Cykl felietonów Katarzyny Miller, czyli osobowość rozpisana od A do Z – nowość!

Zbiór wybranych felietonów znanej i lubianej psycholożki i psychoterapeutki Katarzyny Miller publikowanych w miesięczniku Zwierciadło. Znana i ceniona psycholożka opisuje i porządkuje otaczający nas świat według liter alfabetu. Z lekkim przymrużeniem oka przyporządkowuje im zagadnienia i rozwija temat z nim związany. 

W alfabecie Kasi znajdują się takie tematy jak:

  • Nałóg, czyli o tym, jak marzymy o wolności, tkwiąc w szponach szeroko rozumianego uzależnienia.
  • Czas, czyli o tym, jak żyć dniem dzisiejszym.
  • Lenistwo, czyli o tym, jak umiejętność nicnierobienia jest cnotą.
  • Ojciec, czyli o tym, jak nawet niedojrzali tatusiowie są potrzebni

 

M jak matka

Nasza relacja była trudna. Czułam się przez

matkę niechciana. Bolesne miejsca? Umniejszanie

mnie w oczach innych, szczególnie

mężczyzn, stały brak akceptacji, czułości i szacunku.

Gdy matka wychodziła z domu, robiło

się inne powietrze, moje ciało uwalniało się

od napięcia. Przeglądała moje rzeczy, za karę

zamykała mnie w ciemnej łazience, mówiła

o moich tajemnicach innym. Tak się działo, bo

brakowało jej zakotwiczenia w sobie, ona mnie

traktowała trochę jak siebie samą

 

S jak singielka

Jeśli jestem singlem i z nikim nie mam wspólnej

przestrzeni, to jest mi przykro i smutno, ale

mogę mieć wspólną przestrzeń z przyjaciółmi,

z dochodzącym kochankiem albo z komuną,

z którą mieszkam. Jestem sama, ale nie samotna.

Kobiety coraz częściej dziś mówią: Dlaczego

mam być z kimś, kto mi w ogóle nie pasuje, kto

mnie próbuje sobie podporządkować albo nie

potrafi zrozumieć.

 

R jak rozmowa

Można powiedzieć, że terapia jest formą rozmowy.

Podstawa to słuchanie. Oczywiście, terapeuta

jest profesjonalnie przygotowany, sam

wcześniej musiał zrobić ze sobą porządek,

więc teraz nie przelewa swoich niezałatwionych

spraw na pacjenta. Klienta przyjmuje się

z dobrodziejstwem inwentarza, ze wszystkimi

problemami, w jego specyficzności. Terapeuta

zachowuje bezstronność, patrzy na niego bez

oczekiwań. Mówię swoim klientom: „Nie przychodzisz

do poprawki, nie jesteś źle uszytą kiecką.

Jesteś żywym człowiekiem, który mógłby

funkcjonować jak dotąd, tylko chce, żeby mu

było lepiej”.

 

Katarzyna Miller – Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie jest fajne, Instrukcja Obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, SeksownikZrób to kochanie i innych. Na stałe związana z miesięcznikiem Zwierciadło.

Avatar
Anna Węgrzyn

JEŚLI POTRZEBUJESZ: - wydobycia swojego potencjału zawodowego, - pomocy w budowaniu wizerunku swojego i firmy, - wsparcia w procesie zmiany pracy, - wsparcia w procesie zmiany swojego życia na lepsze, NIE CZEKAJ! SKONTAKTUJ SIE JUŻ DZIŚ! aw@annawegrzyn.pl Kim jestem i co robię: Z wykształcenia prawnik, z doświadczenia księgowa, dyr. HR, sprzedaży i marketingu, z powołania i zamiłowania coach International Coaching Community. Jako coach pomagam firmom, ich pracownikom a także indywidualnym klientom wydobyć wszystkie najlepsze cechy z siebie i innych, by móc je wykorzystać w drodze do wspólnego sukcesu. Dla moich klientów słowa takie jak motywacja, potencjał osobisty, rozwój zaczynają nabierać znaczenia, kiedy we współpracy ze mną uświadamiają sobie, jak wymierny może być efekt ich starań, gdy potrafią zarządzać własnymi naturalnymi umiejętnościami. To największa satysfakcja w mojej pracy być świadkiem zmian, które czynią człowieka szczęśliwszym. Dlaczego tu jestem? Magazyn Zmiany w Życiu to realizacja moich marzeń. Stworzyłam to miejsce aby pomagać innym w znalezieniu drogi do siebie i do prawdziwej radości z życia. Ludzie, których poznałam w procesie przygotowań i realizacji projektu tylko utwierdzili mnie w przekonaniu, że to właściwa droga. Dziękuję Wszystkim za wsparcie. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem wierna swoim zasadom Nigdy nie zrobiłam niczego wbrew sobie dla korzyści. Wszystkie decyzje w moim życiu były podyktowane sercem. Efekt jest cudowny, mogę powiedzieć z pełną satysfakcją, że niczego nie żałuję i wszystko w życiu zrobiłabym tak samo. Moje słabości: Niecierpliwość i coraz gorzej znoszę poranne wstawanie. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: perfumy Cerruti 1881 różowe, pierwszą butelkę kupiłam za większą część mojego wynagrodzenia i do dziś pamiętam uczucie radości, jakie mi towarzyszyło przy zakupie. Od tamtej pory zawsze mam je na półce, nawet patrząc na butelkę uczucie powraca. Do tego płyta Yanni i jego „One man's dream”. Największa zmiana w moim życiu: Moje życie to ciągłe poszukiwania i zmiany. Największe i najtrudniejsze miały miejsce w 2012 roku. Przestałam się uśmiechać i w głębi duszy czułam, że powinnam być w innym miejscu. Dlatego w jednym momencie zdecydowałam się zostawić ówczesną rzeczywistość i znaleźć nową drogę na każdej płaszczyźnie. Miejscowość: Warszawa

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.