Mamo, zadbaj o siebie! Pamiętaj! Szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko.

Kiedy w życiu kobiety pojawia się dziecko, to świat z dnia na dzień się zmienia. Już czas ciąży sprawia, że psychika przestawia się na opiekuńczość, dawanie, wspieranie. Bywają też sytuacje, w których radość miesza się z bólem, stresem czy nawet depresją. W każdej z tych sytuacji jest to czas wyjątkowy dla kobiety, bo właśnie w jej życiu pojawiła się nowa rola – MATKA. Rola, na którą część kobiet jest przygotowana bardziej, a część mniej. Każda kobieta ma swoją wizję bycia matką, dla jednej będzie to pozostanie w domu i wielomiesięczna lub wieloletnia opieka nad dzieckiem, dla innej szybki powrót do pracy. Ważne, aby każda kobieta zrobiła to, co czuje i to, co jest dla niej ważne w danym momencie. Oczywiście należy pamiętać, że czas dziecka z mamą w początkowej fazie jest bardzo istotny, ale nie oceniajmy negatywnie, jeśli ktoś podejmuje inną decyzje.

W byciu mamą najczęściej skupiamy się na tym, jakie jesteśmy dla dziecka, ale często zapominamy, jakie jesteśmy w tym czasie dla samych siebie lub dla partnera. Wchodzimy w rolę mamy, zapominając często, że nadal jesteśmy kobietami. Stajemy się matkami dzieci swoich partnerów, a wychodzimy z roli partnerek, kochanek. Nie mówimy tu o czasie połogu, kiedy kobieta potrzebuje uważności i miłości dla siebie, ale o momencie, kiedy już ten czas minie. Innym razem wchodzimy całą sobą w rolę mamy i zapominamy o sobie, o czasie, kiedy możemy zadbać o swoją kobiecość. Rola mamy przejmuje kontrolę nad naszym życiem, nie pozwalamy sobie na spotkania z przyjaciółką, wyjście na zakupy, na manicure lub inne przyjemności, a nawet jeśli wyjdziemy, to mamy poczucie winy, że zostawiłyśmy dziecko. Tymczasem w myśl procedurze z samolotu – najpierw załóż maskę sobie, a później dziecku – warto dać uwagę również sobie. Jeśli chcemy być dla naszego dziecka wsparciem i autorytetem na długie lata, to warto zainwestować we własną edukację, rozwój oraz być ciekawym nowinek czasów, w których żyjemy, a nie tylko bazować na doświadczeniu mam i babć. One też są ważne, ale największą wartość dadzą w połączeniu z własnym doświadczeniem i wiedzą specjalistów dostosowaną do czasów, w których żyjemy. Świat się zmienia, więc czy tego chcemy, czy nie, my też się zmieniamy, a przynajmniej warto, aby tak było. Ostatni czas pokazał nam szczególnie, jak ulotne może być to, co nas otacza i dlaczego warto postawić na świadomą kobiecość, świadome macierzyństwo i partnerstwo.

Anna Węgrzyn

Z okazji DNIA MATKI, zapraszamy wszystkie zainteresowane wspieraniem swojej kobiecości kobiety na bezpłatny webinar z Anną Węgrzyn – strategiem zmian, coachem i mediatorem. Na co dzień pracuje zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami nad zmianą życia, poprawą jego jakości. Jest założycielką stacjonarnego Centrum Zmiany w Życiu, z którym współpracujemy w zakresie wsparcia psychologicznego naszych pacjentów, oraz magazynu motywacyjnego zmianywzyciu.pl.

Webinar odbędzie się w dniu 2 czerwca 2020 roku o godz. 18:00 na zamkniętej grupie  „BYĆ KOBIETĄ CZYLI KIM?” Dołącz do grupy już dzisiaj i ciesz się swoją kobiecością!

Szczegóły, pytania pod numerem telefonu 692-803-888 lub na email: marketing@zmianywzyciu.pl

  • Data: 2 czerwca 2020, 18:00
  • Prowadzący Anna Węgrzyn, coach ICC, mediator, założycielka Centrum
  • Cena: bezpłatny
Avatar
Anna Węgrzyn

JEŚLI POTRZEBUJESZ: - wydobycia swojego potencjału zawodowego, - pomocy w budowaniu wizerunku swojego i firmy, - wsparcia w procesie zmiany pracy, - wsparcia w procesie zmiany swojego życia na lepsze, NIE CZEKAJ! SKONTAKTUJ SIE JUŻ DZIŚ! aw@annawegrzyn.pl Kim jestem i co robię: Z wykształcenia prawnik, z doświadczenia księgowa, dyr. HR, sprzedaży i marketingu, z powołania i zamiłowania coach International Coaching Community. Jako coach pomagam firmom, ich pracownikom a także indywidualnym klientom wydobyć wszystkie najlepsze cechy z siebie i innych, by móc je wykorzystać w drodze do wspólnego sukcesu. Dla moich klientów słowa takie jak motywacja, potencjał osobisty, rozwój zaczynają nabierać znaczenia, kiedy we współpracy ze mną uświadamiają sobie, jak wymierny może być efekt ich starań, gdy potrafią zarządzać własnymi naturalnymi umiejętnościami. To największa satysfakcja w mojej pracy być świadkiem zmian, które czynią człowieka szczęśliwszym. Dlaczego tu jestem? Magazyn Zmiany w Życiu to realizacja moich marzeń. Stworzyłam to miejsce aby pomagać innym w znalezieniu drogi do siebie i do prawdziwej radości z życia. Ludzie, których poznałam w procesie przygotowań i realizacji projektu tylko utwierdzili mnie w przekonaniu, że to właściwa droga. Dziękuję Wszystkim za wsparcie. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem wierna swoim zasadom Nigdy nie zrobiłam niczego wbrew sobie dla korzyści. Wszystkie decyzje w moim życiu były podyktowane sercem. Efekt jest cudowny, mogę powiedzieć z pełną satysfakcją, że niczego nie żałuję i wszystko w życiu zrobiłabym tak samo. Moje słabości: Niecierpliwość i coraz gorzej znoszę poranne wstawanie. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: perfumy Cerruti 1881 różowe, pierwszą butelkę kupiłam za większą część mojego wynagrodzenia i do dziś pamiętam uczucie radości, jakie mi towarzyszyło przy zakupie. Od tamtej pory zawsze mam je na półce, nawet patrząc na butelkę uczucie powraca. Do tego płyta Yanni i jego „One man's dream”. Największa zmiana w moim życiu: Moje życie to ciągłe poszukiwania i zmiany. Największe i najtrudniejsze miały miejsce w 2012 roku. Przestałam się uśmiechać i w głębi duszy czułam, że powinnam być w innym miejscu. Dlatego w jednym momencie zdecydowałam się zostawić ówczesną rzeczywistość i znaleźć nową drogę na każdej płaszczyźnie. Miejscowość: Warszawa

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.