“Miłość 80/80. Nowy model udanego związku”- recenzja

“Miłość 80/80. Nowy model udanego związku”- recenzja

Po przeczytaniu “Miłość 80/80” stało się dla mnie jasne, że zaangażowanie w związek nie polega na matematycznej równości czy stałym balansie, ale na ciągłej gotowości do dawania siebie. I chociaż idea dawania 80% z naszej strony może wydawać się wymagająca, w rzeczywistości jest to inwestycja w głębsze, bardziej satysfakcjonujące połączenie. Poniżej przedstawiam Wam moją recenzję książki “Miłość 80/80. Nowy model udanego związku”.

Kaley i Nate Klemp podkreślają, że dawanie więcej nie oznacza rezygnacji z własnych potrzeb czy przechylania związku w stronę jednej osoby. Wręcz przeciwnie, kiedy obie strony dają więcej, tworzy się wzajemność, której fundamentem jest zaufanie, szacunek i autentyczne zrozumienie.

Zainspirowała mnie szczególnie jedna myśl z książki: zamiast pytać “Co mogę dostać?”, zacznijmy pytać “Co mogę dać?”. To proste pytanie zaczęło odmieniać mój sposób myślenia o moim związku. Dawało mi perspektywę, która pozwoliła mi lepiej docenić to, co już mam, oraz zrozumieć, jak mogę bardziej wnieść do relacji.

Książka jest również wzbogacona anegdotami, badaniami i historiami prawdziwych par, które w różnych etapach swoich związków zastosowały model 80/80. Ich doświadczenia były dla mnie nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji.

Na koniec chciałabym podkreślić, że choć książka jest skierowana do par, jej przesłanie ma uniwersalny charakter. Moim zdaniem każdy, niezależnie od statusu związku czy wieku, może z niej czerpać wartościowe lekcje. “Miłość 80/80” to nie tylko poradnik o miłości, ale przewodnik po głębokim, autentycznym życiu w związku.

Ocena: 9/10

Gdzie można kupić książkę “Miłość 80/80. Nowy model udanego związku”?:

  • empik
  • bonito
  • natuli.pl
  • taniaksiazka.pl
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.