Chcesz mieć piękny dzień? Zacznij od dobrego poranka, a zobaczysz, co się wydarzy!

Niemal każda z nas słyszała określenie “wstać lewą nogą.” O ile to, którą nogą wstaniemy nie ma zbyt wielkiego znaczenia, to jednak w przytoczonym powiedzeniu jest pewna mądrość, która przypomina nam, jak ważne jest poranne nastawienie i jak duże znaczenie ma dobry początek dnia. To właśnie od niego w dużym stopniu zależy, jak wyglądać będą następne godziny.

Dobry poranek to pierwszy krok do dobrego dnia

 Jedno jest pewne – warto poczynić pewne kroki, aby poranne chwile wykorzystać dobrze. Ty również masz wybór, czy już na starcie chcesz włączać “starą płytę” z negatywnym monologiem, czy też wolisz spojrzeć na rozpoczynający się dzień, jak na świeży, niepowtarzalny i magiczny moment. Jak to zrobić? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Przyjemna pobudka

Nie warto zrywać się gwałtowanie z łóżka, zdecydowanie lepiej nastawić budzik nieco wcześniej, aby mieć  trochę czasu dla siebie. Budząc się, przeciągnij się wygodnie w łóżku i zwróć uwagę na miękkość pościeli otulającej Twoje ciało. Jak Ci się spało? Jak bardzo przyjemnie jest budzić się w wygodnym łóżku, będąc otuloną miękką pościelą? Czas tuż po przebudzeniu to również idealny moment, aby wyrazić swą wdzięczność. Za co możesz podziękować już teraz? Może miałaś piękny sen? Być może za oknem jest piękna, idealna dla Ciebie pogoda? A może czujesz ekscytację, ponieważ zaplanowałaś dziś ważne dla siebie działanie? Niezależnie, co Ci przyszło do głowy, wyraź swą wdzięczność, za to, co sprawia, że się uśmiechasz.

Dobre myśli

Zrezygnuj z automatycznego sięgnięcia po smartfon lub odruchowego włączenia radia. Najpierw poświęć czas na dobre myśli. Teraz kreujesz swoje nastawienie na całą resztę dnia. Dlatego pomyśl, jak chciałabyś spędzić ten dzień? Co zrobisz dla siebie? Co możesz zrobić, aby ten dzień należał do naprawdę udanych? Jak rozplanujesz czekające Cię zadania, aby wszystko odbywało się zgodnie z Twoim rytmem? Czego chcesz doświadczyć, aby pod koniec dnia kłaść się do łóżka z poczuciem pięknie przeżytego dnia? Poświęć sobie pięć minut i pomyśl, co możesz zrobić tego dnia dla siebie.

Miłe przywitanie

Idąc do łazienki i zerkając w lustro przywitaj się sama ze sobą. Powiedz do swojego odbicia w lustrze “Dzień dobry! Pięknie dziś wyglądasz! Czeka Cię naprawdę wspaniały dzień :-)!” Jeśli mówienie tych słów z początku przychodzi Ci z trudem, możesz przykleić na lustrze karteczkę z tymi słowami. Czytaj je codziennie rano, a zobaczysz co się wydarzy!

6 pytań, które warto sobie zadać, jeśli nie jesteś szczęśliwy

Lekkie orzeźwienie

Biorąc prysznic, pomyśl jak cudownie woda obmywa Twoje ciało, a jej krople oczyszczają Twoją skórę i napełniają Cię dobrą energią. Możesz sobie wizualizować zbawienne działanie prysznica, a zobaczysz, że po pewnym czasie, Twoje samopoczucie znacznie się poprawi.

Przyjemny rytuał

Każdego ranka zadbaj o to, by wykonywać jakąś czynność z prawdziwą przyjemnością. Możesz delektować się śniadaniem, które zjesz, używając do tego pięknych talerzy. Możesz napić się aromatycznej kawy, lub pysznej herbaty z pięknej filiżanki. Możesz również delikatnie rozprowadzać krem na twarzy, wykonując przy okazji zdrowy i przyjemny masaż. Potraktuj siebie wyjątkowo, zasługujesz na dobre traktowanie zawsze, każdego dnia i w każdej chwili. 

Dobre dźwięki

Nie włączaj pierwszej przypadkowej stacji radiowej, w której nieprzyjemne wiadomości, przeplatają się z głośnymi reklamami. Wybieraj, czego naprawdę chcesz słuchać. Czy naprawdę informacje o  wypadkach, korkach, strajkach i protestach już od rana powinny zaprzątać Twój umysł?  Możesz zdecydować, czego pragniesz słuchać o tej porze dnia. Masz wybór – energetyzująca muzyka, której jest mnóstwo, choćby na youtube, chillautowa muzyka z internetowego radia, gdzie reklamy i wiadomości ograniczone są do minimum. A może zamiast tego najbardziej kojące – cisza przeplatana śpiewem ptaków i odgłosem życia za oknem? Wybór należy do Ciebie. 

Spróbuj wprowadzać zmiany małymi krokami. Daj sobie czas. Możesz wybrać jedną z powyższych metod i stosować ją przez tydzień, a potem dodać kolejną. Po pewnym czasie zobaczysz, jak dobry początek dnia napełni Cię dobrą energią.

Autor: Magda (Milee) Milewska

Magda (Milee) Milewska
Magda (Milee) Milewska

Magda (Milee) Milewska, psycholog oraz coach. Obserwatorka życia. Kobieta idąca za głosem serca. Autorka kursu "Jak odkryć swoje zawodowe powołanie", twórczyni kart rozwojowych oraz kart z afirmacjami i modlitwami. Tworzy usługi i produkty dla kobiet, aby pomóc im odkryć ich prawdziwe piękno i potencjał.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.