Emocje w Twoich rękach – III edycja kampanii Terapia To Nie Wstyd

Mamy XXI wiek. Żyjemy szybko i intensywnie. Wiele się od nas oczekuje i wiele my sami oczekujemy od siebie. Wymagająca praca, bezustanny rozwój zawodowy, rodzina, łączenie ról i dążenie do perfekcjonizmu – to nasza codzienność.

Zadbaj o zdrowe psychiczne!

Bo zdrowie jest najważniejsze…

Na jednym z pierwszych miejsc stawiamy zdrowie. Bez niego przecież realizacja naszych celów nie jest możliwa. Staramy się więc zapewnić sobie tyle wsparcia jak to tylko możliwe. Prywatna opieka medyczna, a także relaks, urlop w pięknym miejscu, smaczne i zdrowe jedzenie – to elementy, które mają nam pomóc utrzymać się w dobrej formie.

Każdy z nas ma swój sztab wsparcia zdrowia: internistę, ginekologa, dentystę i innych specjalistów – w zależności od potrzeb. Rzadko w tym gronie jest psychoterapeuta. Mimo wykształcenia i uważania się za osoby mądre, światłe i zdolne, rzadko kto traktuje kontakt z psychoterapeutą jako coś tak naturalnego jak kontakt z internistą. Tymczasem zaopiekowanie się emocjami to klucz do pełnej satysfakcji z życia.

Wstydzimy się nawet o tym myśleć. Uważamy, że z psychiką musimy radzić sobie sami. Obawiamy się, co powiedzą inni i obawiamy się sami przed sobą przyznać, że przydałaby się czasem pomoc. CZAS TO ZMIENIĆ! Czas nauczyć się korzystać z pomocy psychoterapeuty tak naturalnie jak z pomocy innych specjalistów. To ani wstyd, ani oznaka słabości. Wprost przeciwnie – to odwaga, mądrość i siła w dążeniu do doskonałego zdrowia. To najlepsza inwestycja w siebie.

Cele Fundacji:

 • Psychoedukacja
 • Wprowadzenie profilaktyki zdrowia psychicznego do codziennego życia
 • Zwiększenie wiedzy Polaków na temat tego kim jest psychoterapeuta, psycholog, psychiatra
 • Uświadomienie szerszego aspektu korzyści, jakie płyną ze wsparcia psychoterapeuty oraz psychiatry
 • Uświadomienie, że terapia jest dla każdego, a nie tylko dla osób z zaburzeniami
 • Uświadomienie, że psychoterapia pomaga w budowaniu zdrowych relacji
 • Uświadomienie, że psychoterapia może zmniejszyć statystyki w zakresie rozwodów w Polsce
 • Uświadomienie, że psychoterapia pomaga zbudować związek i może zmniejszyć statystyki w zakresie ilości samotnych osób w Polsce
 • Uświadomienie, że psychoterapia może zmniejszyć statystyki w zakresie ilości popełnianych samobójstw zarówno przez osoby dorosłe jak i dzieci oraz młodzież w Polsce
 • Odczarowanie stereotypów i przekonań na temat psychoterapii

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce żyć świadomym życiem. Chce być szczęśliwy i pragnie odejść od ograniczających go przekonań, nabytych schematów. Dla kobiet i mężczyzn, którzy marzą o prawdziwej i zdrowej relacji. Dla par, dla rodziców i dla wszystkich którzy chcą postawić na SIEBIE oraz na swoje szczęście.

NIE BÓJMY SIĘ PROSIĆ O POMOC, GDY EMOCJE BIORĄ GÓRĘ
Ten rok jest dla nas szczególny z dwóch powodów:
 • po pierwsze działamy pod Honorowym Patronatem Ministerstwo Zdrowia,
 • po drugie współpracujemy z Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego.
W związku z tym akcja na Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom będzie miała miejsce w miastach w całej Polsce.

Terapiobus – przyjdź i spotkaj się z nami!

Terapiobus swój przystanek ma 9 i 10 września w Warszawie na Placu Defilad. Razem z psychologami i psychoterapeutami będziemy na Was czekać od godziny 10 do 18, więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

Więcej o kampanii znajdziesz na www.terapiatoniewstyd.pl

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.