Cierpisz na endometriozę? Poznaj książkę, która zmieni Twoje życie na lepsze!

Najnowsze wyniki badań nad endometriozą nie nastrajają optymistycznie… Dziś, po ponad dwóch dekadach intensywnych badań możemy powiedzieć z całą pewnością, że choroba ta bardzo wyniszcza organizm i wywołuje przewlekły stan zapalny, stanowi też najczęstszą przyczynę ciągłego bólu miednicy u kobiet w wieku rozrodczym. Wiemy też, że jest silnie związana z występowaniem owulacji i miesiączki. Zgodnie z aktualną definicją endometriozą nazywa się zespół objawów spowodowanych procesem zapalnym zależnym od poziomu estrogenów, toczącym się głównie w tkankach miednicy, w tym w jajnikach. W związku z zależnością tej choroby od poziomu estrogenów jej diagnozowanie i leczenie są wyjątkowo trudne…

Szacuje się, że na endometriozę cierpi niemal 2 miliony kobiet w Polsce. To najczęstsza przyczyna dolegliwości bólowych w obrębie miednicy mniejszej i bardzo częsta przyczyna niepłodności.

W książce Endometrioza. Leczenie dietą znajdziesz dawkę niezbędnej wiedzy, zalecenia dietetyczne a także 170 prostych przepisów, dzięki którym Twoje posiłki będą zdrowe, smaczne i urozmaicone.

Książka zawiera praktyczne informacje, m.in.:

    • Jakie są objawy endometriozy.
    • Jak wybrać najskuteczniejszą dietę wspierającą leczenie endometriozy.
    • Jak wybierać odpowiednie produkty spożywcze, łączyć je w smaczne i zdrowe posiłki, które zneutralizują objawy i zatrzymają postępującą endometriozę.

Nieleczona endometrioza wpływa destrukcyjnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne kobiety. Negatywnie oddziałuje też na życie najbliższych pacjentki. W porę podjęte leczenie zalecone przez lekarza na podstawie zaawansowania zmian może zatrzymać postęp choroby i przywrócić płodność. Terapie alternatywne zgodne ze współczesną wiedzą medyczną często bywają skuteczne.

Autor

pastedGraphic.png

Dr Hanna Stolińska-Fiedorowicz

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez siedem lat pracowała w Instytucie Żywności i Żywienia. Współpracuje z osobami z problemem nadwagi i otyłości oraz chorób dietozależnych. Wykładowca na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym oraz na studiach podyplomowych na kierunku Żywienie Człowieka w IŻŻ. Często gości w audycjach telewizyjnych i radiowych. Autorka książek, m.in. Jelito drażliwe. Leczenie dietąInsulinooporność. Leczenie dietą, Zdrowe stawy. Leczenie dietą (Wydawnictwo Zwierciadło).

Zachęcamy do lektury!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.