Najważniejszą na świecie osobą dla siebie jesteś TY! Zacznij wreszcie podążać za sobą
najwazniejsza-na-swiecie-osoba-dla-siebie-jestes-ty-zacznij-wreszcie-podazac-za-soba

 

Od wielu lat robię z ludźmi Mapy Marzeń – Mapy Celów. Przez moje ręce, moją głowę i mój umysł przewinęło się wiele ludzkich żyć.

Zawsze staram się pomóc ludziom najpierw uporządkować to, co mają, oraz przyjrzeć się obecnej sytuacji, a następnie zmieniać i kombinować z czymś innym, nowym, rewolucyjnym.

Co pojawia się na wielu mapach? 

W centralnej części mapy znajduje się pole żółte. To pole JA. Najważniejsze, kluczowe, podstawowe i decydujące o wszystkim. Jeżeli nie wiemy, co w nim jest i co ma być, to reszta mapy w zasadzie nie ma uzasadnienia, bo nie istnieje nic, na czym możemy bazować. Nie ma JA osadzonego w mocny i trwały sposób. Nie ma konstrukcji, która buduje i inspiruje, ale też takiej, która wytrzyma zachwianie i ewentualną burzę.

Na czym najpierw skupiamy się z osobą, z którą pracuję nad jej mapą? Na tym, czy wie, jakie jest JA, czy wie, czym jest JA i co to oznacza.

Często okazuje się, że ludzie nie wiedzą, kim są, czego chcą i w jakim kierunku idą; co jest ich, a co nie jest ich. Często żyją nie swoim życiem; podążają czyjąś ścieżką, wdrażają w życie czyjeś pomysły i realizują czyjeś cele: rodziców, partnera, firmy.

Pole żółte to pole JA. W trakcie pracy nad tym polem zastanówmy się, jaki jest cel naszego życia. Gdzie jesteśmy i dokąd idziemy? Czy mamy odwagę żyć i działać? Czy mamy siłę, aby codziennie rano wstawać i przezywać nowy dzień?

Poniżej kilka pytań z mojej najnowszej książki „Twoja Mapa Marzeń”, które ułatwią Ci zastanawianie się nad własnym JA. U części osób wzmacniają ich poczucie JA, u części wywołują popłoch („Przecież ja nie wiem…!”, „Tego też nie wiem…!”). Tak może być. Pytania powstały właśnie po to, aby obudzić w nas JA. JA na nowy, 2018 rok.

Pytania

Czy masz zdjęcia, na których lubisz siebie? Kogo na nich widzisz? Czy potrafisz opisać tę osobę? Zawsze młodą dziewczynę czy starą, zmęczoną kobietę? Nie ma znaczenia, w jakim wieku jesteś.

Co codziennie dostarcza ci siły, energii i mocy? Dbasz o siebie? Jak często to robisz? Co ładuje twoje akumulatory? Muzyka, przyroda, podróże, ukochana praca, pasja, dobre jedzenie, przyjaciele, partner, seks, używki, aktywność fizyczna? A może jeszcze coś innego?

Czy żyjesz odważnie i pełną piersią? Czy nosisz wysoko głowę i potrafisz patrzeć innym prosto w oczy? Czy robisz to, co chcesz, czy też te wymarzone rzeczy odkładasz na później, czyli na „święte nigdy”? Czy warto tak żyć? A może już czas zacząć robić to, co jest dla ciebie najważniejsze?

Co wiesz, jaki jesteś i jakimi wartościami się kierujesz? Czy wiesz, czemu nigdy w życiu się nie sprzeniewierzysz? Czego nigdy nie zrobisz, a co zrobisz zawsze?

Czy wiesz, czym jest spójność i czym grozi jej brak? Czy wiesz, że brak spójności skutkuje zaburzeniami pracy organizmu, chorobami autoimmunologicznymi i psychosomatycznymi?

Jaki jesteś: chaotyczny, spontaniczny, planowy, poukładany, rozbiegany? Czym to skutkuje? Czy jest ci dobrze z tym, jaki jesteś? Na ile to akceptujesz, a na ile chcesz to zmodyfikować?

Co jest dla ciebie ważne, a jednocześnie do czego boisz się przyznać przed sobą i światem?

Co chcesz wyrzucić ze swojego życia? Co ma zniknąć w najbliższym roku? Co na pewno chcesz zmienić?

Co odbiera ci energię i nie pozwala oddychać?

Czy masz w sobie zdrowy egoizm? Czy potrafisz go obronić i wybrać siebie, zaopiekować się sobą?

Książkę ze spersonalizowaną dedykacją można zamówić jeszcze na mojej stronie: karinasep.com, a wkrótce również na portalu Zmiany w życiu.

Tagi

jak osiągnąć cel jak osiągnąć sukces karina sęp mapa marzeń mapamarzeń mapacelów

Opublikowano: 2017-12-20

Zobacz inne artykuły w kategorii Motywacja »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

godnosc-i-zaufanie-jako-fundament-biznesu-przyszlosci-prof-andrzej-jacek-blikle

Godność i zaufanie jako fundament biznesu przyszłości - Prof. Andrzej Jacek Blikle

Prof. Andrzej Blikle – przedsiębiorca, informatyk, profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, pracownik naukowy, specjalista w zakresie matematycznych podstaw informatyki. W rozmowie z Anną Węgrzyn opowiada o idei zarządzania opartego na wartościach.

czytaj dalej »

potrzebujesz-motywacji-obejrzyj-filmik-ktory-dodaje-mocy-w-zaledwie-5-minut

Potrzebujesz motywacji? Obejrzyj filmik, który dodaje mocy w zaledwie 5 minut!

Codziennie zmagasz się z przeciwnościami? Podejmujesz działanie, stawiasz pierwszy krok, ale... Jest naprawdę ciężko. Rodzina nie wspiera, przyjaciele krytykują, brakuje czasu i umiejętności, a czasami po prostu siły. Jeśli mimo tego, chcesz utrzymać tempo i nie poddawać się, musisz stale dbać o utrzymanie motywacji na wysokim poziomie. Właśnie dlatego dzisiaj zapraszamy Cię na krótki filmik z zastrzykiem energii! 

czytaj dalej »

coaching-sprawdz-to-na-wlasnej-skorze-i-spojrz-na-swoje-zycie-z-nowej-perspektywy

Coaching - sprawdź to na własnej skórze i spójrz na swoje życie z nowej perspektywy!

Coaching to rodzaj partnerskiej relacji stymulującej myślenie i otwierającej nowe perspektywy. Dzięki zbudowaniu odpowiedniej relacji oraz wykorzystaniu zróżnicowanych narzędzi coachingowych klient może spojrzeć z zewnątrz na swoje życie, relacje i trudności...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.