Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Dzień Zdrowia

W sobotę 20 czerwca, na Uczelni Łazarskiego odbędzie się IV edycja akcji profilaktycznej Dzień Zdrowia. Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji specjalistów, wykonać szereg podstawowych badań, a także dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy. 

Celem akcji zorganizowanej przez Uczelnię Łazarskiego jest promocja zdrowia, popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i edukacja społeczeństwa w tym zakresie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

 – W przygotowanych punktach konsultacyjnych będzie można zbadać poziom cukru we krwi, wykonać spirometrię oraz badanie słuchu, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Do dyspozycji pacjentów będą m.in. dietetycy, psycholodzy oraz pulmonolog. Podczas trzech poprzednich edycji przeprowadzono w sumie 3,1 tys. badań i konsultacji specjalistycznych – mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego, która od wielu lat angażuje się w liczne akcje społeczne dla mieszkańców Warszawy i okolic.

W trakcie Dnia Zdrowia zostanie udostępniony specjalny ambulans, w którym rodzice będą mogli nieodpłatnie wykonać profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezbolesne i w pełni bezpieczne. Będzie je można wykonać w ramach programu “NIE nowotworom u dzieci”. Obowiązują wcześniejsze zapisy u organizatora. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Ponadto pacjenci z problemami ortopedycznymi, ale także wszyscy zainteresowani profilaktyką oraz zadbaniem o swoje zdrowie, będą mogli skorzystać z konsultacji dyplomowanego fizjoterapeuty. Przeprowadzi on m.in. diagnostykę, a także zaproponuje harmonogram rehabilitacji po przebytych urazach i kontuzjach. Będzie również możliwość skorzystania ze specjalistycznego masażu. 

W tym dniu będzie można także wykonać badanie składu ciała, pozwalające skontrolować wpływ diety na sylwetkę, przybieranie masy mięśniowej czy wiek metaboliczny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił w popularnej formie rekreacji, jaką jest nordic walking. W trakcie akcji przewidziano również profesjonalny pokaz Zumba Fitness, łączący taniec i aerobik. Nie zabraknie także porad dietetycznych, motywacyjnych i treningowych. O zasadach właściwego odżywiania, dobrze zbilansowanej diecie czy skutecznych sposobach na poprawienie kondycji będzie można dowiedzieć się od Marty Frankel, licencjonowanej instruktorki Zumba Fitness.

Kiedy:

20 czerwca 2015 r., godzina 10:00 – 15:00

Gdzie:

Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43 (10 minut pieszo od stacji metra Wilanowska)

Uczelnia Łazarskiego aktywnie prowadzi politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, poprzez realizację szeregu akcji, w tym m.in. Dzień Dawcy Szpiku, Dzień Prawa, a także  Akademię Europejską Dariusza Rosatiego oraz Angielski dla dzieci z sąsiedztwa. 

Więcej informacji znajduje się w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego (www.absolwenci.lazarski.edu.pl)

 

Fot. i tekst – materiały organizatora

Avatar
Anna Węgrzyn

JEŚLI POTRZEBUJESZ: - wydobycia swojego potencjału zawodowego, - pomocy w budowaniu wizerunku swojego i firmy, - wsparcia w procesie zmiany pracy, - wsparcia w procesie zmiany swojego życia na lepsze, NIE CZEKAJ! SKONTAKTUJ SIE JUŻ DZIŚ! aw@annawegrzyn.pl Kim jestem i co robię: Z wykształcenia prawnik, z doświadczenia księgowa, dyr. HR, sprzedaży i marketingu, z powołania i zamiłowania coach International Coaching Community. Jako coach pomagam firmom, ich pracownikom a także indywidualnym klientom wydobyć wszystkie najlepsze cechy z siebie i innych, by móc je wykorzystać w drodze do wspólnego sukcesu. Dla moich klientów słowa takie jak motywacja, potencjał osobisty, rozwój zaczynają nabierać znaczenia, kiedy we współpracy ze mną uświadamiają sobie, jak wymierny może być efekt ich starań, gdy potrafią zarządzać własnymi naturalnymi umiejętnościami. To największa satysfakcja w mojej pracy być świadkiem zmian, które czynią człowieka szczęśliwszym. Dlaczego tu jestem? Magazyn Zmiany w Życiu to realizacja moich marzeń. Stworzyłam to miejsce aby pomagać innym w znalezieniu drogi do siebie i do prawdziwej radości z życia. Ludzie, których poznałam w procesie przygotowań i realizacji projektu tylko utwierdzili mnie w przekonaniu, że to właściwa droga. Dziękuję Wszystkim za wsparcie. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem wierna swoim zasadom Nigdy nie zrobiłam niczego wbrew sobie dla korzyści. Wszystkie decyzje w moim życiu były podyktowane sercem. Efekt jest cudowny, mogę powiedzieć z pełną satysfakcją, że niczego nie żałuję i wszystko w życiu zrobiłabym tak samo. Moje słabości: Niecierpliwość i coraz gorzej znoszę poranne wstawanie. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: perfumy Cerruti 1881 różowe, pierwszą butelkę kupiłam za większą część mojego wynagrodzenia i do dziś pamiętam uczucie radości, jakie mi towarzyszyło przy zakupie. Od tamtej pory zawsze mam je na półce, nawet patrząc na butelkę uczucie powraca. Do tego płyta Yanni i jego „One man's dream”. Największa zmiana w moim życiu: Moje życie to ciągłe poszukiwania i zmiany. Największe i najtrudniejsze miały miejsce w 2012 roku. Przestałam się uśmiechać i w głębi duszy czułam, że powinnam być w innym miejscu. Dlatego w jednym momencie zdecydowałam się zostawić ówczesną rzeczywistość i znaleźć nową drogę na każdej płaszczyźnie. Miejscowość: Warszawa

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.