Zwolnij wreszcie! Jak złapać oddech w pędzącym świecie?

Żyjemy w ciągłym biegu, brakuje nam czasu na refleksje nad codziennością? To powoduje, że coraz mniej doceniamy własne życie. To, co kiedyś było naszym marzeniem, dzisiaj jest już niewidoczne, bo na horyzoncie jest nowe, lepsze. Czy to napewno właściwa droga do pełni szczęścia?

Ilość otaczających nas bodźców skutecznie odciąga nas od nas samych i sugeruje, że tam na zewnątrz lub u przysłowiowego sąsiada trawa jest bardziej zielona. Tymczasem wszystkie odpowiedzi na pytanie o spełnienie i harmonię w życiu jest w nas samych. Problemem jest tylko odwaga do tego, aby zatrzymać się i dać wybrzmieć tym prawdziwym potrzebom. Początek roku to zawsze dobry czas na zmianę sposobu swojego myślenia i działania. Może zatem proponowana przez nas książka będzie dobrym pretekstem do zrobienia sobie zimowej herbaty, wyobrażenia sobie śniegu 🙂 i zatopieniu się w lekturze, która sprawi, że zobaczysz, iż to co najważniejsze dla Ciebie jest w zasięgu Twojego wzroku. Może dzięki temu dasz uwagę swojemu dziecku, zapytasz jak się czuje, przytulisz partnera lub postanowisz wreszcie dać uwagę sobie. Tego Ci życzę!

Miłej lektury, polecam.

Anna Węgrzyn

„Zwolnij wreszcie” to książka, która podpowiada, jak zatrzymać się i złapać oddech w pędzącym świecie. Naszym zdaniem powinien przeczytać ją każdy. Szybkie tempo życia odbija się na naszym zdrowiu, naszych relacjach, jakości życia, samopoczuciu… Jest mnóstwo aspektów, o które możemy zadbać właśnie dzięki zwolnieniu obrotów.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

Czy to świat jest taki zapracowany, czy tylko ja?

Jak nie zwariować, słuchając wiadomości? Jak przestać się martwić końcem świata? Jak przetrwać kolejny dzień w pracy i nie oszaleć? Czasem wystarczy… zwolnić. Chwila wytchnienia może uratować nie tylko ciebie, ale i cały świat – bo gdy zwalniasz ty, świat zwalnia razem z tobą.

To poradnik pełen drogowskazów dla człowieka dwudziestego pierwszego wieku i na miarę jego problemów. Zebrane w ośmiu rozdziałach porady buddyjskiego mnicha, którym towarzyszą nastrojowe ilustracje, skutecznie przypominają o tym, co w życiu najważniejsze – niezależnie od tego, czy akurat trapią cię zmiany klimatyczne, czy znienawidzony dźwięk porannego budzika.

Haemin Sunim – buddyjski mnich zwany „uzdrawiającym mentorem”, który pomógł już dziesiątkom tysięcy ludzi dzięki naukom wykraczającym poza religie, granice czy wiek. Umiejętnie przekłada wschodnie wartości na realia zachodniego świata. Jego książka sprzedała się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy i stała się bestsellerowym przewodnikiem po radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.