Gold Rush 2015 – epicka wyprawa na Yukon!

Poszukiwani ludzie do ryzykownej wyprawy. Niska płaca, okrutne zimno, miesiące całkowitej, ciągłej ciemności, niebezpieczeństwo, bezpieczny powrót wątpliwy. Sława i honory w przypadku sukcesu.
sir Ernest Shackelton

Na tak sformułowane przez Ernesta Shackeltona ogłoszenie odpowiedziało w 1914 roku aż pięć tysięcy osób. Wierzymy, że dziś jest równie dużo takich ludzi, aczkolwiek przed realizacją marzeń powstrzymuje ich przywiązanie do utartych i łatwych ścieżek “cywilizowanego świata”, które w ostatecznym rozrachunku za często prowadzą do pracowania dla pieniędzy wydawanych wyłącznie na konsumpcję.

Cel projektu:

Celem naszej wyprawy jest udowodnienie, że realizacja szalonych marzeń z dzieciństwa jest możliwa przy odpowiedniej ilości zapału i wytrwałości. Wystarczy zapytać osoby z najbliższego otoczenia czy kiedykolwiek marzyły o byciu żeglarzem, poszukiwaczem złota, bohaterem przemierzającym stepy konno czy zdobywcą szczytów lub jaskiń. Jesteśmy zdania, że większość z nich odpowie – tak. My chcemy im powiedzieć – zróbcie to!

Z takim przesłaniem chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy ludzi. Zrobimy to dzięki cyklowi opowiadań z wyprawy umieszczonemu na blogu, stronie na facebooku, a jak spotka się z zainteresowaniem, wydanemu w formie papierowej. Doskonałym środkiem do propagowania takiej postawy jest też sama promocja naszego projektu umieszczonego na PolakPotrafi.

Celem praktycznym naszej wyprawy jest opalikowanie 3 złotonośnych działek na Yukonie, w pobliżu legendarnych terenów złotonośnych, jednakże w rejonie jeszcze niewyeksploatowanym. Aby tego dokonać wyruszymy ze stolicy Yukonu – miasta Whitehorse i w canoe spłyniemy rzekami Big Salmon i Yukon startując z Quite Lake. Po miesiącu dotrzemy do miejscowości Carmacks, biorącej swą nazwę od odkrywcy złota z 1896 w legendarnym strumieniu Bonanza nieopodal Klondike. Po drodze dokonamy licznych testów strumieni wykazujących obecność skał kwarcowych, które są nieodłącznym elementem procesu tworzenia się złota. W miejscu najbardziej obiecującym „opalikujemy” trzy działki złotonośne, a następnie po rejestracji w lokalnym urzędzie rejestracyjnym wejdziemy w ich posiadanie na prawach dzierżawy z możliwością pozyskania złota z osadów takimi metodami jakie stosowane były sto lat temu. 

O nas:

Członkowie wyprawy to Marta, Tomek i Paweł. Jesteśmy trójką młodych osób w wieku między 25 a 30 lat. Połączyła nas pasja do podróżowania i chęć odkrywania tego co nieznane. Stanowimy zgraną paczkę, a w zasadzie prawie rodzinę, bowiem Tomek i Paweł są braćmi, a Marta i Tomek to para. Ciekawym zbiegiem okoliczności trójkę historycznych odkrywców złota w Klondike, w strumieniu Rabit Creek (później przemianowanym na Bonanza Creek) łączyły podobne relacje.

Marta jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Warszawskiego. Ukończyła filozofię, kognitywistykę i bioetykę. Jej pasje to jazda konna, aikido oraz nauki kognitywne. Gorączką złota zaraziła się od Tomka, który od kilku lat skrupulatnie planuje wyprawę na Yukon. Marta zawsze marzyła aby przeżyć przygodę życia i sprawdzić się w dziczy, gdzie codziennie będzie walczyć o przetrwanie. Spartańskie warunki nie są jej obce, gdyż od lat bierze udział w wielodniowych rajdach konnych. Na wyprawie oprócz wykonywania wszystkich rutynowych czynności członka zespołu jak wiosłowanie, kopanie – będzie dbać o pisemną i fotograficzną dokumentację z wyprawy. Ponadto pragnie poddać próbie swoje polowe umiejętności kulinarne, gdyż na co dzień jest naprawdę świetnym kucharzem.

Paweł jest świeżo upieczonym absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale fizyki. Jego pasją są podróże i lotnictwo, był pilotem szybowcowym. Praktyczne podejście, spokój oraz zdolności analityczne sprawiają, że w sposób naturalny jest najodpowiedniejszą osobą do zajmowania się stroną logistyczną wyprawy. Zamiłowanie do majsterkowania i szukania nowych rozwiązań napawają pozostałych członków wyprawy nadzieją na szczęśliwy powrót mimo ewentualnych trudności jak na przykład połamane wiosła czy dziura w dnie canoe.

Tomek jest instruktorem nurkowania i aikido choć przez ostatnie kilka lat szukał swojej drogi życiowej realizując się głównie poprzez podróże w różne części świata. Zafascynowany szczególnie strefą borealną odbył dwa lata temu samotną wyprawę na Alaskę i Yukon przechodząc szlak Chilkoot i spływając kajakiem rzeką Yukon. Wyprawa ta, głównie za sprawą spotkanych po drodze ludzi, pozwoliła mu dostrzec, że można żyć z pasją nie porzucając swoich ideałów dla zabezpieczenia aspektów materialnych. Pragnie promować taki styl życia. Zrozumiał także, że prawdziwie wartościowych rzeczy dokonuje się w towarzystwie osób bliskich i przyjaciół. 

 

Dowiedz się więcej i wesprzyj projekt na stronie PolakPotrafi.pl! – https://polakpotrafi.pl/projekt/gold-rush-2015

Avatar
Anna Węgrzyn

JEŚLI POTRZEBUJESZ: - wydobycia swojego potencjału zawodowego, - pomocy w budowaniu wizerunku swojego i firmy, - wsparcia w procesie zmiany pracy, - wsparcia w procesie zmiany swojego życia na lepsze, NIE CZEKAJ! SKONTAKTUJ SIE JUŻ DZIŚ! aw@annawegrzyn.pl Kim jestem i co robię: Z wykształcenia prawnik, z doświadczenia księgowa, dyr. HR, sprzedaży i marketingu, z powołania i zamiłowania coach International Coaching Community. Jako coach pomagam firmom, ich pracownikom a także indywidualnym klientom wydobyć wszystkie najlepsze cechy z siebie i innych, by móc je wykorzystać w drodze do wspólnego sukcesu. Dla moich klientów słowa takie jak motywacja, potencjał osobisty, rozwój zaczynają nabierać znaczenia, kiedy we współpracy ze mną uświadamiają sobie, jak wymierny może być efekt ich starań, gdy potrafią zarządzać własnymi naturalnymi umiejętnościami. To największa satysfakcja w mojej pracy być świadkiem zmian, które czynią człowieka szczęśliwszym. Dlaczego tu jestem? Magazyn Zmiany w Życiu to realizacja moich marzeń. Stworzyłam to miejsce aby pomagać innym w znalezieniu drogi do siebie i do prawdziwej radości z życia. Ludzie, których poznałam w procesie przygotowań i realizacji projektu tylko utwierdzili mnie w przekonaniu, że to właściwa droga. Dziękuję Wszystkim za wsparcie. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem wierna swoim zasadom Nigdy nie zrobiłam niczego wbrew sobie dla korzyści. Wszystkie decyzje w moim życiu były podyktowane sercem. Efekt jest cudowny, mogę powiedzieć z pełną satysfakcją, że niczego nie żałuję i wszystko w życiu zrobiłabym tak samo. Moje słabości: Niecierpliwość i coraz gorzej znoszę poranne wstawanie. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: perfumy Cerruti 1881 różowe, pierwszą butelkę kupiłam za większą część mojego wynagrodzenia i do dziś pamiętam uczucie radości, jakie mi towarzyszyło przy zakupie. Od tamtej pory zawsze mam je na półce, nawet patrząc na butelkę uczucie powraca. Do tego płyta Yanni i jego „One man's dream”. Największa zmiana w moim życiu: Moje życie to ciągłe poszukiwania i zmiany. Największe i najtrudniejsze miały miejsce w 2012 roku. Przestałam się uśmiechać i w głębi duszy czułam, że powinnam być w innym miejscu. Dlatego w jednym momencie zdecydowałam się zostawić ówczesną rzeczywistość i znaleźć nową drogę na każdej płaszczyźnie. Miejscowość: Warszawa

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.