Ruszyła akcja dla kobiet w ciąży „Jestem w drodze”!

Wiele przyszłych mam często ma trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w komunikacji miejskiej czy pierwszeństwem w kolejce (w sklepie, aptece, urzędzie, na poczcie czy u lekarza).

Wynika to z faktu, że nie każdy potrafi rozpoznać czy kobieta spodziewa się dziecka. Szczególnie na początku, kiedy ciąża nie jest jeszcze widoczna.

Celem  akcji „Jestem w drodze” jest dyskretne i zarazem skuteczne uświadomienie innym, że kobieta zostanie mamą. Dlatego też fundacja stworzyła  bezpłatny znaczek, dzięki któremu ciężarna będzie mogła w prosty i nienarzucający się sposób poinformować otoczenie o swoim stanie, jednocześnie samodzielnie inicjując pozytywną oraz życzliwą postawę otoczenia. Akcji towarzyszy program ambasadorski, w ramach którego uczestniczkom przekazujemy wiedzę jak prosić o pomoc oraz jak okazywać wsparcie. Zaczynamy małymi krokami. Uważamy, ze kobiety w ciąży, mogą przeżywać ją świadomie i świadomie komunikować ten fakt otoczeniu, a znaczek to wg nas najprostsza forma, która jednocześnie usuwa podstawową barierę – wahanie czy kobieta jest w ciąży. Taki mały krok ku wielkim zmianom.

Jak otrzymać bezpłatny znaczek?

Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce.

Dlaczego taka forma?

Na podstawie wielu doświadczeń sprawdzono, że ludzie chętnie pomagają kobietom w ciąży, gdy dostaną odpowiedni impuls. Dlatego też, w odróżnieniu od innych inicjatyw prowadzonych na rzecz życzliwości wobec ciężarnych, rozwiązanie zaproponowane przez  Fundację „Jestem w drodze” ma za zadanie usunąć podstawą barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.jestemwdrodze.pl. Portal Zmiany w Życiu jest jednym z patronów medialnych akcji. We współpracy z Fundacją „Jestem w drodze” szykujemy niespodziankę dla naszych Czytelników. Więcej szczegółów już niebawem! 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.