Własny styl, czyli jak połączyć modę i osobowość w spójną całość?
wlasny-styl-czyli-jak-polaczyc-mode-i-osobowosc-w-spojna-calosc

 

Czasem spotykamy wokół siebie osoby, które uznajemy za stylowe. Jednak zapytani o przyczynę własnej oceny, nie zawsze potrafimy ją zdefiniować. Jeśli ktoś ma na sobie świetnej jakości ubrania czy dodatki, to właśnie one są źródłem naszej opinii. Gorzej dzieje się, kiedy osoba uznana przez nas za stylową ubiera się przeciętnie.

Na początku warto zaznaczyć, że nie istnieje oficjalna definicja stylu w kontekście wyglądu. Jest to określenie bardzo ogólne i dla wielu osób nie do końca możliwe do wyjaśnienia. Styl to nie tylko wygląd! Nie należy również stylu utożsamiać z modą. Jednak obie te kwestie mogą iść razem w parze. Można być zarówno stylowym, jak i modnym. To idealne połączenie, bo sprawia, że mimo aktualizacji naszego wyglądu, wciąż pozostajemy wierni własnym ideałom. I tu zbliżamy się nieco do istoty stylu. W sferze zewnętrznej, widocznej dla innych, jest to określenie swojego idealnego wyglądu przez pryzmat własnych możliwości. Na styl, w tej sferze, ma także wpływ nasze ogólne zachowanie czyli sposób, w jaki się poruszamy, mówimy, nasza mimika oraz gestykulacja. Istnieje jednak jeszcze kontekst wewnętrzny, na który składa się nasza pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Gdy połączymy te dwie sfery i dodamy do nich modę, otrzymamy własny, niepowtarzalny styl. Inaczej można określić to jako pewność, co do tego, jak chcemy wyglądać oraz co chcemy swoim wizerunkiem przekazać.

Szczególną uwagę warto poświęcić kwestii aktualizacji własnego stylu. Ktoś, kto zdefiniował go kilka lat temu i uważa, że wystarczy mu on do końca życia jest w błędzie. Taka osoba nie pozostanie stylowa zbyt długo, jeśli nie będzie podążać za duchem czasu. Nie mam tu na myśli podążania za najnowszymi trendami, a wyłącznie za samym sobą. Jeśli nie weryfikujemy co jakiś czas tego, co mamy w szafie i nie poddamy jej zawartości refleksji: „Czy to nadal jest dla mnie dobre?” nasz wypracowany styl w końcu zaniknie. Więcej na tem temat możesz przeczytać w moim poprzednim artykule „Zmiany w życiu, zmiany w szafie”. Podobnie stanie się w przypadku bezrefleksyjnego poddania się trendom. Zamienimy się wówczas w niewolników mody, którzy kupują wszystko, co noszą gwiazdy, influencerzy oraz to, do czego namówią ich sprzedawcy. Nie ma się jednak czego obawiać, kiedy masz w sobie pewność i wiesz, jak chcesz dzisiaj wyglądać. Wówczas żadne namowy, ani oferty specjalne Cię nie skuszą. Bycie stylowym to świadomość swoich atutów, umiejętność ich podkreślania i pewność, że każdego dnia wyglądasz najlepiej,  jak możesz.

Tagi

artykuły o nas jak się dobrze ubrać bądź sobą

Opublikowano: 2019-05-06

Zobacz inne artykuły w kategorii Harmonia Życia »

Podziel się na Facebooku

 

Przeczytaj również

przestan-spelniac-oczekiwania-innych-ludzi-jak-wreszcie-byc-soba

Przestań spełniać oczekiwania innych ludzi! Jak wreszcie być sobą?

Jak być sobą? Bycie sobą oznacza szczerość wobec siebie, czyli wyrażanie tego, co w życiu naprawdę czujemy i myślimy. Bycie sobą to odwaga do poszukiwania własnej ścieżki, ponieważ jesteśmy autorami swojego życia.

czytaj dalej »

jak-znalezc-szczescie-psychologia-pozytywna-na-co-dzien

Jak znaleźć szczęście? Psychologia pozytywna na co dzień!

Zawsze mamy wybór. Jasne, że życie czasami przytłacza i napiera, tak, że ciężko uwierzyć, że jeszcze będzie dobrze, jednak w dużym stopniu od naszej postawy zależy czy i na jak długo pogrążymy się w nieszczęściu. 

czytaj dalej »

asertywnosc-nie-jest-sztuka-odmawiania-lecz-sztuka-bycia-soba

Asertywność nie jest sztuką odmawiania, lecz sztuką bycia sobą

Jeżeli zbyt często pozwalasz na to, żeby ludzie przekraczali Twoje granice, zaczynasz kumulować w sobie dużo złych emocji. Z racji tego, że muszą mieć one ujście, prawdopodobnie, co jakiś czas, będziesz mieć potrzebę dogryzania drugiej osobie nawet w normalnej sytuacji życiowej. Nie wiesz skąd bierze się w Tobie to napięcie, a to czysty odwet...

czytaj dalej »

 


 

                                                                                                                   

Piszą dla nas

 

 

Zmiany w Życiu. Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2014-2015
Publikacje zamieszczone na stronach zmiany w życiu.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych w Zmiany w życiu.pl w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
Photos Powered by Shutterstock.com
Wykonanie Agencja Kreatywna PONG, projekt graficzny Adrian Rudzik
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.