Dzień gwiazdy makijażu – relacja z Dnia Otwartego Szkoły MAKE UP STAR

Kolory, gwiazdy i ogromna dawka pozytywnej energii – tak w kilku słowach można opisać MAKE UP STAR Day, który 30 maja odbył się w warszawskiej Szkole Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR. Wydarzenie, stanowiące Dzień Otwarty Szkoły, miało formułę otwartych spotkań z najlepszymi makijażystami i charakteryzatorami w Polsce. Patronat główny nad eventem objął magazyn MAKE-UP Trendy.

W szkolnych pracowniach było tego dnia dokładnie tak, jak za oknem – słonecznie, kolorowo, jasno i radośnie. Przełom maja i czerwca to dla większości maturzystów moment wyboru dalszej drogi kształcenia i w związku z tym szkoły otwierają swoje drzwi dla wszystkich. MAKE UP STAR postanowiła w tym roku ubarwić nieco klasyczną formułę dnia otwartego i zaprezentować się przyszłym absolwentom z nieco innej strony. „Naszym zamierzeniem było nie tylko zachęcenie do nauki w Szkole, ale także stworzenie przestrzeni dla spotkania miłośników wizażu, rozwoju umiejętności i wzajemnej inspiracji w oparciu o doświadczenie najlepszych specjalistów w branży – naszych wykładowców oraz uznanych marek makijażowych” – mówi Beata Dróżdż, założycielka i dyrektor Szkoły.

W wykładowej sali

Trzy wykłady, dwa pokazy makijażu, kącik porad kosmetycznych, kącik dla miłośniczek szycia na maszynie, otwarte pracownie – to główne punkty programu MAKE UP STAR DAY. Jak jednak wiadomo, królowa może być tylko jedna. Nikogo nie dziwiło raczej, że była nią Ewa Gil, która podczas wykładu „Droga do sukcesu” opowiedziała o trudnych początkach kariery, roli wytrwałości i wiary w dążeniu do spełniania swoich marzeń, również zawodowych. Wspólnym zdjęciom po spotkaniu z makijażystką gwiazd nie było końca. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się pokazy makijażu: marki Rouge Bunny Rouge oraz Katarzyny Sujki, która zaprezentowała najnowsze trendy w makijażu fashion. Wykładowa sala była wypełniona po brzegi również podczas wykładów, skierowanych głównie do pasjonatów charakteryzacji. Elżbieta Tolak, kostiumolog i scenograf, opowiadała o roli kostiumu w charakteryzacji, a charakteryzatorka Grażyna Kula podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy na planach filmowych. Goście słuchali, notowali, pytali, wymieniali doświadczenia.

A w holu głównym

Pomiędzy wykładami czekały na nie porady kosmetyczne firmy Karaja, materiały z personalizowanymi nadrukami CottonBee, konkurs oraz otwarta na potrzeby gości Dyrekcja Szkoły. Dziewczęta mogły też zaglądać do sal, w których odbywały się właśnie zajęcia. Było hucznie i radośnie, a goście opuszczali szkołę w doskonałych humorach. Szkoła MAKE UP STAR już teraz dziękuje wszystkim za przybycie i zaprasza za rok!

Tekst: Make Up Star 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.