Doskonale niedoskonali

IDEA PROJEKTU I ZAŁOŻENIA

Jesteśmy głęboko przekonani, że w każdym z nas istnieje pragnienie dążenia do doskonałości. Jednak to nie samo osiągnięcie doskonałości jest najważniejsze, ale proces dążenia do niej.

Ten proces nie jest ani łatwy ani prosty. Kiedy staramy się osiągnąć doskonałość w jakiejkolwiek dziedzinie życia czy biznesu, to po drodze towarzyszą nam upadki, kryzysy, wzloty.

Mimo że w tym dążeniu do doskonałości często w siebie wątpimy, zastanawiamy się nad sensem i wartością naszych działań, to paradoksalnie jesteśmy dla innych wzorem, przykładem, inspiracją, motywujemy innych do działania i osiągania sukcesu. I to jest budujące.

To właśnie ten proces dążenia do tego, żeby być doskonałym jest piękny w swojej niedoskonałości. Nie musimy być idealni ani perfekcyjni, żeby osiągnąć swoje cele życiowe i biznesowe i żeby być spełnionymi biznesowo, osobiście i rodzinnie. 

Wystarczy że jesteśmy Doskonale Niedoskonali (DND).

INSPIRACJE

Agata Limanówka, autor tego projektu, w pracy ze swoimi klientami indywidualnymi jako coach i mentor, zauważyła powtarzający się schemat, w którym docierali oni do momentu w swoim życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym, gdzie weryfikowali i redefiniowali swoje hierarchie wartości i cele życiowe, osobiste i biznesowe, a także zadawali sobie kluczowe pytania życiowe. Sama również tego doświadczyła. 

Po kluczowej rozmowie z jednym z jej partnerów biznesowych, Michałem Zwierzem, twórcą marek osobistych i biznesowych, postanowiła stworzyć projekt, w którym zjednoczy swoich klientów i partnerów biznesowych wokół idei dążenia do doskonałości i przyznania sobie prawa do bycia niedoskonałym w kluczowych obszarach życiowych i biznesowych. 

Inspiracją do stworzenia okładki była japońska sztuka kintsugi, w której ceramiczne stłuczone naczynia o szczególnej wartości sentymentalnej skleja się szlachetnymi metalami (złotem), dzięki czemu zyskują one jeszcze większą wartość niż przed uszkodzeniem, a przede wszystkim nową jakość. Naprawione uszkodzenia są wyniesione do rangi sztuki i podkreślają wyjątkowość i niepowtarzalność każdego naczynia. Kintsugi wynosi niedoskonałość do rangi doskonałości. 

My również dzięki swoim wzlotom i upadkom w dążeniu do osiąganiu swoich celów kreujemy siebie na nowo w jedyny w swoim rodzaju sposób.   

Na zdjęciach od lewej: japońska sztuka kintsugi, naczynie i proces jego tworzenia przez Doskonale Niedoskonałych w Nosalowym Dworze w Zakopanem – jednym ze sponsorów DND.

MISJA PROJEKTU 

Pragniemy zmienić ogólnie panujące przekonanie o presji bycia doskonałym w obszarze życia zawodowego, osobistego i rodzinnego. 

Dzięki tej książce:

 • zrzucisz presję bycia perfekcyjnym w obszarze życia zawodowego, rodzinnego, osobistego,
 • znajdziesz inspirację do świadomej pracy nad sobą,
 • dowiesz się, czym są kluczowe momenty życiowe,
 • zmierzysz się z odpowiedziami na pytania: Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Jaki jest sens Twojego życia?
 • uświadomisz sobie, że nie tylko Ty szukasz odpowiedzi na te pytania,
 • zredefiniujesz swoją hierarchię wartości,
 • dowiesz się, czy Twoja koncepcja siebie jest stała, czy też może się zmieniać, a jeśli tak, to jak i kiedy?
 • ocenisz w jakim miejscu swojego życia jesteś,
 • zmierzysz się z pytaniami: Gdzie byłeś w swoim życiu? Gdzie jesteś? Gdzie zamierzasz być?
 • podsumujesz swoje dotychczasowe dokonania życiowe,
 • ocenisz, czy udało Ci się zrealizować swoje marzenia,
 • poczujesz, że te przemiany dotyczą nie tylko Ciebie,
 • zrozumiesz, że nie jesteś sam, bo wokół Ciebie są ludzie, którzy są, byli lub będą w życiowym momencie podobnym do Twojego,
 • znajdziesz inspirację i motywację do zmiany, a nie gotowe rozwiązania,
 • poczujesz, że jesteś po prostu Doskonale Niedoskonały.

Poznaj historie ludzi takich jak Ty, którzy odważnie mówią o swojej niedoskonałości!

Książka już dostępna w naszym sklepie

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.