W pogoni za zagubionym czasem

Jesteśmy niezwykle zabieganym społeczeństwem. Ciągle za czymś gonimy – za sukcesem, pieniędzmi. Obowiązek goni obowiązek. A my w tym zabieganiu często zapominamy o tym, co w tym całym codziennym zgiełku najważniejsze – o nas, naszych pasjach, przyjemnościach i przede wszystkim, naszych najbliższych. Pytanie jak „odzyskać” czas? Jest na to kilka sposobów.  

Na początek spróbuj zastosować się do kilku prostych zasad i przydatnych porad, dzięki którym Twoja doba w końcu pomieści i obowiązki i przyjemności!

Skup się na tym, co dla CIEBIE najważniejsze!

Spójrz krytycznym okiem na twoje plany. Jak wygląda twoja lista celów? Jak wygląda lista „rzeczy do zrobienia”? Jesteś pewna, że wszystko, co się na niej znajduje, jest naprawdę ważne? Może część z tych rzeczy wpisujesz z przyzwyczajenia? Może nawet technologia sama podsuwa ci skuteczne rozwiązania, dzięki którym mogłabyś zaoszczędzić cenny czas? Unikaj robienia rzeczy, które nie mają dla ciebie znaczenia. Zamiast zmywania ręcznego używaj zmywarki, zamiast zajmować się prasowaniem wykorzystaj moc pary, aby redukować zagniecenia już w trakcie prania. Dzięki wykorzystaniu funkcji parowej w pralce Amica z linii Dream Wash ubrania po wyschnięciu można od razu ułożyć w szafie – bez prasowania! 

Krok po kroku do celu

Nie zdobędziesz świata w jeden wieczór! Jeśli wiesz, że czeka cię naprawdę duże zadanie, np. przeprowadzka, ważny egzamin, albo sprzątanie całego domu przed świętami zacznij od rozbicia go na dużo mniejsze zadania. Zacznij pracę możliwie wcześniej – na przestrzeni czasu będziesz obserwować postępy, co będzie działało na ciebie dodatkowo motywująco. Obiecujemy, to działa! Jeśli widzisz ogromną stertę prania – zaplanuj do przodu! Skorzystaj z funkcji Gotowe za… np. tak, żeby pralka zakończyła pracę wtedy, gdy wrócisz do domu z pracy. Jeśli akurat się przeprowadzasz – przenoś się systematycznie, pudło po pudle. Zdziwisz się jak szybko i niemal bez wysiłku  będziesz mieć ciężką przeprowadzkę za sobą!

Idealny domowy pomocnik!

Wyobraź sobie, że nagle zyskujesz kilkanaście minut dziennie. Wydaje się niewiele, ale pomyśl, że nawet kwadrans spędzony przy desce do prasowania w ciągu dnia, w skali tygodnia daje nam już dwie godziny! Na co wykorzystasz zaoszczędzony czas? Pomyśl, że 15 minut to jest dokładnie tyle, ile spędzasz dziennie przy desce do prasowania. A co gdybyś już nigdy więcej nie musiała prasować? Gdyby ubrania prosto z pralki były już wyprasowane? Brzmi futurologicznie? Przyszłość jest dziś. Amica właśnie wypuściła innowacyjny model pralki Amica DAW 8143 DSiBTO. Urządzenie wyposażone jest w szereg nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą ci zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, tylko podczas wykonywania codziennych domowych prac. Przede wszystkim będzie to system prania parowego SteamTouch, który na pewno chcesz poznać! Nie dość, że tkaniny potraktowane parą są niezwykle delikatne i przyjemne w dotyku, to na dodatek nie musisz ich prasować! Unikalny system prania parowego zastosowany w pralce Amica usuwa do 70% wszystkich zagnieceń. W przypadku większości tkanin dodatkowe prasowanie okazuje się zupełnie zbędne! A jeżeli zapomnisz o pozostawionej gdzieś koszulce – możesz dorzucić ją do bębna pralki w dowolnym momencie dzięki rozwiązaniu Add+! Inne niezwykle sprytne rozwiązanie to system OptiDose. Samodzielnie dozuje ilość płynnych środków piorących i dostosowuje je do rodzaju tkanin i poziomu załadowania pralki. Nigdy więcej nie musisz już się martwić o nadmiar lub niedobór detergentów. 

Czas to pieniądz, wiedzą o tym wszyscy zabiegani. Nie mamy czasu na to, by długo czekać aż pralka skończy pracę. W najnowszej pralce Amica pełny program prania trwa zaledwie 58 minut – po niecałej godzinie nasze ubrania są idealnie czyste! 

Nowoczesna technologia niewątpliwie pomaga nam w codziennym życiu – skoro już korzystamy z inteligentnych telefonów, asystentów, to czemu nie zacząć korzystać z sprzętu AGD wyposażonego w najnowsze rozwiązania? Na rynku dostępnych jest mnóstwo w coraz większym stopniu zautomatyzowanych domowych robotów. Tak, abyśmy w końcu mieli czas na to, co naprawdę robić kochamy. 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.