobrze z tym, jaki jesteś? Na ile to akceptujesz, a na ile chcesz to zmodyfikować?

Co jest dla ciebie ważne, a jednocześnie do czego boisz się przyznać przed sobą i światem?

Co chcesz wyrzucić ze swojego życia? Co ma zniknąć w najbliższym roku? Co na pewno chcesz zmienić?

Co odbiera ci energię i nie pozwala oddychać?

Czy masz w sobie zdrowy egoizm? Czy potrafisz go obronić i wybrać siebie, zaopiekować się sobą?

Książkę ze spersonalizowaną dedykacją można zamówić jeszcze na mojej stronie: karinasep.com, a wkrótce również na portalu Zmiany w życiu.

Tagi

jak osiągnąć cel jak osiągnąć sukces karina sęp mapa marzeń mapamarzeń mapacelów

Opublikowano: 2017-12-20

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

czy-wiesz-ze-aby-odniesc-sukces-wystarczy-zmienic-swoj-sposob-myslenia

Czy wiesz, że aby odnieść sukces wystarczy zmienić swój sposób myślenia?

Jeśli czegoś naprawdę pragniesz, to nie pozwól aby ktokolwiek Cię przed tym powstrzymał. Nie pozwól, abyś to Ty był (-a) tą osobą. Wszystko czego potrzebujesz jest w Tobie, może tylko Ty sam lub okoliczności sprawiły, że już nie wierzysz, że Twoje życie może wyglądać inaczej. Może nikt nigdy nie pokazał Ci tego. 

czytaj dalej »

dlaczego-kobieta-i-mezczyzna-nigdy-sie-nie-zrozumieja

Dlaczego kobieta i mężczyzna nigdy się nie zrozumieją?

Jak często zadajemy sobie pytanie, dlaczego tak trudno prozumieć sie pomiedzy płaciami. Świat byłby o wiele prostrzy gdyby mężczyzna zrozumiał kobietę a kobieta wiedziała co siedzi w głowie mężczyzny. Niestety mamy złą wiadomość, nasze mózgi to dwa światy, których konstrukcja jest tak samo odległa jak nasza codzienna komunikacja. Nagą prawdę o naszych mózgach odkrywa Mark Gungor, cudowne.

 

czytaj dalej »

wielkie-zmiany-czyli-co-zrobic-kiedy-czeka-cie-rewolucja

Wielkie zmiany, czyli co zrobić, kiedy czeka Cię rewolucja?

Jedyną pewną rzeczą w życiu, jaką znam jest zmiana. Czy się jej boję? Czasem trochę tak, ale ciekawość, co będzie za rogiem jest znacznie silniejsza. Wierzę również w to, że nie ma w życiu przypadków i marzenia się spełniają. Można powiedzieć, że doświadczyłam tego na własnej skórze...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.