Pralka Amica – ranking polecanych modeli

Wielu Polaków ceni pralki marki Amica za doskonały stosunek jakości do ceny. Zachwyci cię także duży wybór modeli i innowacyjne rozwiązania, na jakie możesz liczyć. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, szukając najlepszego modelu do twojej łazienki i przekonaj się, jak wybrać pralkę, by z perspektywy czasu oceniać ten zakup jako udaną inwestycję!

Jaka pralka – ładowana od góry czy od frontu?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musisz podjąć, wybierając pralkę, jest określenie, czy szukasz modelu ładowanego od góry, czy od frontu. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Pralki ładowane od góry często są najlepszym wyborem do niewielkich łazienek. Nie ogranicza cię otwieranie drzwiczek z przodu – masz więc nowe możliwości aranżacji kompaktowego wnętrza. Pamiętaj jednak, że nad takim modelem nie możesz zawiesić szafki lub półki. Pralki ładowane od frontu dają ci dodatkowe możliwości przechowywania artykułów higienicznych – na przykład na pralce lub nad nią – w odpowiednio zainstalowanych meblach. Możesz też wybierać spośród wielu urządzeń o różnej pojemności. W tym także niewielkich gabarytowo, które mogą okazać się idealnym wyborem do małego pomieszczenia.

Pralki ładowane od góry są zwykle nieco tańsze niż te ładowane od frontu. Tych drugich jest na rynku więcej, możesz więc precyzyjniej przeanalizować wszystkie parametry i wybrać dokładnie taki sprzęt, na jakim ci zależy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pralkę?

Lista parametrów, które warto dokładnie przeanalizować, wybierając pralkę, jest spora. W końcu to ważna decyzja – urządzenie zostanie z tobą na kilka dobrych lat. Dlatego dobrze uważnie przyjrzeć się takim elementom, jak:

 • wielkość wsadu;
 • wymiary urządzenia;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • dostępne programy;
 • dodatkowe funkcje;
 • zastosowane technologie;
 • łatwe sterownie;
 • zabezpieczenia – w tym blokada rodzicielska;
 • dobre wzornictwo.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli rozważasz zakup pralki marki Amica? Znajdziesz wiele modeli już za mniej niż 2000 zł!

Polecane pralki Amica – jaką wybrać?

Sprzęty Amica zbierają entuzjastyczne oceny użytkowników. Są świetnie oceniane pod względem funkcjonalności dostępnych w bardzo przystępnej cenie. Wśród plusów wymieniana jest również łatwa obsługa. Zobacz najchętniej kupowane urządzenia!

 • AMICA WA1S610CLiSMT – niewielki model za ok. 1700 zł, który pomieści 6 kg prania. Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Klasa energetyczna urządzenia to B. Wśród funkcji i technologii zwróć uwagę na SteamPower Pro – to sposób na to, by pozbyć się groźnych bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. Z kolei OptiTime pozwala w pełni kontrolować proces prania, redukując jego czas w oparciu o wielkość załadunku i rodzaj tkanin. Spodoba ci się też MaxLoad, czyli informacja na wyświetlaczu o rekomendowanym maksymalnym załadunku dla danego programu. Z kolei Auto Sensor pozwala na automatyczne dobranie odpowiedniej ilości wody i energii – wszystko po to, by pranie było możliwie efektywne także pod względem zużycia zasobów.
 • AMICA WA1C814BLiSD – sprzęt za ok. 1700 zł, w którym wypierzesz 8 kg prania. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę. Klasa energetyczna tego modelu to B. Zwróć uwagę na takie rozwiązania, jak SteamPower Pro oraz OptiTime. Ecobar pokaże ci, ile energii elektrycznej i wody zużywasz, wybierając konkretny program prania. Z kolei MaxLoad podpowie maksymalny rekomendowany załadunek dla poszczególnych programów. Spieszysz się? Skorzystasz z funkcji Skróć Czas – twoje pranie potrwa krócej, nie tracąc przy tym efektywności.
 • AMICA WA2S714BKiSVD – wyróżniająca się ciekawym designem pralka za ok. 1900 zł, w której wypierzesz 7 kg prania. Klasa energetyczna tego modelu to B. Maksymalna prędkość wirowania – 1400 obrotów na minutę. Znajdziesz tu wiele rozwiązań znanych z poprzednich modeli – takich jak SteamPower Pro, Ecobar, Auto Sensor, MaxLoad. Zwróć też uwagę na UV Hygiene Technology – dzięki zastosowaniu promieni ultrafioletowych wewnątrz bębna pozbędziesz się groźnych wirusów i bakterii – twoje pranie będzie higienicznie czyste!

Odkryj inne modele tego producenta – sprawdź pralki Amica w sklepie MediaMarkt!

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.