Tylko nie panikuj! „Nie wszystko będzie źle” – premiera książki

Często słyszymy, że natura Polaków to narzekanie. Dużo łatwiej zobaczyć nam rzeczy, których nie ma niż to co już w życiu osiągnęliśmy. W domu często słyszymy, że mama lub tata martwią się o nas, kiedy w rzeczywistości chcą powiedzieć, że nas kochają. Zamartwianie się towarzyszy nam od dziecka i często myślimy, że to naturalne aby mieć obawy przy podejmowaniu większości decyzji.  Mamy zbyt mało zaufania do siebie i najczęściej poszukujemy na zewnątrz recepty na zadowolenie z życia. Tymczasem szczęście i spokój są bliżej niż myślisz.

Zapraszam do wspaniałej lektury dr Kathleen Smith, licencjonowanej terapeutki. Przeczytaj i dowiedz się gdzie jest źródło Twojego niepokoju? 

Anna Węgrzyn – Strateg Zmian, założycielka portalu Zmiany w Życiu

 

W głowie masz gonitwę myśli i paraliżuje cię niewytłumaczalny niepokój?

Relacje z bliskimi zamiast nieść wsparcie, jeszcze bardziej cię stresują?

Zwykłe zadania przypominają goniącego cię niedźwiedzia?

3 czerwca ukaże się Nie wszystko będzie źle, czyli poradnik, jak poradzić sobie z gonitwą myśli, niepokojem i lękiem w czasach, gdy ilość bodźców i stresu jest wyższa, niż kiedykolwiek wcześniej.

W czasach, gdy ilość bodźców i stresu jest wyższa niż kiedykolwiek, lęk wydaje się normą – jednak nią nie jest. Tylko nie panikuj! Nie wszystko będzie źle. 🙂 

Autorytet w dziedzinie psychologii przedstawia metodę trzech kroków, dzięki której zmierzysz się ze swoim niepokojem, przejmiesz nad nim kontrolę oraz sam zdecydujesz, jak na niego reagować:

Krok 1 – obserwuj swoje myśli i emocje,

Krok 2 – oceniaj sytuację i opanuj emocjonalny chaos,

Krok 3 – powstrzymaj automatyczne reakcje lękowe i naucz się odpowiadać zamiast reagować.

Dzięki praktycznym ćwiczeniom, historiom ludzi takich jak ty i ogromnemu arsenałowi narzędzi opisanych w tym poradniku (ze sporą dawką zdrowego humoru!) przekonasz się, że z lękiem można wygrać, a stan zen to coś więcej niż miejska legenda.

***

„Idealne połączenie twardych faktów i pokrzepiającej mądrości, które pomaga zrozumieć, skąd bierze się nasz niepokój, a następnie skutecznie go okiełznać”.

Sarah Knight, autorka bestsellerowej „Magii olewania”

Dr Kathleen Smith – licencjonowana terapeutka, publikuje dla magazynów takich jak „New York Times”, „Slate” czy „Lifehacker”. Poradnik Nie wszystko będzie źle stworzyła
w oparciu o terapeutyczną metodę behawioralno-poznawczą
popartą latami profesjonalnego doświadczenia.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.