6 kroków jak przyciągnąć do naszego życia to, czego pragniemy?

Większość z nas choć raz w życiu zastawiała się, dlaczego niektórzy osiągają w życiu wiele, a innym zupełnie się nie wiedzie. Choć odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, istnieją takie gwaranty sukcesu, na które mamy wpływ. 

6 kroków do przyciągnięcia tego, czego pragniemy

1. Pomyśl, czego dokładnie pragniesz

Zwykle nie sprawia nam kłopotu wymienienie rzeczy, których nie chcemy – na poczekaniu wymyślamy ich tysiące. Dla psychicznego dobrostanu potrzebujemy jednak wiedzy o tym, czego chcemy, w przeciwnym razie będziemy błądzić jak we mgle po ścieżkach życia. Warto zastanowić się, jak odpowiadamy na pytanie o nasze potrzeby (obecne, za tydzień, rok czy dekadę) oraz jakiego życia pragniemy.

2. Działaj, a przyciągniesz to co pragniesz

Zatapianie się w marzeniach i snucie planów na przyszłość są bardzo ważne. Warto jednak pamiętać, że aby myśli mogły stać się faktami, potrzebna jest aktywność w kierunku ich realizacji. Bo marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia. Jeśli chcesz trafić szóstkę w totka, musisz wypełnić i wysłać kupon.

3. Zapomnij o przewidywaniach, skup się na pragnieniu

Częstym błędem prowadzącym do braku osiągnięć jest skupianie się nie na pragnieniu, lecz na tym, co przewidujemy w danej sytuacji. Przykładem może być rozmowa kwalifikacyjna, na którą idziemy z nastawieniem: „To będzie porażka”, zamiast zadbać o wiedzę oraz umiejętności niezbędne do zdobycia pracy.

Przeczytaj także:

Powrót do równowagi – jak odzyskać siebie po toksycznym związku?

4. Przestań bać się ryzyka

W wypadku kogoś, kto chce przyciągnąć to, czego pragnie, lęk, unik i wymyślanie coraz to nowych wymówek nie są dobrymi doradcami. Oczywiście wskazana jest doza realizmu (choćby po to, aby efektywnie zaplanować swoje działania), jednak cenne jest opieranie się na faktach, wiedzy i doświadczeniu, nie na negatywnych wizjach.

Przyciągaj to co pragniesz

5. Przełamuj stereotypy i schematy

Choć sporo zyskujemy, gdy kierujemy się doświadczeniem innych i własnym, w niektórych sytuacjach może nam to zaszkodzić. Warto zmienić kierunek działania, jeśli to, co dotychczas robiliśmy, okazało się mało skuteczne. Siłą napędową rozwoju jest wychodzenie poza schematy. Dobrze przyjrzeć się sobie również pod kątem przekonań i stereotypów, w które wierzymy. Być może na naszej drodze do szczęścia stoi prozaiczne: „Jestem za stary, ludzie w moim wieku nie robią takich rzeczy” albo: „Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B”.

6. Kochaj to, co robisz, i bądź w tym dobry

Jeśli aktywności, które podejmujemy, sprawiają nam przyjemność, szansa na przekucie ich w sukces znacząco wzrasta (nawet jeśli czasem wymaga czasu i sporej dawki cierpliwości). Ważne jest również ciągłe poszerzanie wiedzy z dziedziny, którą się zajmujemy, i szlifowanie umiejętności. Trening czyni mistrza.

Aby przyciągać to co pragniesz musisz:

  • Pomyśl, czego dokładnie pragniesz
  • Działaj, a przyciągniesz to co pragniesz
  • Zapomnij o przewidywaniach, skup się na pragnieniu
  • Przestań bać się ryzyka
  • Przełamuj stereotypy i schematy
  • Kochaj to, co robisz, i bądź w tym dobry

Powodzenia!

Avatar
Marta Osińska-Białczyk

Kim jestem i co robię: Jestem psychologiem i terapeutą w trakcie certyfikacji. Zajmuję się psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym, psychoedukacją oraz szeroko rozumianym wsparciem psychologicznym. Pomaganie innym to nie tylko moja praca, ale i pasja. Dlaczego tu jestem: Jestem tu, ponieważ uważam, że każdy może mieć takie życie, jakiego pragnie. To, czy będzie ono pełne i satysfakcjonujące, zależy od stopnia szeroko pojętej świadomości siebie oraz gotowości na zmianę. Moja aktywność na portalu skupia się przede wszystkim na psychosomatyce, to jest wzajemnym wpływaniu na siebie ciała i umysłu czy też psychiki. Z czego jestem dumna w moim życiu: Jestem dumna z tego, że udaje mi się osiągać ważne dla mnie cele, choć nierzadko wymaga to mnóstwo czasu, wyrzeczeń i wyjścia poza strefę komfortu. Mam wspaniałą rodzinę, przyjaciół i satysfakcjonującą pracę o nieograniczonych możliwościach rozwoju. Moje słabości: Skłonność do perfekcjonizmu, zwłaszcza w sferze zawodowej. Mój sprawdzony sposób na zły nastrój: Dotarcie do źródła, przeanalizowanie i wyciągnięcie wniosków. Czasem wystarczy zrobienie czegoś, co daje mi satysfakcję. Największa zmiana w moim życiu: Choć w moim życiu nie nastąpiła żadna rewolucyjna zmiana, jest ono pasmem zmian. Te najważniejsze zaczęły się od tego, że dzięki pewnym osobom i doświadczeniom doceniłam siebie oraz swój potencjał i przekułam to w działanie.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.