Inspiracja w roli głównej

http://centrumzmianywzyciu.plCzasami każda minuta potrafi być nudna. Wtedy najczęściej siedzisz i zastanawiasz się nad tym, dlaczego tak jest. Nie wiesz do końca, czy chce Ci się jeść, czy może jesteś smutny albo stało się coś, z czym nie możesz sobie poradzić. Jedyne co wiesz, to to, że siedzisz przed telewizorem, przerzucasz kanały i szukasz czegoś dla siebie.

Czym jest inspiracja?

Inspiracja jest tym zjawiskiem, bez którego nie istniałyby sztuka, literatura, postęp technologiczny czy też każda inna rzecz, w której kreatywność odgrywa jedną z głównych ról. To właśnie dzięki inspiracji możemy teraz z lubością zaczytywać się w dziełach pisarzy, spędzać godziny w galeriach wpatrując się w obrazy Van Gogha, Moneta i Rembrandta, czy też cieszyć się z tego, że nasz telefon może zrobić zdjęcie miejsca, w którym teraz jesteśmy.

Inspiracją może być wszystko. Może to być zachód słońca nad doliną, doświadczanie silnej emocji lub też ta chwila, kiedy doznajemy jakiegoś olśnienia. Słownik języka polskiego definiuje słowo „inspiracja” jako „natchnienie, zapał twórczy” lub też „wpływ wywierany na kogoś, sugestię”. Według mnie inspiracja jest czymś nienamacalnym. To doświadczenie, którego nie da się jednoznacznie określić czy też zdefiniować, gdyż można ją czerpać ze wszystkiego i z niczego w tej samej chwili.

Co jest Twoją inspiracją?

Każdy z nas ma swoją inspirację. Ważne, żebyśmy widzieli w sobie ten impuls, bo nic innego nie potrafi nas tak pozytywnie ładować, dodawać energii do życia i działania. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co Cię inspiruje?

  • Miejsca

Są takie miejsca, do których lubisz chodzić, lubisz w nich spędzać czas, lubisz tam po prostu być. Jest w tych miejscach coś, co Cię zachwyca. Czasami nawet zapiera Ci dech w piersiach, gdyż ich piękno przepełnia każdą, nawet najmniejszą komórkę w Twoim ciele. Po powrocie stamtąd czujesz się spokojny, zrelaksowany, odprężony. Po kontakcie z takim miejscem widzisz zdecydowanie więcej energii w sobie, pojawiają się nowe pomysły. Czujesz, że żyjesz.

  • Ludzie

Są to osoby, z którymi lubisz spędzać czas. Podziwiasz ich za to, jacy są i za to, co robią w swoim życiu. Dyskusje z nimi sprawiają, że czasami chciałbyś powiedzieć „co ty wiesz o życiu”, „w ogóle mnie nie rozumiesz” – jednak dobrze wiesz, że kiedy pojawiają się w Tobie te myśli, to jest to moment Twojego intelektualnego fermentu, po którym przychodzi: „aha… no tak… teraz już wiem co robić”. Są nieustannym źródłem pomysłów dla Ciebie. Dzięki temu, że jesteś z nimi i dajesz sobie ten intelektualny ferment, wiesz, że każda rozmowa jest inspiracją do pozytywnych zmian w Twoim życiu.

  • Doświadczenia – przeżycia

Czasem pojawia się w Tobie wdzięczność wobec doświadczeń za to, że są takie, jakie są, były takie, jakie były, będą takie, jakie będą – bo bez nich nie byłbyś w tym miejscu, w którym jesteś teraz. Pamięć o tym wszystkim sprawia, że każde – nawet negatywne – doświadczenie „czegoś” może być momentem, w którym nauka z niego płynąca będzie inspiracją do kolejnych działań.

  • Podróże

To jest ten moment, kiedy jesteś poza domem. W tej chwili najbardziej liczą się dla Ciebie mapa w ręku, butelka wody i ulubione ciasteczka w plecaku. Nogi niosą Cię w nieznane. Masz w sobie chęć odkrywania tego, co nieodkryte. Nic wtedy nie jest przeszkodą. Wszystko jest proste i jasne. Nic Cię nie ogranicza. Chcesz jeszcze i jeszcze… Każda podróż to nowe doświadczenie siebie. A każde doświadczenie siebie to nowa inspiracja do działania.

  • Książki

Są takie książki, które pamiętasz do teraz. Takie, które są dla Ciebie ważne, gdyż dzięki nim znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania. Pomogły Ci w trudnych chwilach. Czytając je, byłeś w innym świecie – świecie pełnym tego, czego czasami brakuje w Twoim życiu. To książki, które nadal stoją na Twojej półce i kiedy masz gorszą chwilę, wracasz do swoich ulubionych fragmentów w poszukiwaniu inspiracji.

  • Cytaty

Są z Tobą słowa innych ludzi, dzięki którym czujesz, że wszystko jest możliwe. Niezależnie co się dzieje, te słowa sprawiają, że są w Tobie spokój, motywacja do działania, pozytywna energia do życia.

Co Ci dają inspiracje?

Moją inspiracją jest uważność i doświadczanie siebie w tym wszystkim, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz mnie. Dzięki zatrzymaniu i spojrzeniu na swoją rzeczywistość tu i teraz, mam dostęp do swojego potencjału, mocy i intuicji. Z tej przestrzeni moje działanie jest bardziej moje 🙂 – tj. zgodne ze mną i z tą prawdą, którą czuję, słyszę i widzę w sobie.

Moje inspiracje dają mi przede wszystkim możliwość stworzenia swojej własnej definicji inspiracji. Dla mnie jest to ten wewnętrzny stan, kiedy słyszę w sobie słowa: „wow… to jest fajne”, „to ma sens….”. Czuję wtedy, że moje ciało jest zrelaksowane. Moje myśli płyną wolno i spokojnie, a czasami w ogóle ich nie ma, bo jest tylko ten stan fajnej, spokojnej energii. Jestem w Tu i Teraz, i widzę jak moc obecności ładuje każdą komórkę mojego ciała tym wszystkim, co najlepsze dla mnie w tej chwili, w tym właśnie momencie.

Co możesz zrobić teraz?

Weź kartkę papieru i długopis. Usiądź w swoim ulubionym miejscu i weź kilka głębokich oddechów. Następnie zapisz to, co się w Tobie pojawiło jako odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Co jest moją inspiracją?
  2. Jak poznaję, że to jest moja inspiracja?
  3. Jaka jest moja definicja inspiracji?
  4. Co daje mi moja inspiracja?

Jeśli masz ochotę podzielić się ze mną swoimi refleksjami, to napisz do mnie 🙂

Avatar
Agnieszka Szczepaniak

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ, JEŚLI: chcesz zobaczyć jak wygląda Twoja rzeczywistość Tu i Teraz chcesz posłuchać siebie z poziomu myśli, emocji, ciała chccesz zmiany w takich obszarach jak: pewność siebie, asertywność, związki, relacje z innymi, rozwój życia zawodowego, nowe możliwości zawodowe, równowaga w życiu osobistym i zawodowym, zdrowie, dobre samopoczucie, organizacja życia osobistego, zarządzanie czasem, zarządzanie ludźmi, przywództwo chcesz wsparcia w wydobyciu swojego potencjału w ramach eksplorowanego zagadnienia chcesz wsparcia w kreowaniu rzeczywistości, która będzie obfitować w najlepsze dla Ciebie rozwiązania w trakcie Twojej drogi do celu  Kim jestem i co robię: Zen Coach, terapeuta TSR, praktyk Soul Body Fusion, Bycie Coachem to dla mnie ciągła inspiracja do rozwoju, przebywanie w tu i teraz oraz duża radość z osiągnięć osób, z którymi pracuje. To również bycie w zmianie oraz możliwość obserwacji, jak w sposób naturalny następuje odblokowanie pokładów wewnętrznej siły i mocy drugiego człowieka, co w konsekwencji ułatwia mu realizację różnorakich celów z płaszczyzny prywatnej i zawodowej. Od ponad 11 lat działam w biznesie, wspierając ludzi i procesy w zakresie sprzedaży, rekrutacji i szkoleń. Idee biznesowe, które są mi bliskie, to przede wszystkim koncepcja pracy na mocnych stronach, która mocno czerpie z wewnętrznych zasobów oraz przekonanie, że to co jest sprzyjające w rozwoju to budowanie takich sytuacji, które biorą pod uwagę potencjał i możliwości ludzi. Dlaczego tu jestem: Jedno z moim mott życiowych to słowa N.D. Walsha „Jedyne co w życiu pewne to ciągła zmiana”. Z mojej perspektyw ten cytat mówi o naturalności procesu życia. Słyszę w tych słowach odwagę do tego, żeby być sobą, żeby podążać za tym, co jest dla mnie dobre i w zgodzie ze mną. Wszystko zależy od tego, jak ja patrzę na zmianę. Czy jest to coś, co mnie paraliżuje i obezwładnia, czy też jest to moment na doświadczenie siebie i wyniesienia z tego doświadczenia nauki, wniosków, refleksji. Z czego jestem dumna w moim życiu: Z bycia sobą :) Moje słabości: Czekolada i podróże :) Mój sprawdzony sposób na zły humor: Wówczas stosuję moje ulubione pytanie – Co się dzieje teraz? Największa zmiana w moim życiu: Każdy dzień jest dla mnie zmianą. Doświadczam siebie w życiu na wielu polach i to, co teraz wydaje mi się mało znaczącym wydarzeniem, za chwilę okazuje się preludium do dużych zmian w moim życiu :) :) :)

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.